هشت خاصيت زمين کربلا

 

تربت حضرت سيد الشّهداء بر اساس روايات موثّق آثار فراواني دارد، از آن جمله:

1 - طبق روايات رسيده سجده کردن بر تربت حضرت حسين عليه السلام موجب قبولي نماز است، که امام صادق عليه السلام مي فرمايد: السُّجُودُ عَلي تُربَة الحُسين عليه السلام يَخرِقُ الحُجبُ السَّبعة. سجده کردن بر تربت امام حسين عليه السلام هفت حجاب را از (منع قبولي آن) نماز بر مي دارد.

2 - ذکر با تسبيح تربت سيّدالشّهداءبراي هر ذکر چهل حسنه در نامه اعمال مي نويسند، و حتّي بدون ذکر، تسبيح را در دست چرخاندن هر يک بيست حسنه دارد.

3 - هر گاه کام نوزاد را با تربت سيّد الشّهداء باز کنند مانند اکسيري که مس ‍ را به طلا مبدل ميسازد و وجود نوزاد را از هر پليدي دور نموده و محبّت اهل بيت رسول خدا(ص) را در دل او مي کارد.

4 - بر لحد يعني قبر هر ميّتي که تربت کربلا باشد از عذاب قبر رهانيده ميشود.

5 - تربت کربلا بر هر درد بي درماني شفا بخش مي باشد کما اينکه بسيار تجربه شده است و در کتب مختلف ذکر گرديده است.

 

9.jpg

 

6 - خاک مقتل حسين بن علي عليه السلام حصن، يعني حصار مي باشد از هر آفات و هر گزندي، و هر کس آن را با خود حمل نمايد، محفوظ خواهد ماند.

7 - آرام بخش تلاطم موّاج درياهاست يعني هرگاه دريا به تلاطم آيد، و چاره از همه جا قطع گردد و کمي تربت کربلا بر آن بپاشند دريا آرام ميگيرد.

8 - تربت مظلوم کربلا تحفه حوريان بهشت است آن گاه که در روز قيامت ماه و خورشيدي نيست تا نور افشاني کند و ظلمات محشر همه جا را فرا مي گيرد، به دستور خداوند خاک کربلا که تربت سيّدالشّهداء عليه السلام مي باشد برداشته شده و در بالاي بهشت قرار داده مي شود

و نور عظيمي از تربت آن حضرت همه جا را روشن مي کند و همه ديدگان را خيره مي سازد کما اينکه خورشيد چشم انسان را مي زند و کسي نمي تواند مستقيم به آن نگاه کند. [1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] کشکول النور ج 1 ص 186.

 

منبع: داستانهايي از زمين کربلا  ؛ ر- يوسفي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir