غبار کربلا مانع آتش

 

فاضل کامل سيّد الواعظين مرحوم سيّد محمود امامي اصفهاني (رحمة اللّه عليه) نقل نموده اند:

يکي از خلفاي بني مروان اولاد دار نمي شد به مقتضاي عقيده فاسد خود نذر کرد که اگر خدا پسري به او بدهد، او را بر سر راه زوّارهاي حضرت سيّدالشهداء عليه السلام بفرستد، و آنها را به قتل برساند.

اتفاقا بعد از مدّتي خداوند پسري به او عطاء مي نمايد، تا اينکه بزرگ ميشود و به او وصيّت مي کند که بايد بروي سر راه زوّارهاي حسين عليه السلام و آنها را به قتل برساني. پسر شبي در خواب ديد قيامت است و ملائکه غلاض و شداد جمعي را مي برند بسوي جهنّم، تا يک شخص را آوردند بکشند بسوي آتش، رسول خدا (ص) به ملائک فرمود: اگر چه اين مرد گناه کار است ليکن شما نمي توانيد او را به جهنّم ببريد زيرا روزي به زمين کربلا مي گذشت غباري از آن زمين بر بدن او نشسته است.

 

10.jpg

 

عرض کردند: غبار را از او مي شوئيم، حضرت فرمود: غبار را ميشوئيد امّا چشم او که به بقعه و بارگاه فرزندم حسين عليه السلام افتاده نمي شود که بشوئيد. پس ملائکه عذاب او را رها کردند و ملائکه رحمت آمدند و او را به بهشت بردند. آن پسر از خواب بيدار شد و از قصد فاسد خود بر گشت و توبه نمود و فورا به زيارت آن حضرت رفت و زوار را حرمت و نوازش ‍ مي کرد.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] ثمرات الحيوة. کرامات الحسينيه ج 1 ص 202.

 

منبع: داستانهايي از زمين کربلا  ؛ ر- يوسفي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir