مرور سلمان به کربلا

 

روايت شده است، وقتي که جناب سلمان (ره) از جانب اميرالمؤمنين عليه السلام به حکومت مداين مأمور گرديد، و عازم مدائن شد، آن عالي مقام با کارواني همراه شد، و به درازگوشي سوار شده بود به منزل مي رفتند.

و قانون آن جناب بود که يک فرسخ راه را سوار الاغ ميشد، و يک فرسخ راه را پياده مي رفت تا آن حيوان هم ناراحت نشود، و در ميان اهل قافله قانونِ مراعات احوال حيوانِ مرکوب آن جناب معروف و معلوم شده بود.

 

1.jpg

 

در منزلي از منازل که نوبت سواري الاغ بود، آنجناب سوار شده و به قدر نيم فرسخ سوار بود، که ناگاه اهل قافله ديدند، آن جناب بي اختيار از الاغ مرکوب خود پياده شد، و بي اختيار خود را به زمين انداخت و زمين را به آغوش کشيد، و مانند ابر بهاري زار زار ميگريست، اهل قافله متعجب شدند وبه سوي ايشان متوجّه شدند.

ناگاه ديدند بعد از زماني از آن زمين گريان و نالان برخاست وچند قدم راه رفت، باز خود را به زمين افکند، صداي گريه و ناله بلند کرد، زماني با شدّت گريست، بعد از آن قدري رفته باز خود را به زمين افکند، با شدّت تمام صيحه و ضجّه زده، مانند زن ثلکي مي گريست و مي ناليد تا اين که براي اهل قافله معلوم شد که آن زمين،زمين کربلا است. [1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] کشکول النور: ج 1 ص 282.

 

منبع: داستانهايي از زمين کربلا  ؛ ر- يوسفي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir