فوائد بی نظیر زیارت کربلا در دنیا و آخرت

در طول تاريخ انسانهايى بوده و هستند كه پس از مرگشان ، زندگى و حياتشان ادامه پيدا كرده و با مرگ بدنشان ، وجودشان و شخصيت و انديشه‏شان ادامه يافته است . مردان خدا و شخصيتهاى الهى، همانگونه كه در زمان حيات خويش استوانه دين و محور انسانيت و پشتوانه حق و عدالت هستند ، در زمان پس از مرگ نيز آرامگاه و زيارتگاهشان پشتوانه حق و عدالت و فضيلت است . و در اين ميان ، زيارت مشهد حسينى از ويژگيهاى برجسته‏اى برخوردار است . آنانكه توفيق پيدا مى كنند و به زيارت مرقد مطهرش مشرف مى شوند ، روى به آستان امام حسين (ع) آورده و به جانب اين مدرسه عشق و فضيلت و دانشگاه كمال و تربيت مى‏گرايند . اينگونه تربيت اجتماعى و يك چنين موسسه تهذيب اخلاق و ادب ، براى هيچ ملتى از ملل گيتى ميسر و مقدورنيست . 

 22.jpg

البته ملحدين و معاندين و مخالفين مكتب تشيع به خيال خود شبهات و اشكالهاى مى كنند و مى گويند: «زيارت قبور، بت پرستى است ؟!» در حالى كه هر كس كه به زيارت قبور ائمه (ع) مى رود هرگز به عنوان «بت» آنها را زيارت نمى‏كند . چه كسى است كه حسين بن على (ع) را خدا بداند؟!! شيعه، امام را مقرب درگاه خدا مى‏داند و با توسل به او قربى به خدا پيدا مى كند، همانطور كه خودش در قرآن مجيد فرمود:«به سوى او وسيله بگيريد» (1) امام را وسيله الهى مى‏داند. زيرا توسل و شفاعت، بعدى از ابعاد زيارت است كه زائر از اين طريق خود را به درگاه الهى نزديك مى‏كند، و پيشوايان ما وعده فرموده‏اند كه از زائران خود دستگيرى كنند.

 

  امام رضا (ع) مى فرمايد: «هر امامى بر گردن دوستان و پيروانش عهد و پيمانى دارد و وفاى به اين عهد، بإ؛،،ّّ زيارت قبر آنان ممكن مى‏باشد . و كسى كه به شوق زيارت آنها و با تصديق به فضيلت آنها به سوى قبور آنها برود مورد شفاعت ائمه در قيامت قرار مى‏گيرد.

پس هر زائرى بايد بكوشد تا از اين شفاخانه فيض، استشفاى دردهاى درونى و امراض قلبى و اندرونى خود را خواسته، خواستار آن شود كه صفاى دل و دوستى خاطر و پاكيزگى روح و قداست روان و سلامت تن ، از خدمت آفريدگار جهان به وى عطا گردد ، تا اينكه هم ظاهر او به جمال و كمال آراسته شود و هم باطن وى از آلودگى‏ها پاك و مصفا گردد.

  هر زائرى كه با معرفت و شناخت مقام صاحب اين مرقد و اهداف او به زيارت برود، از صاحب قبر الهام مى‏گيرد و اصول و تعاليم مكتب را به ياد مى‏آورد ، و هر زيارت و سلام او سرشار از اين آموزشها و الهام‏ها است.

  از طرفى زيارتنامه‏هاى وارده، و خواندن هر كدام از آنها، خواننده و زائر را به دقت و تفكر واداشته ، متذكر تاريخ و احوال انبيا و اولياى معصوم مى‏گرداند. تأمل در زيارت عاشورا و ديگر زيارات ، اين مطلب را به خوبى روشن مى سازد كه امامان به اين وسيله در صدد ساختن انسانهاى مؤمن و متعهد بوده‏اند ، لذا به آنها تعليم داده‏اند كه در زيارت امام حسين (ع) از خداوند بخواهند كه زندگى و مرگشان را «حسين گونه» قرار دهد، و آنها را در دينا و آخرت همراه آن حضرت بدارد: «اللهم اجعل محياى محيا محمد و آل محمد ، و مماتى ممات محمد و آل محمد ... و ان يجعلنى معحكم فى الدنيا و الاخرة».

به اميد به اينكه خداوند متعال توفيق زيارت حضرتش را در دنيا و شفاعتش را در روز قيامت نصيب ما گرداند، به آثار و بركاتى كه زيارت سيدالشهدا (ع) به دنبال دارد مى‏پردازيم:  

1- آرامش بخشيدن به زائر

قبل از آنكه به آثار و بركاتى كه برگرفته از روايات اسلامى است اشاره كنيم ، اين نكته لازم به ذكر است كه زيارت مرقد شريف امام حسين (ع) مانند ساير ائمه ، به مردمان و زيارت كنندگانش ، نوعى آرامش و اطمينان مى‏بخشد . در اين عصر كه انسان را موجودى مضطرب مى نامند، و پيوسته دست به گريبان با پديده‏هايى چون ترديد، ناكامى، تشويش، ترس و ناسازگارى با محيط و زندگى ماشينى و محروميت و جنگ و حتى كنار نيامدن خود است، و هر روز شاهد كاهشها و فرسايشها است و نمى تواند از اضطراب در امان بماند ، اين زيارت مرقد مردان خدا و پيشوايان دين است كه به انسان آرامش خاطر مى دهد.

در زيارت يك نوع كشش و نياز الزام آورى انسان را وا مى‏دارد كه فشارها و فريادهاى درونى را از راهى خارج كند . زائر آن مرقد شريف در پرتو دعا و گفتگو با پاكان و استمداد از ارواح پاك مقربان درگاه الهى، نيرو گرفته و نابسامانيها را با توسل بدانها برخود هموار مى سازند ، و خستگى‏ها و فشارهاى وارد بر روان ، و نيز اضطرابها و يأسها را از خودمى زدايند و به آرامش و اطمينانى براى ادامه زندگى دست مى‏يابند.

 

2- در امان خدا بودن

به امام صادق (ع) عرض كردند: كمترين اثرى كه براى زائر قبر امام حسين (ع) چيست؟ فرمود: «كمترين تأثيرش اين است كه خداوند متعال، او و خانواده و مالش را حفظ مى كند تا به سوى اهل خويش برگردد ،و چون روز قيامت فرا رسد، خداوند حافظ او خواهدبود ».(2)

 

3- زائر خدا محسوب شدن

زيد بن شحام گويد: به امام صادق (ع) عرض كردم : براى زائر قبر امام حسين (ع) چه مى‏باشد؟ فرمود: «همانند كسى است كه خدا را در عرش ديدار نموده باشد». گفتم: براى كسى كه يكى از شما را زيارت كند چه مى‏باشد؟ فرمود:

«همانند كسى است كه رسول خدا (ص) را زيارت نموده است » . (3)

 27.jpg

4- برآورده شدن حاجات و دفع پريشانى

امام صادق (ع) فرمود: «همانا نزد شما قبرى است كه هيچ فرد پريشانى نزد آن نمى‏آيد مگر آنكه خداوند از او دفع پريشانى نمايد و حاجتش را برآورد» . (4)

و نيز به ابوصباح كنانى فرمود: «همانا نزد شما قبرى است كه هيچ فرد پريشانى نزد آن نمى‏رود مگر آنكه خداوند از او پريشانى را دفع نموده و حاجتش را برآورده مى نمايد، و همانا نزد او چهار هزار فرشته هستند كه از هنگام شهادتش آشفته و غم آلود تا روز قيامت بر او مى‏گريند. هر كس او را زيارت كند، وى را تا خانه‏اش بدرقه مى‏كنند، و هر كه مريض شود به عيادتش مى‏روند، و هر كه بميرد جنازه‏اش را تشييع مى‏كنند». (5)

 

5- زيادتى در عمر و رزق

امام باقر (ع) فرموده است : «شيعيان ما را به زيارت قبر حسين (ع) امر كنيد ، زيرا زيارت او موجب فزونى در رزق و طول عمر و دفع بلايا و ناگواريها مى‏شود » . (6)

 

6- آمرزش گناهان

امام صادق (ع) فرمود: «هر كس حسين (ع) را زيارت كند در حاليكه عارف به حق او بوده و به امامتش اقرار داشته باشد خداى سبحان ،گناهان گذشته و آينده‏اش را مى‏آمرزد». (7)

و جابر جعفى در ضمن يك حديث طولانى از امام صادق (ع) روايت كرده است كه فرمود: «چون از نزد قبر حسين (ع) بازگشتى ، ندا كننده‏اى تو را ندا مى‏دهد كه اگر آن را مى‏شنيدى ، تمام عمر را نزد قبر شريف حسين (ع) اقامت مى‏گزيدى. آن منادى گويد:خوشا به حال تو اى بنده خدا كه سود فراوان بردى و به سلامت (در دين ) دست يافتى. عمل از سربگير كه گناهان گذشته‏ات آمورزيده شد» . (8)

 

7- محسوب نشدن ايام زيارت از عمر زائر

امام صادق (ع) فرمود: «همانا ايام زيارت زائران حسين بن على (ع) از عمرشان محسوب نگشته و جزء حياتشان به شمار مى‏آيد» . (9)

 

8- حفاظت زائر در دنيا و آخرت

عبدالله بن هلال به امام صادق (ع) عرض كرد: فدايت شوم، كمترين نصيبى كه زائر امام حسين (ع) دارد، چيست ؟ فرمود: «اى عبد الله، كمترين چيزى كه براى او مى‏باشد، اين است كه خداوند او و خانواده‏اش را حفظ مى كند تا وى را به سوى خانواده‏اش باز گرداند، و چون روز قيامت فرا رسد، خداوند حافظ او مى‏باشد» . (10)

 

9- عنايت و توجه سيدالشهدا (ع)

امام صادق (ع) فرمود: «حسين در نزد پروردگارش ... به زائرانش نظر مى كند . او نگاه مى كند كه چه كسى براى آن حضرت گريه مى كند، پس براى او طلب آمرزش كرده و پدرانش را مى‏خواند تا براى آن زائر دعا كرده و طلب آمرزش و مغفرت نمايند. سپس امام (حسين) مى فرمايد: اگر زائر من مى‏دانست كه خدا چه چيزى براى او عطا مى فرمايد شادى او بيشتر از جزع و بى‏تابى وى مى‏گرديد» . (11)

و امام حسين (ع) فرمود: «هر كس مرا در زندگانيش زيارت كند، پس از مرگش بازديدش خواهم كرد» . (12)

 

10- خير و بركت زياد

امام صادق (ع) فرمود: «اگر مردم مى‏دانستند كه چقدر خير و بركت در زيارت امام حسين (ع) وجود دارد ، براى زيارت كردنش با يكديگر مقاتله مى‏كردند، و هر آينه اموالشان را براى رفتن به زيارتش مى‏فروختند» (13)

و امام باقر (ع) فرمود: «اگر مردم مى‏دانستند كه زيارت قبر شريف حسين (ع) چه مقدار فضيلت و بركت دارد، از شوق زيارت جان مى سپردند و نفسهايشان از شدت حسرت بند مى‏آمد» (14).

 

11- برابرى زيارت قبر حسين (ع) با حج

عبدالله بن عبيد انبارى گويد: به امام صادق (ع) عرضه داشتم : فدايت شوم ، همه ساله وسايل تشرف به حج برايم فراهم نمى‏شود. فرمود: «چون قصد حج نمودى و اسباب برايت فراهم نگشت ، به زيارت قبر حسين (ع) برو، كه يك حج برايت نوشته مى شود و چون قصد عمره نمودى و وسايل مهيا نشد ، عزم زيارت قبر حسين (ع) نما، كه يك عمره برايت منظور مى شود»(15)

 

12- نام زائر در اعلى عليين ثبت مى‏شود

امام صادق (ع) فرمود: «هر كس به زيارت قبر حسين (ع) برود در حالى كه عارف به حق او باشد، خداوند نام او را در اعلى عليين مى‏نويسد» . (16)

 

13- غرق شدن در رحمت الهى

از امام صادق (ع) پرسيدند: ثواب كسى كه قبر امام حسين (ع) را زيارت كند، در حالى كه كبر و غرور نداشته باشد چيست ؟ فرمود: «برايش هزار عمره و حج مقبول نوشته مى شود . اگر شقى باشد، سعيد نوشته مى‏گردد، و پيوسته در رحمت الهى غوطه‏ور خواهد بود» . (17)

 

14- دعاى معصومين براى زائر

معاوية بن وهب از امام صادق (ع) نقل نموده كه فرمود: «اى معاويه، زيارت قبر حسين (ع) را از روى ترس وامگذار ، زيرا هر كه آن را ترك كند ، چنان دچار حسرت مى‏شود كه آرزو نمايد قبرش نزد او باشد . آيا دوست ندارى كه خداوند تو را در زمره كسانى به حساب آورد كه رسول خدا (ص) و على و فاطمه و امامان معصوم (ع) برايش دعا مى‏كنند؟» (18)

و نيز فرمود: «همانا فاطمه (س) دختر محمد (ص) نزد زائران قبر فرزندش حسين (ع) حضور يافته و براى گناهانشان طلب آمرزش مى‏كند». (19)

 

15- تجلى خدا

امام صادق (ع) فرمود: «به درستى كه خداى تبارك و تعالى، قبل از اهل عرفات ، براى زائران قبر حسين (ع) تجلى مى نمايد، حوايج آنان را بر آورده مى‏كند ، گناهانشان را آمرزيده و درخواستهايشان را به اجابت مقرون مى‏سازد ، و سپس متوجه اهل عرفات شده و در مورد آنان نيز اينگونه عمل مى‏كند». (20)

 

16- سعادت

امام صادق (ع) به عبدالملك خثعمى فرمود: «زيارت حسين بن على (ع) را ترك مكن و دوستانت را نيز به آن فرمان بده، تا خداوند بر عمرت افزوده و روزيت را زياد گرداند. خداوند سبحان زندگانى تو را در سعادت قرار خواهد داد، و نمى‏ميرى مگر سعادتمند ، و تو را در سلك سعادتمندان خواهند نوشت » . (21)

 

17- تأثير زيارت در روز عاشورا

امام صادق (ع) فرمود: «هر كس قبر حسين را در روز عاشورا زيارت كند ، همانند كسى است كه در برابر او به خون خود غلطيده باشد» .(22)

 

18- قرار گرفتن در جوار پيامبر و على و فاطمه (ع)

امام صادق (ع) فرمود: «هر كس مى‏خواهد در جوار پيامبر (ص) و على و فاطمه (ع) باشد، نبايد زيارت حسين بن على (ع) را ترك كند» (23).

 31.jpg

19- تأثير زيارت در روز قيامت

امام صادق (ع) فرمود: «هيچ كس در روز قيامت نيست مگر آنكه آرزو مى‏كند كه اى كاش از زائرين امام حسين (ع) مى‏بود زيرا مشاهده مى‏نمايد كه با زائران حسين (ع) به واسطه مقامى كه در نزد پروردگار دارند، چگونه عمل مى‏شود» . (24)

و نيز فرمود: «هر كس دوست دارد در روز قيامت بر سر سفره‏هايى از نور بنشيند پس بايد از زائرين حسين بن على (ع) باشد» .(25)

و زرارة بن اعين گويد: «امام صادق (ع) فرمود: «زائرين حسين يك برترى نسبت به ساير مردم دارند» پرسيدم : برتريشان چيست ؟ فرمود: «چهل سال قبل از مردم وارد بهشت مى‏شوند در حالى كه ديگران هنوز در حال حساب هستند» . (26)

 

20- رهايى از شدايد قيامت

رسول گرامى اسلام (ص) فرمود: «من تعهد مى‏كنم كه در روز قيامت هنگامه رستاخيز ، ضمن ملاقات با زائر حسين (ع)، دستش را بگيرم و از مراحل هول‏انگيز و سختيهاى قيامت نجاتش بخشيده و او را به بهشت وارد كنم».(27)

 

21- نجات از آتش جهنم

امام صادق (ع) فرمود: «هر كس قبر حسين (ع) را به خاطر خداوند و در راه خدا زيارت نمايد، خداوند او را از آتش دوزخ آزاد مى‏سازد، و روز ترس بزرگ (قيامت) او را ايمن مى‏دارد . از خداوند نيز هيچ حاجتى از حوائج دنيا و آخرت را طلب نمى‏كند مگر آنكه به او عطا مى‏نمايد» (28).

اين آثار و آثار ديگرى كه به خاطر اجتناب از طولانى شدن مطلب ذكر نكرديم ، همگى به بركت وجود حضرت سيدالشهدا (ع) است كه اميدوارم هر چه زودتر توفيق زيارت مرقد مطهرش نصيب تمام عاشقان گردد.

 

پى نوشتها:

1.       سورهء مائده , آيهء 39

2.       ثواب الاعمال شيخ صدوق , ص 116

3.       منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 281

4.       منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 337

5.       همان مأخذ.

6.       همان مأخذ , ص 289

7.       كافى , مرحوم كلينى , ج 4 ص 582

8.       منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 295

9.       وسائل الشيعه , شيخ حر عاملى , ج 10 ص 322

10.   منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 247

11.   امالى شيخ طوسى , ص 55

12.   بحارالانوار , علامه مجلسى , ج 101 ص 16

13.   منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 87

14.   سفينة البحار, محدث قمى , ج 1 ص 565

15.   منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 306

16.   وسائل الشيعه , شيخ حر عاملى , ج 10 ص 324

17.   منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 328

18.   منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 199

19.   منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 204

20.   منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 346

21.   منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 292

22.   وسائل الشيعه , شيخ حر عاملى , ج 10 ص 331

23.   وسائل الشيعه , شيخ حر عاملى , ج 10 ص 230

24.   وسائل الشيعه , شيخ حر عاملى , ج 10 ص 330

25.   وسائل الشيعه , شيخ حر عاملى , ج 10 ص 331

26.   بحارالانوار , علامه مجلسى , ج 44 ص 235

27.   منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 278

28.   وسائل الشيعه , شيخ حر عاملى , ج 10 ص 324

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
رضا
+7 #122 رضا 1395-08-29 02:50
من از زیارت اقا برگشتم.بی تاب بی تابم.بی قرار و گیج.یااا حسین .این راه رفتن به کربلا همون کشتیه نجاته بنظر من.از دستش ندین.دلم تنگ شده برای اون حس و صدای حرمش.میتونم حس کنم چه جایگاه بالایی نزد خدا دارن ایشون.
 
 
سیرتی
+3 #121 سیرتی 1395-08-25 01:04
خیلی دلم گرفته..دلم میخواست واسه اربعین کنار ضریح شش گوشه ات باشم آقا جون.میدونی چقدر دلم میخواست نتونستم بیام اما دلم روحم اونجاست. :cry:
 
 
راضیه
+3 #120 راضیه 1395-08-23 22:07
:cry:
آخ کربلا
دلم برا حرم ارباب پرپر میزنه
ثبت نام کردیم برای دوم آذر . اولین بارمه . امام داداشم چون قبلا سرباز بود الان هنوز گذرش بسته است . خواهش می کنم دعا کنید گذرش درست بشه حتما حتما دوم بریم
ارباب آبروم را بخر
 
 
محمد
+5 #119 محمد 1395-08-21 11:22
ای امام حسین التماست مکنم یه نگاهیم به عاشق ها بکن الهی قربونت بشم :sad:
 
 
شاه محمدی
+2 #118 شاه محمدی 1395-08-15 00:32
خانم پری ۹۷
آرزوی کربلا کردی
اگه تاکنون مشرف نشدی .
شماره حساب شخصی تان رو بده تا براتون هزینه تهیه پاسپورت ،ویزا رو بحساب تان بریزم که مشرف شوی .
بنده شاه محمدی هستم نمایندگی ماموت
التماس دعا
 
 
سيد رضا
+3 #117 سيد رضا 1395-07-04 09:49
لطف حسين (ع) مارا تنها نميگذارد
گرخلق وا گذارند او وا نميگذارد. ياحسين (ع)
 
 
عاشق عباس
+1 #116 عاشق عباس 1395-04-03 19:37
من عاشورای امسال بدجوری دلم شکست که کربلا نبودم یعنی تا اون موقع اصلا لهجش فکر نکرده بودم که من و کربلا
 
 
ابوالفضل عاشق
+2 #115 ابوالفضل عاشق 1395-03-16 19:25
(نوکریرشغل شریف ایست به شرت انکه فقط ارباب حسین ابن علی باشدوبس) :cry:
 
 
تازه عروس
+2 #114 تازه عروس 1395-02-10 23:04
من تازه از پابوس آقام امام علی و امام حسین و آقا ابوالفضل و امام جواد و امام کاظم ع برگشتم.قربون همشون برم.که انقدر بزرگن.که انقدر روحمو شاد کردن.فداشون بشم حتی اگه دعامو برآورده نکنن که میدونم دعام قبل از وار برآورده شده.خدایا شکرت.اللهم ارزقنی شفاعت الحسین یوم الورود
 
 
علی اصغر
+1 #113 علی اصغر 1395-01-19 01:16
یه روز یه جایی وسط تعزیه حضرت رقیه ، قسمش دادم به علی اصغرش .گفتم قسم به علی اصغرت منم ببر کربلا تا برادر هم اسمم علی اصغر شش ماه رو با جون دلم از نزدیک ببینم .فک کنم خیلی دلش برام سوخت ،چون اسمم علی اصغره به یاد شش ماهش افتاد ،گفت بیا،خبرش بهم رسید نمیدونستم گریه کنم یا بخندم ،اقا منو قبول کرد وگفت بیا،التماس دعا دوستان 95/1/30به عشقم میرسم ،اقا امام حیسنم ،خداکنه تو هیجا تو دوراهی نمونید ،ولی من موندم ،دوراهی سخت ولی شیرینی هست ،موندم رسیدم بین الحرمین کدوم طرف برم :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
 
فریما
+2 #112 فریما 1394-12-22 14:07
سلام پدر مادر من ماه اینده میخوان به کربلا برن منم خیلی دوست دارم برم ولی روم نمیشه بهشون بگم البته میفته وسط مدرسه ولی اشکال نداره بنظرتون چطوری بهشون بگم
 
 
زهراحسینی
0 #111 زهراحسینی 1394-11-14 12:39
سلام کمکم کنید تا ارزوی چند نفر سالمند بی اولاد را به کربلا براورده کنم شما کمک کنید من بردنشان را تقبل می کنم
 
 
نیکا
0 #110 نیکا 1394-08-25 00:26
من که خیلی ادم بیخود و بی ارزشی هستم. اما خوش به حال کسانی که سعادت رفتن را دارندو انشاالله زیارتشان قبول باشه و موجب خوشنودی امام حسین (ع) و آقا شوند. خدا حفظشون کنه که سالم بروند و بر گردند...
 
 
محسن
+2 #109 محسن 1394-07-05 10:15
با سلام.دوست عزیز که اینقدر از دست خدا و امام شاکی هستی بدون که همون جور که خودت گفتی خدا ازش کم نمیشه و از ما خودمون وبیشتر دوست داره و مطمعن باش که حتما صلاح شما توش بوده که اجابت نشده !این و با گذشت زمان متوجه میشی !اون دوست دیگه که میگه دوست داره بره کربلا پول نداره ،به خود ارباب قسم تو این پنج دفعه ای که توفیق زیارت نصیبم شده یک هزار تومنی نداشتم قرض کردم خودش جور شده تازه هوایی هم رفتم نه زمینی که ارزون بشه !خود ارباب قول داده پولشو جورکنه .فقط ما باید بخوایم .تو قنوت نمازتون الهم الرزقنا زیارتَ الحسین (ع) بگید خودش درست میشه .راه سریعتر هماینه برا سلامتی و ظهور آقا دعا کنیم خدا خودش کربلا میده.الماس دعا
 
 
محمدباقر
+2 #108 محمدباقر 1394-06-30 11:02
عزیز دلم میدونم از زندگی خسته شدی اما اگه به انسان هاییی که تو کربلا بودن نظری می انداختی آرام میشدی.
اگه جایی خانم زینب بودی عزیزانش رو جلوی دیدگانش کشتند بعدش به اسارت بردن بی حرم تی ها دید روسری از سر ش کندد و... اما به خدا گمان بد نداشت . صبر چه زیباست اگر آدمی آن را حس کند
 
 
عاطفه
+5 #107 عاطفه 1394-03-02 11:19
اگر صلاح باشه حاجت میدن اگر نباشه روز قیامت بجاش بهتون اجر میدن راضی باشید به رضای خدا
 
 
ناشناس
+2 #106 ناشناس 1394-02-11 01:20
هيچ وقت به امام حسين شك نكنيد حاجت ميده صبر كنيد
 
 
mali
-25 #105 mali 1394-01-31 14:41
من از امام حسین یه حاجت خواستم شفاعتم پیش خدا نکرد دست خالی برگشتم این که میگن حسین میده دروغه
حسین خیلی سرسخته به هرکسی نظر نمیکنه
همش دست ادمای خوبو میگیره این که درست نیست
دیگه قبولش ندارم
دیگه نمیخوامش
هرچی التماس کرد نشد
هرچی میگفتن دروغ بود امام حسینم دروغ بود
همه گفتن اباالفضل باب الحوایجه اما نبود دروغ بود
گفتم اقا من بی ابرو شدم نذار بعد سه سال دعا کردن دست خالی برگردم اما نداد
گفتم خدایا اگه تو ندی چیزی ازت کم نمیشه اما من اگه حاجتم نگیرم امید و ایمانم از دست میره
نشد
گفتن نماز روز 5شنبه معجزه میکنه دروغ بود
امام حسین کجا بود
امام حسینی که تو سختی با همه وجودت صداش کنی و کمک نکنه به چ درد میخوره
خدایی که خودش گفته همه امیدت ب من باشه وقتی بی کس شدی با همه وجودت صداش کنی چون گفته بود که من صدا کن اجابت میکنم اما نکرد دروغ گو هست پس قرانشم دروغه پس خدا خلاف وعده کرده
خدایی که خلاف وعده کنه لایق پرست نیست
سه ال به درگاهش التماس کردم
حاجتم شرعی شرعی بود اما نداد
دیگه از دنیا خسته شدم
چند روزه همش ب این فکر میکنم خودم بکشم
دیگه حسین قبول ندارم
 
 
ز
0 #104 ز 1394-01-22 20:09
ممنون
 
 
سیدابوالفضل
+3 #103 سیدابوالفضل 1394-01-08 12:02
دوستان سلام منم یکی ازنوکرهای آقام حسینم ولی نمیدانم چرا لیاغت ندارم برم کربلا یکی ازبزرگترین حاجت من زیارت امام حسین ع است مارا هم دعانیید رفتیدپابوس آقا1010727
 
 
فرزاد
-5 #102 فرزاد 1393-12-25 11:20
با سلام خدمت دوستان عزیز یک چیز بگم اگه نون حلال خورده باشی پات میرسه به اونجا اگرم نه هیچوقت نمیری اونجا والسلام
 
 
ناشناس
+1 #101 ناشناس 1393-12-25 10:05
ای خدا من الان بعد از ازدواجم نظر زیارت امام حسین را می کنم ای خدا خیلی دلم هوای زیارت امام حسین کرد ممنون می شم ازت خدا دستمو بگیری ممنون میشم اگه برای حاجتام لبیک حاچت توچیست بگویی ممنون میشم ازت خدا
 
 
ناشناس
+2 #100 ناشناس 1393-12-25 09:55
سلام برمولایم حسین
امام حسین تورا قسم میدمت به دختر 3 ساله ات رقیه و به این ایام عزیز ایام مادرت حضرت زهرا
بین من خدای خوبم واسطه شو
اول از همه و اسطه ظهور سلامتی امام زمانمان باش
و بعد از این خدا آخر عاقبت همه خانواده و خودم را به حق خدای خودش به حق یس والقران الحکیم و بحق طه و القران العظیم به خیر و شانس اقبالی بسیار خوب و خوشبخت به من و خانواده ام هدیه کند و حاجت مرا که در دلم می گویم که فقط خدای من و امام حسینم می دانند من چه می گویم .روا سازد هر کس دعای مرا می خواند برای حاجت من هم یک صلوات به روح مادر گرامی امام حسین بفرستد تا حضرت زهرا به حق حسینش شفیع همه بنده های خدا نزد خدا باشند
 
 
محمد
+6 #99 محمد 1393-11-04 11:41
بنده فردا عازم كربلا هستم انشاالله نايب الزياره شما خواهم بود
 
 
ازلیست خط خورده
+3 #98 ازلیست خط خورده 1393-09-18 21:54
سلام..همگی رفتن کربلاولی امام حسین مارودعوت نکرد نمیدونم اوناچی داشتندکه مانداشتیم...... .
 
 
پری
+3 #97 پری 1393-09-08 11:45
سلام من اولا پول کربلا رفتن ندارم دوم اینکه لیاقت ندارم وهرچه دعا می کنم که کربلا برم دعام مستجاب نمیشه خیلی دلم کربلا میخواد چکارکنم برام دعا کنید کربلا برم
 
 
معصومه
+5 #96 معصومه 1393-08-11 19:17
براورده شدن ارزوی تمام ارزو مندان
 
 
معصومه
+3 #95 معصومه 1393-08-11 19:16
التماس دعا و شفاعت تمام مریض ها
 
 
سيد رحيم
+3 #94 سيد رحيم 1393-06-31 19:51
من حقير را امام حسين روز عاشورا و اربعين پارسال طلبيد امسال نيت کردم عاشورا هم برم البته مادرم و مادر خانومم که ارزوش ديدن کربلاست را ببرم تو را امام حسين دعا کنيد بتونيم بريم يا حسين
 
 
سحر
+3 #93 سحر 1393-06-26 09:18
سلام هموطنان عزيز، اري ميطلبند تو بخواه از اونا من پارسال كه تلويزيون ،از كربلا دعاي عرفه پخش ميكرد از امام حسين خواستم كه عرفه امسالو كربلا باشم به عظمتش قسم جورشده انشالله 8 مهر باهمسر عازميم نايب الزياره همگي هستم خيلي شوق دارم
 
 
محمدرضا
+1 #92 محمدرضا 1393-06-04 14:23
سلام آقا بنده رفتم کربلا زیر قبه سه تا دعا کردم هیچکدوم مستجاب نشد که نشد که نشد الان هم خیلی عصبانی هستم بشدت اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه باهام تماس بگیره لطفا 09135928782 محمدرضا
 
 
رضا
+2 #91 رضا 1393-05-26 23:25
يا امام حسين يه مشگلي دارم مشگلم را حل كن نذر كردم بيام پا بوست. التماس دعا
 
 
بنده گنهکار
+2 #90 بنده گنهکار 1393-05-17 12:35
سلام من هرروز خواب میبینم که یکی دعوت نامه منو امضا کرده میگه میری کربلا منم قراره یکم حساب بانکی دارم برداشت کنم برم کربلا
 
 
افسون
0 #89 افسون 1393-05-11 23:16
دوستان خوبم سلام اميدوارم هر كسي هر ارزويي داره به ارزوش برسه اگه ميشه براي منم دعا كنيد خيلي گرفتار شدم چون پول شوهرم را يكي از همكاراش خورده شوهر منم به بازار چك داده متاسفانه دعا كنيد همكار شوهرم پولش را بده به همه امام ها توسل كردم هر كي به اين زودي ها ميره كربلا التماس دعا
 
 
فاطمه شخاع مقدم
+3 #88 فاطمه شخاع مقدم 1393-01-21 14:49
سلام من 17 اردیبهشت 1393 برای اولن باربه کربلا میروم لطفا کمک کنید
 
 
محتاج دعا
+4 #87 محتاج دعا 1392-12-20 15:44
دوستان خوبم. توروخدا برای ازدواج من دعا کنید و از امام حسین علیه السلام بخاهید که گره ازدواجم را خودشون به کرمشون باز کنن. کم کم داره دیر می شه و می ترسم به گناه بیفتم...
 
 
کنیز حضرت  فاطمه
+3 #86 کنیز حضرت فاطمه 1392-12-18 16:18
اللهم الرزقنی شهاده فی سبیلک
امام زمان به این بنده حقیر لطف کرد و برام دعوتنامه زیارت جدش امام حسین رو امضا کرد،قراره امسال سال تحویل حرم ارباب باشیم.
 
 
حسین
+2 #85 حسین 1392-10-18 01:08
السلام علیک یاحسین. توروجان مادرت فاطمه زهرا دعا کن شهید بشم شماهم دعاکنید تکه تکه بشم یاحسین. کربلارو دیدم چیزی جز شفاعت نمیخوام وشهادتم
 
 
morteza
+1 #84 morteza 1392-10-09 22:11
اقا من میخوام برم کربلا ار راه قاچاقی ولی هیچ اشنای ندارم اگه شما کسی رو میشناسید جان مولا بهم خبر بدید
 
 
احمد
+1 #83 احمد 1392-09-25 17:09
من خل اربابم دیگه طاغت دوری ندارم دعا کنید برام 2 روز دیگه میخوام برم قاچاقی
دعا کنید خود آقا راه بده این سگ روسیاشووو
 
 
سما
0 #82 سما 1392-08-27 12:23
سلام بر عاشقان ابا عبدالله.
دوستان من قراره اربعین برم کربلا اما دو تا ناراحتی دارم یکی همسفرانی هست که فامیلمون هستن و از نظر اخلاقی به اونها نمی خورم و یکی اینکه اربعین کربلا خیلی شلوغه و آدم فرصت زیارت قبر ابا عبدالله رو به دست نمیاره . اینه که خیلی دو دل هستم لطفا منو راهنمایی کنید.
---------
پایگاه جامع عاشورا : فرصت زیارت کربلای ارباب را در اربعین حسینی را به هیچ قیمتی از دست ندهید. چنانچه میتوانید حتما در پیاده روی سه روزه نجف تا کربلا شرکت کنید آنچه خواهید دید هرگز و هرگز دیگر در تمام زندگیتان تکرار نخواهد شد. شلوغی حرم حضرت سیدالشهدا نیز بر عظمت زیارتتان خواهد افزود. سعی کنید با چند تن از اقوام که بیشتر با آنها نزدیک هستید خلوت کرده و بیشتر عبادات و زمانهای زیارت را با ایشان بروید تا تفاوتهای اخلاقی (که البته معمولا در چنین سفرهایی بسیار نادر است) مانع از کسب فیض و بهره شما از این سفر معنوی و تکرار نشدنی نشود.التماس دعا
 
 
سيد عباس علي
+7 #81 سيد عباس علي 1392-08-15 18:04
من آرزو دارم به زيارت آقا امام حسین بروم ولي قسمت نشده است :sad: دعا كنيد بتوانم بروم دلم در اين ايام خيلي گرفته، خيلي دلم براي آقا تنگ شده. ديگر نمي توانم تحمل كنم فقط به دعا نياز دارم ممنون
 
 
دل شکسته
+4 #80 دل شکسته 1392-07-10 19:58
باسلام من خیلی دلم گرفته بدلیل مشکلاتی هرروز گریه میکنم اماخدا خیلی مهربونه اول خدا بعدم شما توروخدا واسم دعاکنید انشالله ب برکت دعاتون حاجتم رواشه بخصوص هرکس ک زاءره التماس دعا دارم ازیادم نبرید هرکس زاءره نظربده
 
 
جعفر خدایی
-2 #79 جعفر خدایی 1392-06-24 19:37
سلام
من چند ساله دنبال هیئت هایی میگیردم که برای خدمت رسانی به زائرین امام حسین تو کربلا صلواتی خدمت میکنن . ولی ادرسی از این هیئت ها ندارم اگر شما میدونید خواهش میکنم ادرسشو به ایمیلم بفرستید خواهش میکنم.اجرتون با حضرت زهرا.
 
 
آرزو
+4 #78 آرزو 1392-06-05 22:56
26 شهرویور برای اولین بار92 منم حقیرم عازم این قطعه بهشتم . دعاگوی همه هستم
 
 
محمد تقی رئییسی
0 #77 محمد تقی رئییسی 1392-05-18 23:11
به نام خدا من روز دوم شهریور ماه عازم سفر به عتبات عالیات هستم خیلی خوشحالم که برای اولین بار به این زیارت ناعل میشوم انشا الله جهت درک مهنوی سفر برایم دعا کنید ازطرف شما نائب الزیارت هستم /
 
 
saber199
+5 #76 saber199 1392-02-20 22:33
ای..... تورخدا برای رفتن من به کربلا دعا کنید تورخدا برام دعا کنید خیلی دوس دارم برم همه دوستام رفتن میان تعریف میکنن منم عاشق شدم ک برم
 
 
فریدون
+8 #75 فریدون 1392-02-17 21:11
به نام خدا

ای خدای خوب و مهربان الان دلشکسته هستم و التماس میکنم به حرمت و مقام اقا امام حسین ع که زیارت مولا را نصیب همه انهایی که ارزوی زیارتش را دارند بنمایی امین الهم صل علی محمد و ال محمد
 
 
خاک پای زایر حسین ع
+4 #74 خاک پای زایر حسین ع 1392-02-02 02:15
سلام خداوند قسمت همه کنه زیارت کربلا رو منم سال پیش 6 بار کربلا رفتم شغلم مداحی امام حسین ع ار شما دوستان می خوام دعامون کنید که بهتر بتونم به زایر امام حسین خدمت کنم و دعام کنید از کربلا جهنم نبرنمون .ان شا ئالله عاقبت بخیر بشیم 2 روز دیگه دارم میرم کربلا. التماس دعا
 
 
مخمدمهدی
0 #73 مخمدمهدی 1392-01-23 23:31
سلام.همیشه فکر می کردم با رفتنم به کربلا،نجف،سامرا و کاظمین به آرامش می رسم اما از وقتی که از زیارت عتبات برگشته ام آن قدر بی قرار دوباره رفتنم که زندگی برایم سخت شده. اللهم ارقنا توفیق زیاره الحسین (ع).....
 
 
جنیدی
+1 #72 جنیدی 1392-01-22 03:18
باسلام به شما عزیزان و عاشقان حرم اباعبدالله الحسین.من همیشه برای زیارت امام حسین اول دیگران را دعا میکنم.وبعد پسرم را.پسرم خیلی مومن و عاشق امام حسین است.و همیشه از خداوند میخواست که به زیارت کربلا مشرف شود.و این امر با لطف الهی و عنایت اقا ابا عبدالله محقق شد و در19 فروردین 92 به سفر کربلا و دیدار یار مشرف شد.امیدوارم همه ی دوست داران حضرت به زیارت اقا مشرف شوند.و برای شفا همه ی بیماران دعا کنید.
 
 
محمد.ن
+1 #71 محمد.ن 1392-01-19 05:49
با سلام خدمت تمامی مومنین از همه کسانیکه این جملات من را میخوانند ملتمسانه درخواست میکنم در حق من هم دعایی بفرمایید تا حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) من را هم دعوت کنند تا زیارت کربلا قسمتم شود خوشا به حال آنانی که نوشته اند سعادت پیدا کردند و مشرف شدند .
روایت داریم دعای انسان در حق برادرش مستجاب میشود پس برای من ناقابل دعا کنید تا امسال به برکت دعاهای شما عزیزان قدمهایم به صحن حضرت ابی عبدالله برسد.
ملتمس دعایتان
محمد
 
 
عاشق حسيني
0 #70 عاشق حسيني 1392-01-13 02:24
با سلام خيلي دوست دارم برم كربلا اميدوارم هر كسي كه ميخونه اين مطلبو آمين بگه.خيلي خيلي امام حسين دوستت دارم سعي ميكنم هميشه زيارت عاشورا بخونم تو كامژيوترم دارم و هميشه گوش ميدم چند بار هم خواب آقام امام حسين و حضرت ابولفضل رو ديدم اميدوارم لياقت رفتن به كربلا رو داشته باشم (امام حسين جوونيم فدات)
 
 
siamaksrwe
+1 #69 siamaksrwe 1392-01-03 22:01
سلام من از سایتتون خیلی خوب استفاده کردم وبرام خیلی مفید بود همیشه دعا میکنم تا منم یه روز برم زیارت کربلا
 
 
fa23
+2 #68 fa23 1391-12-27 03:08
سلام
خواهش میکنم هر کی میاد تو این سایتو این مطلبو میخونه 1 دعایی برا ما ها کنه بریم 2باره حرم
پارسال این موقه داشتم میرفتم باورم نمیشه که امسال مثل پارسال اولین عید دیدنی حرم نمیرم
 
 
E-E/
+2 #67 E-E/ 1391-12-16 12:31
سلام خسته نباشيدالتماس دعا. الهم الرزقنا زیارت الحسین

الهم عجل لولیک الفرج
 
 
محمد ف
+1 #66 محمد ف 1391-12-15 14:15
سلام دوستان
انشاالله اردیبهشت 92 دارم میرم کربلا. آخه هفته قبل تو قرعه کشی سازمان حج وزیارت اسمم در اومد به همراه همسرم و مادر خانمم.اصلا باورم نمیشد که اسمم در اومد هنوز هم شوکه هستم همه کارهای ثبت نام را انجام دادم و فعلا منتظریم .واقعا انتظار سخته. انشاالله خدا قسمت همه بکنه.نمیدونم واقعا طلبیده شده ام یا نه . دوست داشتم در مورد طلبیدن بیشتر برام توضیح بدهید ؟؟ آیا واقعا حقیقت داره؟ من که خودم را لایق زیارت آن امام عزیز نمیدونم؟ ولی باور کنید هر وقت میرفتم مشهد از امام رضا میخواستم برم کربلا.. التماس دعا -
 
 
خاک پای حسین
+4 #65 خاک پای حسین 1391-12-12 03:09
سلام
یک کلام
اربعین ازش خواستم او هم عنایت کرد. عید میریم کربلا.
قبلا هم بارها خواسته بودم ولی لقلقه زبان بود این بار دلم هوایی شد و مغناطیس آقا هم داره ما را میکشونه.
ایشالل ه اونجا یادتون هستم.
 
 
علی سیار
+3 #64 علی سیار 1391-12-09 03:39
با عرض سلام و عرض ادب وتشکر از سایت زیبایتان همیشه دلم که به یاد کربلا می افته میام سایت شما را نگاه میکنم و انچنان گریه میکنم که ارام میشم 26اذر 91 قسمتم شد رفتم کربلا درست 13 ماه محرم بود یک لحظه تبلیغاتی دیدم که در مورد تور هوایی و زمینی کربلا بود زنگ زدم میخواستم برای عید 92 با خانواده برم کربلا گفتند فعلا مشخص نیست در حسرت ارزوی کربلابعد از 20 دقیقه بهم زنگ زدن گفتند برای 5 نفر پرواز جا میده منم که دوستانم در مراسم هیئت بودن خبر دادم بالاخره ما 3 نفر از هیئت ابوالفضل بعد 20 روز عازم کربلا شدیم جاتون خالی کربلا عشق است و همین ولی دشمنان و یزیدیان روزگار نگذاشتند به سامرا بریم در 20 کیلومتری سامرا برای ماشینهامون بمب گذاشتد در حسرت جد بزرگوار اقامون همیشه میگریم کربلا را در کربلا دیدم به امید روزی که دوباره برم کربلا وارزو میکنم تمام دوستانی که حسرت کربلا را دارن در هر شرایطی و در اولین فرصت قسمتشان بشه برن کربلا
بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا بر دلم ترسم بماند ارزوی کربلا
علی سیار از ماکو
 
 
مهدی ب
+4 #63 مهدی ب 1391-12-07 11:55
خدایا شفاعت امام حسین علیه السلام و زیارت او را نصیب ما بگردان
 
 
mohammadzade
+3 #62 mohammadzade 1391-12-06 03:35
سلام. خیلی ممنون از مطالب مفیدتون. از مطالبتون استفاده کردم. حلال کنید;)
------
پ ایگاه جامع عاشورا : التماس دعا
 
 
هوشنگ عمومی
+8 #61 هوشنگ عمومی 1391-11-29 19:03
السلام علیک یا اباعبدالله.من آرزو دارم که با شناخت و عشق به زیارت آقام بروم و بسیار طلب عفو از خدای بزرگ دارم
 
 
فدای حسین
+2 #60 فدای حسین 1391-11-25 13:44
دیدن کربلا آرزوی همه لطف کردی به ما پسرفاطمه
من رفتم دیدم اما چشمم سیر نشداز این همه بزرگی کاش باردیگر کربلای شویم
 
 
الهه..ن
+2 #59 الهه..ن 1391-11-22 16:34
سلام دوستان. من امشب اگر خدا بخواد عازم كربلا هستم و باورش هنوز براي خودم هم سخته.
اومدم توي اينترنت آداب سفر كربلا رو ببينم كه وقتي اين نوشته ها رو خوندم اشكم جاري شد.
ان شا الله هركس كه كربلا نرفته خداوند قسمتش كنه بره
 
 
ALI TABANI
+1 #58 ALI TABANI 1391-11-20 05:16
SALAM BE HAMEYE DOOSTAN VAAAAAAAYYYYY CHI BEGAM AZ IN AZEMAT CHI BEGAM .TO SHAFAYI TO DAVAYI TO HAMAN KHUNE KHODAYI BE KHODAVANDE DO ALAM K TO HAM GHEBLEO HAM GHEBLE NAMAYI TO SHAHE KARBOBALAYI CHE BEGUYAM TO HOOOOOOOOOOOOSS SEEEYYYYNNNNIII IIIII.:'(:'(:'( :'(:'(:'(YA HOSSEYN.
 
 
محمد درویشی رامشیر.شنبه.2013/1/5
0 #57 محمد درویشی رامشیر.شنبه.2013/1/5 1391-10-16 11:58
با سلام خدمت تمام دوستان
خیلی عالی بود دعا کنید منم زائر حرم مطهر امام حسین (ع) باشم از نوشته هاتون استفاده کردم.../...محمد درویشی...رامشیر
 
 
مهدی از اهواز
+1 #56 مهدی از اهواز 1391-10-15 22:35
سلام دوست گرامی من یه دوست دانشجو داشتم که باهاش میرفتم شهرستان دانشگاه اون توی راه همیشه زیارت عاشورا گوش میداد و من هم انواع و اقسام ترانه ازش پرسیدم چی گوش میکنی گفت زیارت عاشورا خلاصه ارادت خاصی به اهل بیت و مخصوصا امام حسین داشت تا اینکه پارسال اسمش در اومد تو حج دانشجویی رفت مکه و برگشت یک هفته بعدش بر اثر برق گرفتگی و سوختگی شدید از دنیا رفت.....البته پاک از دنیا رفت چون حج رفته بود ..جالب اینه که در روز عاشورا از دنیا رفت و جالبتر اینه که بدنشو به خاطر سوختگی نتونستن غسل کنند و مثل امام حسین و یارانش که غسلشون نکردند..من بعد از مرگش خیلی ناراحت شدم و از اون به بعد اون فایل های صوتی زیارت عاشورا رو که ازش یادگاری گرفته بودم توی مسیر تنهایی گوش میدادم و هر بار اشکم در میومد تا اینکه منم ارادت خاصی پیدا کردم به امام حسین و یک شب خواب دیدم که در عراق هستم و توی مرقد امام حسین دارم نماز میخونم حالا نمیدونم تعبیرش چیه اما فکر کنم امام حسین طلبیده ..حال و هوای عجیبی بود ..امسال تصمیم گرفتم حتما برم کربلا ان شالله برج 2 میرم التماس دعا
 
 
علیرضاعزتی (هومن)
0 #55 علیرضاعزتی (هومن) 1391-10-11 00:18
قسمتم شده رفتم ولی الان زندگی سخته چون بیحرم نمیتونم یاعباعبدالله قسمتم کن دوباره بیام
 
 
زایر
+1 #54 زایر 1391-10-10 22:01
خیلی سایت خوبییه مخصوصاواسه منی که آرزوی دیدن کربلا رودارم
السلام وعلیک یااباعبدالله الحسین
 
 
گفتارهای نورانی
0 #53 گفتارهای نورانی 1391-10-05 00:27
با سلام و عرض ادب انشالله زیارتش قسمت همه عاشقان شود .

امام باقر (ع) فرمودند :


اگر مردم می دانستند که چه فضیلتی در زیارت مرقدامام حسین (ع) است از شوق زیارت می مردندو از حسرت زیارت جانهای ایشان از بدن جدا می شد .


سفینة البحار خ ۱ ص ۵۶۵ 
 
جواد داوری
+1 #52 جواد داوری 1391-09-27 04:02
سلام اگه خدا یخواد اربعین عازم کربلا می شم و به ارزوم میرسم
انشاالله که حاجت روا شم و امرزیده از گناهان
التماس دعا
 
 
****
0 #51 **** 1391-09-17 15:42
سلام لطفا جواب سوالم که آیا می شود از مطالبتان در وبلاگم استفاده کنم را به ایمیلم بفرستید با سپاس فراوان
-------- --
پایگاه جامع عاشورا : بله .التماس دعا
 
 
بيشه درازي
+1 #50 بيشه درازي 1391-09-10 01:02
امام محمد باقر(ع) در سخنی گهربار فرمودند: «کسی که به خدا توکّل کند، شکست نمی‌خورد» و قیام خونین عاشورا، سرشار از این آموزه نیک الهی است که فرجامی جز پیروی حق بر باطل را نوید نبخشید. امام حسین‌(ع) گرچه به استناد دعوت‌نامه‌های کوفیان به سمت آنان حرکت کرد، ولی توکّْل آن حضرت به خداوند متعال بود. به همین دلیل، وقتی میان راه، خبر بی‌وفایی مردم و شهادت مسلم بن عقیل (ع) را شنید، تصمیم خویش را تغییر نداد و برای انجام تکلیف، با توکل به خدا را خود را ادامه داد. نیز بر این اساس بود که صبح عاشورا و با شروع حمله همه جانبه و بی‌ رحمانه دشمن، در نیایشی به درگاه خدا، اعتماد به پروردگارش را چنین بیان فرمود:

«خداوند ا! تو تکیه گاه من در هر اندوه، و امید من در هر سختی هستی. تو در هر پیشامدی تکیه گاه و مایه پشت گرمی منی.»
 
 
علي ص ف
+2 #49 علي ص ف 1391-09-06 19:20
السلام عليك يا رسول الله السلام عليك يا اميرالمومنين السلام عليك يا فاطمة الزهرا بنت رسول الله السلام عليك يا حسن ابن العلي آخي سلام بر اون عزيزي كه روزي بر روي پاهاي پيامبر اكرم مينشست بر سينه و پشت پيامبر اكرم مينشست ولي عاقبت رو سينه اش شمر ملعون نشست سلام بر دستان بريده سلام بر رگهاي بريده سلام بر گلوي بريده از قفا سلام بر لبهاي بريده و چوب خيزران خورده سلام بر بدن متلاشي شده سلام بر استخوانهاي خورد شده سلام بر انگشتان بريده سلام بر عزيزي كه مصيبتهايش از همه عالميان بيشتر از همه مظلومتره سلام بر امام مهربان امامي كه حاجت بر زبان نياورده زير قبه با صفايش حاجت روا ميكنه زائرشو سلام بر امامي كه هواي زائراشو تا آخر عمرش و تا قيام قيامت داره سلام بر امامي كه خدا در تربتش شفا قرار داد بواسطه اختلاط خون مقدسش در آن تربت پاك / سلام بر باب الحواءج عباس كه چه ادبي داشت نسبت به مولايش سلام به اوون لحظه اي كه اميد آقا ابالفضل نا اميد شد اوون لحظه اي كه دشمن ناجوانمردانه ضربه بر فرق مطهرش وارد آورد / سلام بر دستان كوچك باب الحوايج علي اصغر و گلوي بريده اش /
آي جوونا آي نو جوونا آي پير غلامان حسيني انشاء زيارت عتبات عاليات قسمت همه شما كه سينه سوخته اهل بيت هستين بشه به خدا تو حرم آقام حسين زير قبه و كنار حرمش دلها آروم ميگيره و گدا طلابكار ميشه مخصوصا من گداي بي سرو پا / نعم المولي چه خوب امام و مهربان امامي است حسين (ع) / //من 30 آبان 91 اعزام شدم واسه اين ميگم نعم المولي چون اخه من بي سر وپا و سراسر گناه كجا لياقت اينو داشتم كه عرفه كربلا باشم خدااااااااااااا اااااااااااااا صد بار شكر كه گدا و غلام و جيره خور حسين ابن علي سيد العالمين هستم
آقا امام زمان معذرت ميخوام نكنه بگي تو لايق نبودي ديگه نياي ها آخه منو ديوونه و كشته مرده خودتون كردين دست اگر خالي شود دراز عيب نيست عيب آن است كه دست خالي باز گردد//// الهي اشف صدر الحسين بظهور الحجه الهي اشف صدر الحجه بظهور الحجه اللهم ارزقني شفاعة الحسين يوم الورود و ثبت لي قدما عندك مع الحسين و اصحاب الحسين الذين بذلو مهجهم دون الحسين (ع)/ آميييييين
در آخر از همه شماهايي كه ميخوان جديدا زائر آقا بشين و از زائر و دلسوخته و عزادار هميشگي طف الحسين و تل زينبيه و حرم جد و فرزندان عزيز اوون شهيد كربلا يعني امام زمان عاجزانه ملتمسانه و اميدوارانه التماس دعا و نائب الزيارتي دارم / انشاء الله به آبروي حسين همه اونايي كه در طريق اوون آقا و حتي اوونايي كه درمانده طريق و گمگشته طريق اش هستن زائر حقيقي كوي حسين بشن و ببينن آقا چطور قلبشونو جلا ميده به نور الهي انشاءالله
 
 
بهمنیار
0 #48 بهمنیار 1391-09-05 18:01
سلام . اجر شما با اباعبدالله
تا می توانید از این مطالب در وب سایت خوبتان بنویسید که همگان را به صورت علمی مذهبی به زیارت حرم شریف امام حسین (ع) تشویق نمایید. به خدا قسم هیچ خیری بالاتر از این زیارت نیست و کسانی که در دنیا اگر بتوانند به زیارت نروند جزو خسر الدنیا والاخره خواهند بود. زیارت امام حسین و پدر بزرگوارشان بسیار در نزد خداوند اجر و قرب دارد و همچنین حضرت ابالفضل العباس...
التما س دعا
 
 
ابراهیمی
+3 #47 ابراهیمی 1391-09-03 22:24
[سلام با سپاس از زحمت های شما خیلی عکس های زیبایی هستند خیلی آرزو دارم برم کربلا دعام کنید امام حسین بطلبه مردیم از حسرت شش گوشه
 
 
مزجی
0 #46 مزجی 1391-09-03 18:27
بسیار عالی بود. لطفا بگویید برای کسی که اولین باری است که می خواهد مشرف شود خواندن چه کتابهایی را پیشنهاد می کنید..
 
 
حميده ربيعي
0 #45 حميده ربيعي 1391-09-01 23:08
مدیریت محترم پایگاه عاشورا آیا فقد نظرات کاربران عضو در این سایت درج میشود؟
-------- ----
پایگاه جامع عاشورا : خیر و نظر تمامی کاربران بدون کمترین فیلتر ممکن درج میشود.آیا غیر از این مشاهده شده است ؟ التماس دعا
 
 
سیدحسین ـمشهدالرضا
0 #44 سیدحسین ـمشهدالرضا 1391-08-30 23:37
سلام
فوائد زیارت رو خواندن واقعا چه جای بزرگ و با عظمتی هست
برای اولین دارم میرم خیلی ذوق شوق دارم
من 2 آذر دارم میرم
از وقتی که فهمیدم آقا طلبیده با خودم میگم با چه حال و روی در پیشگاه آقا زانو بزنم و عظمت کربلا رو به تصویر بکشم
ایشالا قسمت همه عاشقان
یا علی
 
 
حمیده ربیعی
+3 #43 حمیده ربیعی 1391-08-30 13:06
دوستان عزیز من اواخر فروردین سال91توفیق رفتن به زیارت عتبات عالیات رو پیدا کردم هنوز باور نشده که چه لطف بزرگی شامل حالم شده در حالی که من فکر نمیکردم با توجه به شرایطی که داشتم بتونم کربلابرم با وجود اینکه همیشه آرزوی کربلا را در دل داشتم با پیشنهاد مادرم برای رفتن به کربلا مواجه شدم که من پیشنهادش رو قبول کردم در صورتی که تردید داشتم بتوانم هزینه سفر را محیا کنم ولی عزیزان باور بفرمایید در آخرین لحظات امام حسین(ع) دستگیرم شدودر عین ناباوری شرایط سفر برای من محیا شد.لحظات حرکت کاروان کسانی که برای بدرقه ی ما آمده بودنداشکهای آنها را میدیم که آرزویشان این بود که این زیارت هم نسیب آنها شود ویک روزی آنها جای ما باشند به یاد اون لحظاتی افتادم که من هم یک روزی مثل اونها برای بدرقه برادرم که به زیارت کربلا رفته بود کنار کاروان ایستاده بودم واشک میریختم وبا خود زمزمه میکردم که آیا یک روزی میرسدو ما هم توفیق زیارت رو پیدا کنیم .عزیزان ازتون خواهش میکنم برای اونهایی که آرزوی رفتن به کربلا را دارند وشرایط به آنها اجازه ی رفتن به زیارت را نداده دعا کنید باور کنید تعداد این مردم هم کم نیستند. من در حال حاضر شاغلم و با توفیق خدا تصمیم دارم عمه م که زنی بیوه و بی سرپرست هست رو با مهیا کردن هزینه سفرش اونو به زیارت کربلا بفرستم چون خیلی دوست داره به زیارت امام حسین (ع) بره ولی توان مالی رو نداره خواهش میکنم عزیزانی که بضاعت مالی دارند از آدمای بی بضاعت دستگیری کنند (اجرتون با امام حسین).موفق و پیروز باشید.
 
 
angosht
+2 #42 angosht 1391-08-16 14:19
سلام۰باسپاس وقدردانی اززحمات شماسایت بسیارعالیست ۰مادراسترالیازن دگی میکنیم۰ سالهاست آرزوی رفتن به کربلاراداریم برایمان دعاکنیدانشالله مشرف بشویم ۰
 
 
سعید سپیدار
+2 #41 سعید سپیدار 1391-08-06 05:26
سلام.من انشالله فردا 10 آبان 91 عازم زیارت مولای متقیان امیر المومنین علی علیه السلام و حضرت اباعبدالله الحسین و سردار رشید کربلا حضرت ابالفضل العباس علیهم السلام هستم. برای اولین بار است که مشرف می شوم و شور و شوق بسیار بسیار عجیبی دارم.30 سال دارم و تا به عمرم همچین شوری نداشتم. زائر سردار علقمه هستم.فدای دستان بریده ات یا ابالفضل.سردار رشید سپاه اسلام.فدای فرق شکافته مولای متقیان.هیچ چیز بهتر از عشق به علی نیست
 
 
ابوالفضل ب
+4 #40 ابوالفضل ب 1391-08-01 18:33
سال 90 روز عاشور ظهر در هیئت امام حسن (ع) واقع در دردشت درداخل هیت مداح باسوز عجیبی می خواند ما هم یک دست با هم سینه می زدیم ، مداح مکثی کرد وگفت شما همه دعوت شدید به اینجا .اگر دعوت نبودید مطمئن باشید حتما جایی دیگری بودید . دلم سوخت خدایا من با اینهمه گناه اینجا چکار می کنم .لحظه ای از عالم خود خارج شدم گفتم اگه آقا الان بیاد من بیرون بیندازه ،من چکار کنم به خود آمدم دیدم اشک تمام صورتم را پوشانده ،داریم همانطوری یک دست سینه می زنیم توی هیئت می چرخیم .احساس کردم زانوهام سست شدن دارم می افتم .از آقا امام حسین (ع) حاجت خواستم به خدا قسم به هرچه خواستم رسیدم ویکی از آنها زیارت مرقدش می باشد 3 روز دیگر انشا الله حرکت می کنیم به سوی کربلا.
دوستان به خدا هستی ونیستی از وجود آل رسول خداست . اگر دین ودنیا می خواهید ازاهلبیت بخواهید مطمئن باشید می رسید
التماس دعا
 
 
zahra ahmadi
+2 #39 zahra ahmadi 1391-07-30 03:46
سلام من ان شاالله 9 آبان 91 میرم کربلا هنوز باورم نمیشه که طلبیده شدم اگه خدا خواست و رفتم اگه لایق باشم واسه همه مردم ایران دعا میکنم که کربلایی شن.
 
 
م.کرمی
0 #38 م.کرمی 1391-07-23 02:36
با سلام

واقعا عالی بود.

خوشحال میشم به وبلاگ ما هم سر بزنید و نظر بدید.

alghadir 114.blogfa.com
 
 
م.کرمی
-1 #37 م.کرمی 1391-07-23 02:31
با سلام خدمت مدیر محترم سایت

واقعا سایت عالیی دارید و ابزارها و قالبهای مذهبی زیبایی دارید.

اجرتون با مادر سادات.

خوشحال میشم اگه به وبلاگ ما هم سر بزنید و نظرتون رو بدید.

alghadir 114.blogfa.com
 
 
basir
-1 #36 basir 1391-07-22 22:12
اجرکم عندالله.آدر س وبلاگ:bimesaman -basir.blogfa.c om
 
 
كامران k
+1 #35 كامران k 1391-07-21 23:30
سلام دوستان ميدونيد كه بالاي سر امام حسين ع دعا مستجابه خواسته ي امام حسين هم از ما ميدونيو حتما جيه اينه كه انتقام خودش و فرزندانش و مادرش حضرت زهرا ع زودتر كرفته بشه يعني تو يه كلمه خواسته همه اماما و رسولمون از خدا ظهور و فرج فوري امام زمانه اكه رفتي بالا سر امام حسين حاجت هاي خودت رو بريز دور نون واب و شفاي مريضا و اينا رو ول كن اونا خودش درست ميشه فقط خالصانه براي ظهور اقا دعا كن
 
 
خادم‌الحسین
0 #34 خادم‌الحسین 1391-07-11 21:11
سلام به همه نوکرا و خادمای ارباب عشق، مولاحسین
عرفه به حق مادرش زهرا تو حریم حرم عشق، کرب و بلای حسین دعاگویتان هستم.
آخر میام حاجتمو ازت می‌گیرم
میون بین‌الحرمین برات می‌میرم...
 
 
ahmad reza
+1 #33 ahmad reza 1391-06-15 06:36
الحمد لالله توفیق شد دو ماه پیش عتبات عالیات عراق را زیارت کردیم

ان شاالله زیارت اهل بیت علیهم السلام قسمت و روزی همه شیعیان

جهان بشه

الهم الرزقنا زیارت الحسین

الهم عجل لولیک الفرج
 
 
رضا49
+1 #32 رضا49 1391-05-25 20:07
دوستان سلام
من نوروز91نایب الزیاره دوستان درحرم مولا امام حسین(ع) بودم انشاءالله قسمتتان شود که بروید زیارتشان. درزیرگنبد که به حایرالحسین معروف است حاجات خودرا بخواهید حتما براورده می شود دعای اقا امام زمان ومن حقیر فراموش نشود
 
 
جعفر
0 #31 جعفر 1391-04-29 23:36
دل من پر زده بر بام حسین(ع)/دل من پر شده از قرب حسین(ع)
 
 
حمید- بهنام
0 #30 حمید- بهنام 1391-02-10 00:20
سلام به مسئول محترم آموزش سنتر
این قسمت از سایتتون خیلی جالب بود نکته برداری کردم و ازش در مناسبتهای مختلف استفاده میکنم
امیدوارم که قسمت شما و خانواده محترمتون و بچه های آموزش سنتر بشه برین قبر ائمه معصومین خصوصا امام حسین و یارانش را با عشق زیارت کننین. خداوند به شما خیر دنیا و آخرت دهد که در بخش فرهنگی فعالیت می کنین
التماس دعا
 
 
ارتباط تازه
0 #29 ارتباط تازه 1391-01-26 14:27
سلام عالی بود استفاده کردم و به وب سایتم نگارش کردم اگه بیای خوشحال می شم منتظر حضور و نظرات زیباتون هستم.
--------- -
پایگاه جامع عاشورا : دوست گرامی ثبت آدرس وبلاگ خود را فراموش کردید! التماس دعا
 
 
شفیعی
+2 #28 شفیعی 1391-01-26 09:34
باسلام.انشاا.. اگر عمری باشه ولایق باشم خردادماه عازم کربلا هستم.
به لایق بودن جهت زیارت ائمه ایمان دارم چون سال پیش عزم رفتن به کربلا را کرده بودم اما از بی لیاقیم قسمت نشد.
اینبار از خداوند میخوام زیارت امام حسین(ع)رالایقم بدونه وجهت عرض ادب به عتبات عالیات مشرف بشم.برام دعا کنید.یا حق التماس دعا
 
 
منتظر القائم
0 #27 منتظر القائم 1391-01-20 19:58
انشاا... در سال جديد زيارت حرم با صفاي حضرت امام حسين (ع) و حضرت ابالفضل عباس (روحي فداك)نصيب همه آرزومندان گردد و همه دوستان از اين سفر معنوي به فيض رسند. سپاس از مطلب بسيار ارزشمند شما.
 
 
mori
+1 #26 mori 1391-01-10 19:25
خیلی عالی بود لطفاً از مقام و منزلت حضرت علی (ع) هم بگوید . و اگر امکان دارد مطالب را برایم ایمیل کنید
 
 
سارینا
+1 #25 سارینا 1391-01-10 06:04
مطلبتون بسیار عالی بود ممنون واقعا دل ها رو کربلایی کردانشا الله قسمت ما هم بشود
 
 
علی بهرخ
+3 #24 علی بهرخ 1391-01-08 09:45
اللهم عجل لولیک الفرج . برحسین و یارانش صلوات .
 
 
علی بهرخ
+1 #23 علی بهرخ 1391-01-08 09:40
سلام برحسین ویارانش صلوات.
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir