ثواب و فضائل زائر کربلا

ثواب زائر قبر حسين عليه السلام:
روايت شده است كه حضرت خاتم الانبياء (ص ) در خانه عايشه بود، حسين عليه السلام آمد، عايشه خواست مانع شود، رسول خدا(ص ) جريان آتيه حسين عليه السلام و مقامات او و زائرش را ذكر مى فرمايد: كه حسين عليه السلام در زمين كربلا كشته و مدفون مى گردد، هركس او را زيارت كند ثواب يك حجّ و يك عمره من به او داده مى شود، عايشه تعجّب كرد و گفت : ثواب حجّ و عمره شما!
فرمود: بلى ثواب دو حجّ و دو عمره من .
باز عايشه تعجّب كرد! و رسول خدا(ص ) فرمود ثواب سه حجّ و سه عمره من .
همينطور زياد فرمود، كه در روايت چنين است ثواب نود حجّ و نود عمره رسول خدا (ص ) براى زائر قبر حسين عليه السلام است .
البته از اين حجّ و عمره تا نود با اعتبار حال و معرفت و محبّت زائر قبر حسين عليه السلام است ، با چه علاقه اى رو به قبر حسين عليه السلام رفته است .
و نيز فرمودند چنين ثوابهاى عظيمى كه براى زيارت كننده قبر حسين عليه السلام است موجب دلشادى من گرديد. (1)

 35.jpg

جوار امام حسين عليه السلام بهتر از بهشت
اگر كسى از گناهان مى ترسد و نمى داند كه آيا توبه اش پذيرفته شده است يا خير؟ رسول خدا (ص ) وعده فرموده است كه زوّار قبر حسين عليه السلام و عزادارانش را تنها نگذارد، در وحشتها و ظلمتها از آنان فرياد رسى بفرمايد.
در صحراى محشر كه هر كس سر گرم خودش مى باشد عدّه اى در جوار امام حسين عليه السلام زير سايه عرش رحمتند، به قدرى از مجالست با امام حسين عليه السلام مأ نوسند و لذّت ميبرند كه وقتى حوريان از بهشت برايشان پيغام مى فرستند كه ما منتظر شمائيم ، چرا نمى آئيد پاسخ مى دهند ما لذّت مجلس امام حسين عليه السلام را به مصاحبت با شما ترجيح ميدهيم .
راستى كه جاى اميدوارى است بقول شيخ شوشترى اگر مقام ما به حدّى نرسيده باشد كه در اوّل محشر نزد امام حسين (ع ) زير سايه عرش باشيم اميدواريم كه در چاله و ظلمتكده جهنّم هم نباشيم پيغمبر ما نجات دهد.

 

 

زیارت کربلا معادل ثواب احیای هزار شب قدر

امام صادق عليه السلام مى فرمايد: كه هر كس يك روز در خدمت حضرت سيّد الشّهداء عليه السلام به سر برد ( يعنى در تربت كربلا، جايى كه خون ابا عبداللّه الحسين عليه السلام و ياران و فرزندانش ظلما ريخته شد) در نامه اعمال او ثواب احياء هزار شب قدر نوشته مى شود.(2)

 

مباهات خدا بر زائر كربلا
از ذريح محاربى منقول است كه گفت : به حضرت امام جعفر صادق (ع ) شكايت كردم آنچه به من مى رسد از قوم و فرزندان من هر گاه به ايشان نقل مى كنيم ثواب زيارت قبر حضرت امام حسين (ع ) را تكذيب من مى كنند و مى گويند:
تو دروغ مى بندى بر امام جعفر (ع ) حضرت فرمود: اى ذريح ! بگذار مردم را كه به هر جا كه خواهند بروند.
والله ، كه حق تعالى مباهات مى كند به زايران حضرت امام حسين (ع ) و آنها كه از راه هاى دور به زيارت آن حضرت مى روند، با ملائكه مقرّبين و حاملان عرش خود حتّى آنكه مى فرمايد به ايشان كه : آيا نمى بينيد زيارت كنندگان قبر حسين بن على (ع ) را كه آمده اند با نهايت شوق به سوى آن حضرت و به سوى فاطمه زهرا(س ).
به عزّت و جلال و عظمت خود سوگند مى خورم كه : واجب گردانم براى ايشان كرامت خود را كه ايشان را گرامى دارم و داخل گردانم ايشان را در بهشتى كه مهيّاكرده ام براى دوستان خود پيغمبران و رسولان خود.
اى ملائكه من ! اينها زيارت كنندگان حسين اند كه محبوب محمّد (ص ) است كه او پيغمبر و حبيب من است
و هر كه مرا دوست مى دارد حبيب مرا دوست مى دارد و هر كه حبيب مرادوست مى دارد محبوب او را دوست مى دارد.
و هر كه حبيب مرا يا محبوب او را دشمن مى دارد بر من لازم است كه او را به بدترين عذاب هاى خود عذاب كنم و به آتش خود او را بسوزانم . و جهنّم را جايگاه او گردانم و او را عذاب كنم كه هيچ يك از عالميان را عذاب نكرده باشم .(3)

همراهی زائر امام توسط ملائکه

از حضرت امام جعفر صادق (ع ) منقول است كه : چون شخصى از خانه خود بيرون آيد به عزم زيارت حضرت امام حسين (ع ) به سوى كربلا مشايعت كنند او را از هفتصد ملك از بالاى سر او و زير پاى او از جانب راست و چپ و پيش رو و پشت سر او تا او را به اهلش برسانند. پس چون زيارت كند آن حضرت را ندا كند او را منادى كه : (گناهانت آمرزيده شد پس ‍ از سر گير عمل را).
پس با او برمى گردند آن ملائكه تا داخل خانه خود شود. پس به او مى گويند كه : (تو را به خدا سپرديم ).
پس پيوسته به زيارت او مى آيند تا روز مردن او وبعد از مرگ او، هر روز. و زيارت مى كنند حضرت امام حسين (ع ) را و ثوابش از آن مرد است .(4)

 23.jpg

فضيلت زيارت كربلا
عبداللّه ابن حماد نقل مى كند: روزى امام صادق (ع ) به من فرمود:
اى حماد نزد شما فضيلتى هست كه مثل آن به احدى داده نشده است . و گمان ندارم آن چنان كه بايد آن را بشناسيد و بر او محافظت نمائيد! و قيام به حقّ آن كنيد. و از براى آن فضيلت اهلى هست كه ايشان را براى آن كار نام برده اند، و به ايشان توفيق عطاء كرده اند، و اين رحمتى است كه خداوند تعالى به ايشان بخشيده است .
پرسيدم : آن فضيلت كه نام برديد و وصف نموديد كدام است ؟
فرمود: زيارت جدّم حضرت امام حسين (ع ) است . زيرا كه او غريب است و در زمين غريب مدفون شده است .
هر كه به زيارت او مى رود، بر او برمى گريد. و هر كه به زيارت او نمى رود، بر مصيبت او اندوهناك مى باشد و دلش مى سوزد. هر كه او را به ياد مى آورد ترحّم مى كند.
و هر كه نظر كند به سوى قبر پسرش در پائين پاى او، در بيابانى كه خويشى و دوستى نزد او نيست و حق او را غصب كردند، و جمع شدند جمعى از كافران و مرتدّان از دين ، و ياورى يكديگر كردند تا او را كشتند، در بيابانى دفن نكرده انداختند، و منع كردند از او آب فراتى كه سگان مى خوردند، و ضايع كردند حق رسول خدا (ص ) را، و وصيّتى كه در حقّ او و اهل بيتش ‍ كرده بود.
پس او مدفون گرديد، جفا يافته در ميان قبرهاى خويشان و شيعيان خود. هر كه نزد او مى رود، وحشت مى يابد از تنهائى او، و دورى از جدّ بزرگوارش . و در منزلى افتاده است كه نمى رود نزد او مگر كسى كه خدا دلش را به ايمان امتحان كرده است ، و حقّ ما را به او شناسانده باشد.
پس گفتم : فداى تو شوم من مى رفتم به زيارت آن حضرت ، تا آنكه مبتلا شدم به خدمت خليفه و حفظ اموال او و من نزد ايشان مشهور شده ام . لهذا در اين ولا از براى تقيّه ترك كرده ام و من مى دانم كه زيارت آن حضرت ثواب بسيارى دارد.
فرمود كه : (مى دانى كه كسى كه به زيارت آن حضرت ميرود چه فضيلت دارد و او را نزد ما چه نيكى ها است ؟!).
گفتم : نه .
فرمود كه : (امّا فضيلت زيارت كننده او: پس مباهات مى كنند به او ملايكه آسمان ها و امّا آنچه نزد مابراى او هست پس ترحّم مى كنيم براى او هر صبح و شام ).
وبه تحقيق كه خبر داد مرا پدرم كه : روضه آن حضرت از روزى كه مدفون شده است هرگزخالى نبوده است از كسى كه صلوات فرستد بر او از ملائكه يا جنيّان يا آدميان يا وحشيان صحرا. و هيچ چيز نيست مگر آرزوى حال زيارت كننده آن حضرت مى كند و خود را از براى بركت بر او مى مالد و به نظر كردن به سوى او اميد خبر مى دارد براى آنكه بركت يافته است به نظر كردن به سوى قبر آن حضرت .
بعداز آن فرمودكه :
(شنيده ام كه قومى از نواحى كوفه و غير ايشان مى روند نزد قبر آن حضرت و زنان مى روند و ندبه و نوحه مى كنند در نيمه ماه شعبان پس بعضى قرآن مى خوانند و بعضى قصّه هاى جانسوز آن حضرت را ذكر مى كنند و بعضى مرثيه مى خوانند؟).
گفتم : بلى فداى تو شوم ديدم بعضى از اينهايى كه مى فرمائى .
فرمودكه : (حمد و سپاس خداوندى را كه در ميان مردم جمعى را مقّرر فرموده است كه مى آيند به سوى ما و ما را مدح مى كنند و مرثيه از براى مصيبت ما مى گويند و مى خوانند. و دشمن ما گردانيده است كسانى را كه طعن كنند بر آنها از خويشان و غير ايشان و استهزاءكنند بر ايشان و قبيح شمارند كردار ايشان را).(5)

 

پی نوشتها :

1-     سيّد الشهداء ص 227 .

2-     بحار الانوار ج 10 ص 86.

3-     كامل الزيارت ص 143 بحارالانوار ج 101 ص 75 -76.

4-     كامل الزيارات ص 145 ،بحارالانوار ج 101 ص 67 روايت 59.

5-     بحارالانوار ج 101 ص 74 - 73 المستدرك ج 2 ص 203 نورالعين ص 108

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
محمود
-9 #72 محمود 1395-09-12 15:28
باسلام به همه ي مردم خرافاتي
اينا چين باورشون ميكنيد يعني چي اگه بري كربلا اينگار ٩٠ بار رفتي حج حتي خدا هم راضي نمشيه اين حرف رو ميزنيد من خودم شيعه اهل بيت هستم و عاشق امام حسين هستم اما نه اينكه بيام بگم اگه رفتم كربلا اينگار ٩٠ بار رفتم حج،حج جاي خودش رادارد و با هيچ چيز مقايسه نميشود
باتشكر
 
 
خلیل
+6 #71 خلیل 1395-08-25 21:54
آقاجان مارو هم دریاب :sad:
 
 
خلیل
+7 #70 خلیل 1395-08-25 21:53
باسلام منم خیلی دلم میخواست اربعین برم زیارت ولی مشکل مالی دارم التماس دعا
 
 
زهره
+6 #69 زهره 1395-01-31 15:29
سلام اقا جونم من که شما رو خیلی دوست دارم منکه تموم زندگیم شمایید چرا منو نمیطلبید چرا مگه ادم بدا دل ندارن من میدونم بدم ولی اقا اینم میدونید که با همه بدیههام عاشق شما هستم و نوکر شما اقا منم بطلبید التماس میکنم
 
 
علی اصغر
+2 #68 علی اصغر 1395-01-19 01:06
:cry: قسمش دادم به علی اصغرش ...گفتم اقا تورو قسم به طفل شش ماهت منم ببر کربلا ...چجوریشو خودت مهیا کن ....الان ،نمیدونم چطوری شد که عازمم سی فروردین ،فک کنم اقا ازم خیلی دلگیره ،میرم بگم اقا منم اسمم علی اصغره ،منم مثه علی اصغر خودت بدون و موقع مرگم پیشم باش . :cry:
 
 
احمدی
+3 #67 احمدی 1395-01-02 01:39
باسلام
تشکر بابت روایت امام صادق (ع ) پیرامون ثواب زاءر حضرت سید الشهدا (ع )

:sad: :sad:

حسین غریب شیب الخضیب
 
 
محدثه
+5 #66 محدثه 1394-12-18 00:31
سلام به همه خواهرا وبرادرای عزیزم ، من دو روز دیگه عازم کربلام برای همتون دعا میکنم ، هر چند که قابل نیستم ،شماهم برام دعا کنید
 
 
ابوالفضل
+4 #65 ابوالفضل 1394-07-09 11:16
سلام
نیستیم اهل کتاب وهندسه اما بدان
بین اشکال ریاضی عاشق شش گوشه ايم
اربعين 94 کربلا انشالله
خدا همه گناهامو ببخشه انشالله
 
 
ف.شفیع
+3 #64 ف.شفیع 1394-06-31 09:36
السلام علیک یا ابا عبدالله . امام حسین ازت ممنونم منو همسرمو طلبیدی زتدگیمونو در جوار تو آغاز کنیم.
 
 
غلامرضا
+3 #63 غلامرضا 1394-06-04 15:06
السلام علیک یا حسین جان کاش هر ساله دعوتم کنی حسین جان خدایا مرا از حسین جدا نکنی السلام علیک یا حبیبی حسین جان برایم دعا کن باشد که در اینده ای نزدیک زائرت باشم باشد که در جوارت و بر مزارت بگریم خدایا مارا در حسین ذوب کن
 
 
غلام حسین  علیه السلام
+3 #62 غلام حسین علیه السلام 1394-04-14 02:37
گفتند کارتان؟ همه گفتیم نوکریم
چون بار عشق را به سر شانه می بریم

ما را اگر چه بازی دنیا خراب کرد
اما به لطف روضه ی ارباب بهتریم

از هر چه بگذری سخن دوست خوشتر است
پس می شود به عشق تو از هر چه بگذریم

فرقی نمی کند چه کسی با چه منصبی
در پای سفره ات همه با هم برابریم

گریه زبان مادری نوکران توست
احساس می کنم همه با هم برادریم

«ما را سری است با تو که گر خلق روزگار
دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم»
 
 
ابن مسعود
+3 #61 ابن مسعود 1393-09-15 01:48
سوره شوری را نوشته زیر بالشت قرار بده انشاله کابوس نمیبینی
 
 
بهمن پاکروان
+5 #60 بهمن پاکروان 1393-09-07 11:26
سلام دوستان من ده روز دیگه عازم کربلا هستم یعنی اربعین 93 را پیش آقامم همتونو دعا میکنم برای همه ی هموطنام انشا... قسمته شما بشه
 
 
هادی
+4 #59 هادی 1393-08-22 18:24
سلام.من میخام کاروان پیاده ثبت نام کنم پولشم ندارم ولی خدا بزرگه جور میشه . . . بخدا دینی کاملتر از اسلام ومذهبی بهتر از تشیع نیست با این کوله بار گناه خدا کنه امام حسین منو بپذیره.یا حسین(ع) من رو سیاهم کمک کن تا شیعه ی واقعی باشم نه فقط در ظاهر. الهی آمین
 
 
زهرا
+3 #58 زهرا 1393-07-23 00:59
وقتی بعضیاتون مینویسین که به زودی عازم کربلایید دلم آتیش میگیره...
آرزومه منم یه بار قسمتم بشه اما به امام حسین حق میدم دعوتم نکنه
چون من خیلی گناهگارم... شاید سرنوشت منم فقط حسرت و اشک ریختنه...
هر کی قسمتش شد بره به مامان منم دعا کنه. مریضه... :cry:
 
 
اسماعیل صومعه لو
+7 #57 اسماعیل صومعه لو 1392-03-25 17:01
زائران محترم وقتی رسیدن کربلا از طرف بنده حقر هم بوسه بزنید بر تربت پاکش
:التماس دعا:اسمتعیل صومعه لو:
 
 
زائر اقا
-2 #56 زائر اقا 1392-02-06 02:37
سلام

من ده روز دیگه عازم هستم و نائب الزیاره همه ی شما عزیزان

بار دوم هست که طلبیده اما میخواستم یه چیزی بگم

قابل توجه کسایی که نرفتن و دلشون لک زده و التماس دعا داشتن

خوش به حال شما که علاقه مند هستید و دوست دارید و قسمتتون نمیشه این یعنی لیاقتتون بیشتر از منی هست که هیچی نمی فهمم و مثل شما تشنه ی زیارت نیستم و امام حسین هم هر بار بی جهت منو می طلبه که بفهمم معرفت زیارت ندارم و با دل سوخته برمیگردم

معرفت معرفته چه از راه دور و چه از راه نزدیک

خوش بحال کسایی که درک میکنن نه کسایی که میرن و هیچی متوجه نمیشن


التماس دعا
 
 
حامد
+8 #55 حامد 1392-01-31 23:27
ياحسين مظلوم سلام از زائرين امام حسين خواهش ميكنم ما را هم كه نمي توانيم به زيارت بياييم را از دعاي خير خود بي نصيب نگذارند ممنون
 
 
سیب
+3 #54 سیب 1392-01-18 20:30
سلام به همه .23م اسفند عازم حرم آقا شدم، سال تحویل تو حرم آقا...
جای همه خالی.
بیشتر از همه دلم واسه گریه و نوحه و سینه زنی های تو حرم آقا ابوالفضل(ع) تنگ شده...
برای هرکسی دلش واسه بین الحرمین پرمیزنه دعا کردم.
کاش قسمت شه دوباره و سه باره و همیشه و همیشه
میگن کسیکه واسه اولین بارشه مشرف میشه ؛ 3تا دعاش تو نجف و 3تا دعاش تو حرم آقا امام حسین(ع) اجابت میشه.
دعا کنین. از خدا خود حسین رو بخواین. بخواین هیچوقت تنهاتون نذاره.
خیلی فکرکردم که این دعا اومد توذهنم.
تو دنیا ، تو قبر،برزخ و آخرت بخواین که با حسین و اولادش و اصحابش و خانوادش باشین.

التماس دعا

---------- -
راستی اگه تونستین از الان که تو ایران هستین نیت کنین که یه روز تو کربلا روزه بگیرین.با لب تشنه برین زیارت.
وقتی مسافرین نمیتونین روزه بگیرین مگه اینکه از قبل نیت کرده باشین.
-------- --------------- ---
یادتون نره.
---------- --------------- --
التماس دعا
----------- --------------- --------------- ----------
از سایت عالیتون هم ممنونم. اجرتون با خود آقا سیدالشهداء
 
 
شراره
+5 #53 شراره 1392-01-14 18:39
سلام
من هم بارها و بارها واسه کربلا اسم نوشتم ولی نمیدونم جرا نمیشه رفت .
هر دفعه مشکلی پیش مییاد مریضی گرفتاری و ...
قراره 20 اردیبهشت 92 عازم بشیم دلم شور می زنه نکنه دوباره امام حسین عذرم رو بخواد و راهم نده
برام دعا کنید دارم مادر و پدرم رو با خودم میبرم لااقل از آقا بخواهید به خاطر این پیرزن و پیرمرد قسمتمون کنه
ایشالا رفتم واسه همه اونهایی که برام دعا کردن دعا میکنم
 
 
اسماعیل صومعه لو
+4 #52 اسماعیل صومعه لو 1392-01-12 20:02
از شما عزیزان که راهی کربلا هستید التماس دعا دارم
بنده حقیر را هم دعا کنید
التماس دعا؟
 
 
مریم
+2 #51 مریم 1392-01-12 19:01
دیگه اینقد برا کربلا رفتن گریه کردم چشام درد گرفتن برام دعا کنیئ برم مگه من چه گناهی کردم ؟
چرا نمیرم؟
یا امام حسین خودت توفیقی بده برم.تو را به جان عباس که خیلی دوسش داری مامانمم عاشق کربلاست دیگه پیر شدیم
 
 
 علی خادمی
+4 #50 علی خادمی 1392-01-06 14:43
باسلام اجرتون با آقا ابی عبدالله بنده 2بار توفیق زیارت عتبات مقدس عراق داشتم نسیم بهشت در کربلا می وزد به تازگی به افتخار نوکری زائرین آقا امام حسین نائل شدم انشاءالله اگر عمری با قی ماند و آقا طلبید دهم فروردین 92 عازم هستم برای همه دعا میکنم
 
 
سميه ر
+3 #49 سميه ر 1391-12-28 01:20
دارم میرم کربلا دعاتون کنم.
خوشحالم که هنوزم جوون های به این خوبی داریم.
 
 
سمیه ر
+3 #48 سمیه ر 1391-12-28 01:17
من امشب تازه به این وبلاگ سر زدم خوشم امد.به امید خدا 4 فروردین92 عازم کربلاهستم. همتونو دعا میکنم.
خیلی خوشحالم که هنوز جوونهای به این خوبی داریم.
 
 
r.soleimany
+2 #47 r.soleimany 1391-12-26 09:29
سلام....... 3فروردین انشاءالله دارم میرم کربلا،واسه همتون دعامیکنم شماهم دعا بفرمایین که زیارت بامعرفت ومقبولی رو داشته باشم.... باااااااااای... ..
 
 
غ.س
+2 #46 غ.س 1391-12-23 15:50
من شنبه نائب الزیاره همتون هستم
 
 
سرمدی
+4 #45 سرمدی 1391-12-13 16:50
با سلام و ارادت اجرتان با ابا عبدا... الحسین استفاده کردیم
 
 
خاک پای نوکر حسین
+1 #44 خاک پای نوکر حسین 1391-11-30 09:04
سلام فرزندان فاطمه سلام ا...
دارم میرم کربلا یک روز دیگر مانده که با ناله بگویم
ای اهل حرم میرو علم دار نیامد....
کربلا رفته ها کنار بقیع حرفی از بیرق و علم نزنید
راستش حالم دست خودم نیست
بار دوم که میرم اما تانرفتی عشق رفتن
اما وقتی رفتی جنون حسین و بین الحرمین و ضریح ابلفضل
یا نه پله های تل یا نه خیمه های خالی بی ارباب تو دلت
قسمت همتون بشه
ممنون از این سایت باحالتون
وقتی زیارت ناحیه مقدسه رو تو نجف بخونم یاد این لحظه ام
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و ال محمد
 
 
kh
+4 #43 kh 1391-11-21 02:08
سلام یا امام حسین قربانت شوم ما دوخواهر ودو برادر هستیم نمی تونیم ازواج کنیم شفاعت ما روپیش خدا کن بخت هر چهار تامون از جای خوب باز بشه قربانت بشم یا امام حسین حاجتم وروا کن
 
 
کاظم شمس خانی
+2 #42 کاظم شمس خانی 1391-11-12 00:43
سلام
من سه بار رفتم کربلا بار دوم یعنی امسال عاشورا کربلا بودم عجب صفایی داشت بعد دو هفته از عاشورا شبی در خواب دیدم در بین الحرمین یکی به من میگه کاظم اربعین هم بیا بهش گفتم پول ندارم او به من گفت اربعین رو بیا بیا و رفت فکرش مشغولم کرد رفتم به رئیس کاروان گفتم ،گفت میریم اومدم ولی فکر نمی کردم برم پنج روز مونده به اربعین بهم زنگ زد گفت بیا دفتر ،رفتم به من گفت فردا میریم کربلا نه نفریم هزینه زیادی هم نداره گفتم باشه تو خونه هم گفتم به کسی نگید چون هرکی بشنوه میگن کاظم دیوونه شده،اربعین رو رفتیم اما وقتی برگشتم دوستام بهم میگفتن مارو حلال کن ما به تو گفتیم دیوونه شده پولاشو میده به عربها اما دیدیم ما دیوونه هستیم نه تو،تو رفتی پیش امام حسین خودش عوضشو میده، آخر ماه صفر تو هیئت از امام حسین خواستم عید رو کربلا باشم قسمتم کن ، سه روز پیش رفتم پیش حاجی همون رئیس کاروان بهم گفت کاظم عید رو رایگاه می برمت کربلا به عنوان کمک آشپز نمیدونستم چی بگم الان دیگه لحظه شماری میکنم.
 
 
يوسف
+3 #41 يوسف 1391-11-10 23:49
من خودم يكي از مديران حج ويارت هستم بارها به زيارت آقا نائل شده ام زيارت امام حسين(ع) را براي تمتم آرزومندان آرزو ميكنم. خاطره اي دارم خوب است بشنويد. در يكي از سفرهايم كه با اتوبوس بود تا به مرز مهران رسيديم و ميخواستيم از اتوبوس پياده شويم به ناگاه راننده اتوبوس شروع به گريه كرد وگفت من سنّي هستم امّا از شما ميخواهم از امام حسين(ع) و برادر بزرگوارشان بخواهيد پسرم را شفا دهد. اي حسين تورا به بزرگي خودت مارا هم شفا بده تا غبار از اين چشمان آلوده مان پاك گردد تا تو را بهتر ببينيم و بشناسيم
 
 
بنده ی حقیر
+3 #40 بنده ی حقیر 1391-10-25 21:04
دارم میام مولا جان
 
 
محمد حسین شفقت
+1 #39 محمد حسین شفقت 1391-10-20 13:44
دارم راهی زیارت اربابم حسین (علیه السلام)میشم،می خواستم برای همسفرم گوشه ای ازفضایل زیارت امام حسین(علیه السلام)رابگم ،که اتفاقی به سایت شمابرخوردم،انرژ ی دادید،نایب الزیارتونم
---- --------
پایگاه جامع عاشورا : دعایمان کنید در محضر ارباب بی کفنمان شرمنده نباشیم.
 
 
نیره حیدری
+2 #38 نیره حیدری 1391-10-09 19:30
ارزوی رفتن به کربلا برام عادت شده ای امام خوبها " امام ما بدها هم هستی خودت مارو بطلب
 
 
هدیه از بوشهر
+1 #37 هدیه از بوشهر 1391-10-08 20:14
برادرم آقای لشکری از اینکه همچین تصمیم قشنگی گرفتید بدانید و باور کنید که آن از عنایات خاصه ی اهلبیت به شما بوده است آن را قدر بدانید عشق واقعی فقط محمد وال محمد (ص) است امیدوارم در این راه موفق و موید باشید.
 
 
مهدي لشكري
+3 #36 مهدي لشكري 1391-09-24 14:54
من مهدي ل هستم از بندرعباس ...20سال نوازنده سازگيتار هستم واستاد 6اموزشگاه رسمي شهر... 2 بار اروپارفتم سوئد ومجارستان وجلوي غربيها و حتي امريكاييهاگيتار ي زدم كه گرچه چند سال گذشته اما فكر نميكنم اجراي گروه هرمزگانو فراموش كنن..چند كنسرت باگروه كليز هم به ليدري واهنگسازي اينجانب هم دربندر اجرا كردم كه مي تونيد يه سري به گوگل بزنيد....اما راستشو بخوايد خيلي وقته كه عشق به ائمه اطهار خواب وخوراكو ازم گرفته وچند بار خدمت امام رضا مشرف شدم واول محرم هم خدمت امام حسين ع در كربلا .....اما اين سفر اخري كجا وسفرهاي غربيم كجا .نجف وكربلا منو ازحس عاشقانه خاصي لبريز كردن وتا يادي از امام علي وحسين و ديگه ي امامها ميشه اشك تو چشام حلقه ميزنه .اگه خدابخوات ميخوام مثل دوست اسمانيم ناصر عبداللهي كار فقط برا علي واولاد علي ع بسازم ..عزيزان سير وسلوك وعرفان ازمشهد خودمون شروع وبعدبه نجف وكربلا وكاظمين وسامرا مي رسه ..رفتن به كربلا ونجف برا هر كي ادعاي عاشقي داره يه وظيفست ........برام دعا كنين م.لشكري
 
 
م ا
+3 #35 م ا 1391-09-12 21:39
با سلام - اجرتون با امام حسین- به منظور اشاعه فرهنگ حسینی با اجازتون از مطلبتون در وبلاگم استفاده کردم- اگه اجازه اینکار رو ندارم لطفا هرچه سریعتر بهم اطلاع بدین""" خیلی ممنون
--------
پایگاه جامع عاشورا : التماس دعا
 
 
عباس
+2 #34 عباس 1391-09-09 05:18
عشق یعنی حسین والسلام
 
 
سعید علی
+1 #33 سعید علی 1391-09-03 02:25
با سلام به همه برادران وخواهران عزیزم!من راهی زیارت امام حسین وامام علی و سایر ائمه عراق هستم شما را به خدا برایم دعا کنید تا با عارف شدن کامل به حق این بزرگواران به زیارتشان نائل شوم در عوض من هم در کنار ضریح مطهرشان دعایتان میکنم!
 
 
علی ...
+2 #32 علی ... 1391-09-02 15:42
آخ کربلا
خیلی امام حسین و میخوامش بزرگترین ارزوم اینه که خدا تو کربلا وقتی زایر حسینم جونم و بگیره
بچه ها دعا کنین به آرزوم برسم
مرسی از مطالبتون
 
 
حميده ربيعي
-1 #31 حميده ربيعي 1391-09-01 11:54
دستنداران محترم پایگاه عاشورا چرا نظر دیروزی من را ثبت نکردید
 
 
azare
+1 #30 azare 1391-08-22 21:40
سلام امشب تا دو ساعت دیگه دارم میرم کربلا برای بار دوم ولی نمیدونم چرا بعضی ها به من میگن برای چه میری حتی صاحب کارم به من کفت کربلا رفتن کار ادمهای پخمه است خدایا یعنی اونی که خودشو شیعه علی مینامه عاشق حسین مینامه چنین فکری میکنه میگن چرا پولتو هدر میدی اینو نمیدونن خدا حکیمه عالمه راضی ام به رضای او کاش همه پولامو تو این راه بدم
 
 
هاعا
+2 #29 هاعا 1391-08-20 19:03
واقعا چه جایی بود دو روزه از اونجا امدم ولی دوباره دلم میخواد برم دلم داره پر پر میزنه
 
 
وحیدتقی زاده
0 #28 وحیدتقی زاده 1391-08-10 17:07
از اول عمر آرزوی رفتن داشتم پاسال اول محرم کربلا بودم
میگن هرکس اولین بار باشه که میره هر دعایی کن بهش میرسه آرزوی من هم :الهم کل ولیک فرج بود .........التماس دعا
 
 
اسماعیل صومعه لو
+3 #27 اسماعیل صومعه لو 1391-07-24 18:59
با عرض سلام خسته نباشد واقعاً خیلی عالی بود.
می خواستم خاطری برای تمام دوستان تعریف کنم و آن این است که اردیبهشت ماه امسال ساعت 10 شب تلفن زنگ زد یکی از دوستانم بود گفت دوست داری بروی کربلا من هم که بلافاصله بدونه اینکه حرفش را تمام کند گفتم اره چرانه و بعد گفت گذرنامه داری (من هم که دو سالی میشود گذرنامه گرفته بودم و از آن اصلاً استفاده نکرده بودم) گفتم اره بعد گفت فردا آن را به همراه چند قطعه عکس به دست من برسان بعد دو روز من از ترمینال تبریز راهی کربلا شدم بدون اینکه در خواب ببینم و بدون پرداخت هزینه ای و الان هم اگر کمی بتوانم پس انداز کنم ان شاا... دلم هوای کربلا کرده خواهم رفت.
از تمام وجود دلم از خدا می خواهم هر کس که دلش هوای کربلا را کرده قسمت زیارت ائمه را نسیبش کند
التماس دعا: اسماعیل صومعه لو از شهرستان اهر آذربایجانشرقی
 
 
سیروس انصاری نیا
0 #26 سیروس انصاری نیا 1391-07-07 02:39
سلام خیلی عالی بود استفاده کردیم
 
 
ارزم
+2 #25 ارزم 1391-06-12 16:24
باسلام خداوند خیرتان دهد اجرتان با اقا امام حسین ع
 
 
خلوتگاه
+1 #24 خلوتگاه 1391-05-01 01:09
سلام دوست عزیز دوست داری تو این ماه قشنگ ثواب کنی پس یه سری به ما بزن و تو طرح رمضانیه ما شرکت کن اگه خواستی بیشتر ثواب کنی به بقیه هم بگو انشالله امسال ماه رمضون دست خالی نمونی یادت نره خدا منتظر ماست
التماس دعا
http://ehsaniya.mihanblog.com/
 
 
محمد
+1 #23 محمد 1391-04-30 08:14
کرببلا نبر زیادم ، جوونیمو پای تو دادم
از ما که گذشت اما غمم همینه الهی هیچکس داغ حرمت نبینه
حرم حرم میگم ای دل ای دل
 
 
جعفر
0 #22 جعفر 1391-04-29 23:26
این نه راهیست که ره بر همگان باشد و بس /فیض حق سینه ای از حب حسین(ع) خواهد و بس
 
 
عبدالزینب
+1 #21 عبدالزینب 1391-04-14 01:22
باز دیوانه شدم زنجیر کو؟ من حسین اللهیم تکفیرکو؟
 
 
عباسعلی محمد
-1 #20 عباسعلی محمد 1391-04-07 18:44
امام صادق(علیه السلام)فرمودند: زیارات حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)بر هر مرد وزن مومنی واجب است.
 
 
عباسعلی احمد
+2 #19 عباسعلی احمد 1391-04-07 18:42
السلام علی الحسین(علیه السلام)
السلام علی علی بن الحسین(علیه السلام)
السلام علی الاولاد الحسین(علیه السلام)
السلام علی الاصحاب الحسین(علیه السلام)
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین(علیه السلام ورحمه الله وبرکاته)
 
 
محمد تجری
0 #18 محمد تجری 1391-03-29 01:40
سلام ودرود خداوند متعال بر شما
حقیر هم بزودی عازم کریلایم امیدوارم عنایت امام حسین شامل حقیر وهمه شما بزرگواران شود ان شا الله
العبد محمد تجریhttp://moha madtajari.blogf a.com/
 
 
هستی مشرقی
0 #17 هستی مشرقی 1391-03-27 19:18
بخشودگی اهل گنه در صف محشر
وابسته به یک گردش چشمان حسین است

سلام خسته نباشید واقعا استفاده کردیم مطالب جالبی ارائه کردید

بعد از ده سال انتظار (اولین و دومین باری که ثبت نام کردم اما قسمت نشد) فرودین ماه امسال به بارگاه ملکوتی یار بار یافتم و چند روزی به دور از دنیا و تمام مشغله ها و بدیهایش به شوقی وصف ناپذیر از زیارت آن بزرگواران دست یافتم که در تمام عمرم حس نکرده بودم امیدوارم به حق آن صاحبان جمال و جلال الهی این سفر عشق و دلداگی نصیب همه شما دوستان بشود التماس دعا
 
 
زهرا جواديان
+1 #16 زهرا جواديان 1391-03-27 04:32
تشكر بخاطر مطلب زيباتون دل مارا هوايي كرد.توفيق شد و از كرم اهلبيت نوروز91عازم كربلاشديم.و حال بازگشته ايم افسوس گذشتن تك تك آن لحظات آتش بر دل آدم مي زند.
توفيق زيارت نصيبتان شد مراقب تك تك لحظاتتان باشيداز دست نرود:)
 
 
پوریا
+4 #15 پوریا 1391-03-19 22:19
خوب است از شهدا بیشتر بگویید عالی میشه
 
 
فریدون
+1 #14 فریدون 1391-03-18 23:07
با سلام واقعا عالی است دست شما درد نکند و اجرتان با اقا امام حسین ع
 
 
حسینی
+1 #13 حسینی 1391-03-17 22:44
با سلام و خسته نباشید خدمت شما که زحمت این مطلب رو کشید خداوند کربلای تان کند.
 
 
م-ب
0 #12 م-ب 1391-03-16 20:17
السلام يا ابا عبد الله
انشاالله که عاقبت بخیر بشید
مارا از دعای خیرتان فراموش نکنید
دعا کنید ماهم از قافله زیارت کنندگان باشیم
 
 
سفير دوستي
+1 #11 سفير دوستي 1391-03-11 18:43
سلام . ان شاء الله در تاریخ 23/3/91 نائب الزیاره همه دوستان امام حسین علیه السلام در حرم مقدس خواهیم بود.
---------- ----
پایگاه جامع عاشورا : سلام ما را نیز به ارباب بی کفنمان برسانید و بگویید قصه دلتنگیمان را...التماس دعا
 
 
فوزیه
-3 #10 فوزیه 1391-03-09 01:45
این برنامه شما خیلی عالی است ولی اگر توی این سرود های دفاع مقدس هم بزارید خیلی عالی می شود:-*:-*:-*:-* :-*
 
 
wer
-1 #9 wer 1391-03-08 01:04
سلام بچه ها من در تاريخ 18/2/91 مي خوام برم كربلا دعا كنيد كه شهيد آب در راه خدا بشم توكربلا يعني يكي مخلص نيست كه منو به دعام برسونه؟
 
 
سيد محمد  نوردادگر  رزمنده  8سال دفاع مقدس
+4 #8 سيد محمد نوردادگر رزمنده 8سال دفاع مقدس 1391-02-23 05:10
السلام يا ابا عبد الله دعوت نمو ده ايد زيارت در تماس تلفني از تبريز بمن گفته اند انشاء الله مشتاق زيارت هستيم . التماس دعا ادركني
 
 
سيد محمد  نوردادگر  رزمنده  8سال دفاع مقدس
-1 #7 سيد محمد نوردادگر رزمنده 8سال دفاع مقدس 1391-02-23 05:05
السلام عليك يا امام حسين ع اين شاء الله هفته اينده در حرم مبارك در خواست نمو ده ايد با توفيق الهي با خانواده از طرف ستاد هاي نماينده تبريز . در تماس تلفني امروز اطلاع داده اند . و استان مبارك با زوار عاشقان ولايت با حالت مشتاقانه كربلا را بوسه ميزنيم . التماس دعا
 
 
آرام
+3 #6 آرام 1391-01-04 10:15
خیلی مطالب جالبی بود.من 9 فروردین عازم کربلا هستم جایی ک از خدا خواستم حداقل 1 بار قبل از مردنم برم.دارم برای زانو زدن جلوی حرمش روز شماری می کنم.خدایا ممنونتمممم
 
 
حامد
+1 #5 حامد 1390-12-18 18:14
کرببلا ای کاش من مسافرت بودم ....
 
 
آرام دل عباس
+3 #4 آرام دل عباس 1390-05-16 18:10
با سلام و تشکر از مطالب بسیار ارزشمند شما بزرگوار./
باتشک ر
به امید زیارت کربلای معلی
یا علی
 
 
شمس الله
+3 #3 شمس الله 1389-09-20 18:33
اگر وسع مالی نداشته باشیم زیارت کربلا بریم چکار کنیم؟
--------- --
پایگاه جامع عاشورا : زیارت حضرت عبدالعظیم الحسنی طبق روایات معتبر اجر زیارت کربلا را دارد اما این کجا و آن کجا... انشالله خدا توفیق زیارت ارباب را نصیب همگان کند. التماس دعا
 
 
شمس الله
+1 #2 شمس الله 1389-09-20 18:32
متشکرم از مطالب خوبتون خواهشمند است بیشتر مطالب بفرستید تا توی این دنیای پست مادیات وهوا وهوس گولمان نزند
 
 
مبین
+3 #1 مبین 1389-06-18 23:37
با سباس از زحمات شما عالی بود;D
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir