چرا باید زیارت عاشورا بخوانیم؟

چرا باید زیارت عاشورا بخوانیم؟

حضرت امام صادق(ع) فرموده: هرکس بوسيله خواندن زيارت عاشورا، جدم حسين(ع) را زيارت کند " چه از راه دور يا نزديک" به خدا قسم خداوند هر حاجت مادی و معنوی داشته باشد به او می دهد.

چند نکته در رابطه با اين حديث قابل ذکر می باشد:

اول اينکه گوينده مطلب يک امام معصوم است، بنابراين خيلی قابل اهميت می باشد.

23.jpg 

دوم اينکه امام معصوم قسم می خورد که اين تأکيدی براينکه حتماٌ حاجت اين شخص را خداوند خواهد داد.

سوم اينکه می توان در صورتی که امکان نداشته باشد از نزديک امام حسين(ع) را بوسيله خواندن زيارت عاشورا زيارت کند، از راه دور اين کار را انجام دهد.

چهارم اينکه حاجات مادی و معنوی بوسيله اين زيارت توسط خداوند برآورده می گردد. 

برای رسيدن به مقام قرب الهی نيز وسائل گوناگون وجود دارد ولی وسيله مطمئن، راحت، سريع و ... برای رسيدن به خداوند عشق به امام حسين(ع) می باشد.با عشق و ارادت به سالار شهيدان کربلا می توان سريعتر و مطمئن به هدف رسيد.

   برای رسيدن به محبت و عشق و علاقه امام حسين(ع) نيز راههای گوناگون وجود دارد ولی راهی که سريعتر انسان می تواند بوسيله آن به بارگاه امام حسين(ع) راه يابد، و جزو شيفتگان و عشاق سيدالشهداء گردد، از طريق خواندن زيارت عاشورا و خصوصاٌ مداومت به خواندن اين زيارت شريف می باشد.   

دلايل مختلفی برای اثبات اين ادعا وجود دارد که عبارتند از :

1- زيارت عاشورا از احاديث قدسی می باشد. روايت صفوان در مورد زيارت عاشورا بيان کننده اين امر است که جبرئيل امين اين زيارت را از طريق خداوند متعال برای پيامبر(ص) قرائت نمود و اين زيارت از طريق معصومين به امام باقر(ع) رسيد و از طريق اين امام معصوم به دست شيعيان و دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت(ع) رسيده است.

2- ائمه ما شيعيان خصوصاٌ امام زمان(ع) تأکيد به خواندن و مداومت به خواندن اين زيارت شريف داشته اند، چنانچه در ملاقاتی که سيد رشتی با امام زمان(ع) داشته اند، امام زمان به سيد رشتی می فرمايند: که چرا عاشورا نمی خوانيد و بعد سه بار می فرمايند عاشورا، عاشورا، عاشورا.(مفاتيح الجنان- شيخ عباس قمی)

3- علماء وبزرگان ما نيز برخواندن عاشورا و مداومت به آن تأکيدفراوان داشته اند و خود نيز اين کار را انجام می داده اند و يکی از علل موفقيت اکثر بزرگان و علماء خواندن زيارت عاشورا بوده است.

    چه بسيار زيبا است که انسان در هر زوز صبح 5 دقيقه از وقت خود را برای سالار شهيدان و زيارت عاشورا قرار دهد. چه صبح و روز زيبائی خواهد بود روزی که با نام و ياد عزيز زهرا(س) شروع شود.

   مطمئن باشيد که امام حسين(ع) جواب سلام شما را می دهد. فقط بايد دل را پاک کرد تا جواب سلام امام را شنید و يقين داشته باشيد که جواب سلام را امام حسين(ع) می دهد، چون جواب سلام واجب است و امام معصوم محال است ترک واجب نمايد. فقط بايد گوش ما شنوا و لايق شنيدن جواب سلام ايشان باشد.

 

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
یه گنهکار پشیمان
+1 #51 یه گنهکار پشیمان 1395-10-07 10:32
من خودم از این چاه حاجت گرفتم و فقط خواهش میکنم بخونید
 
 
فاطمه
+4 #50 فاطمه 1395-09-24 20:47
سلام برسالار شهیدان امام حسین توروبه علی اصغرت کمک کن شوهرم کارپیدا کنه توروخدا حاجت بده
 
 
مهسا
+3 #49 مهسا 1395-05-02 19:13
:sad: :sad: التماس دعا
 
 
احسان
+4 #48 احسان 1394-12-16 03:51
من ازسن18سالگی ترک نمازکردم اماامسال ازاول محرم شروع به خوندن زیارت عاشوراکردم بادورکعت نماز زیارت یکدفعه دیدم نمازواجب هم دارم میخونم واقعاراه امام حسین راه رسیدن به خداست به اسمش قسم فدای خودش خاندانش.یاحسین( ع)
 
 
zeinab
+5 #47 zeinab 1394-11-18 01:12
سلام دوستان.دلم خیلی گرفته ی دفه ختم زیارت عاشورا برداشتم و تموم شد والان دوباره شرو کردم ولی هنوز حاجتمو نگرفتم خاهش میکنم از تمامی دوستانی ک به این سایت سر میزنن برای منم دعا کنن.واقعا نیاز دارم ک برام دعا کنید.دعا کنیین امام حسین حاجتمو بده واقعا دیگه کم آوردم.التماس دعا از همه ی دوستان
 
 
محمد
+2 #46 محمد 1394-08-07 16:57
اي دوستداران حسين يقينا خداوند شما را در پناه خود محفوظ خواهد گردانيد به اميد خدا در تمام مراحل پيروز و بهروز خواهيد شد خدا دوستدار ياران حسين است
 
 
مبینا
+2 #45 مبینا 1394-08-05 05:21
خدایا ب خق امام حسین جوالب همه رو بده جواب منم بده :sad:
 
 
مریم
+7 #44 مریم 1394-05-15 09:53
خدایا تو را به حق امام حسین (ع)، حاجات ما رو برآورده کن :cry:
 
 
عاشق خدا
+6 #43 عاشق خدا 1394-03-04 14:19
الان که دارم این متن مینویسم واقعا خسته ایم ما از یه مشکلی که توی این دوره از زندگیمون هست و انتها نداره . از همه کسایی که در این جمع هستند میخوام که برای ما و همه کسایی که مشکلاتی دارند ولی نایی و توانی برای صبر و دعا کردن براشون نمانده دعا کنن . دلم میخواد این متن رو همه بنده های خوب خدا ببینن و برامون دعا کنن . ادرکنی یا سید الشهدا
 
 
شهرام
+5 #42 شهرام 1393-12-12 12:20
بسم الله الرحمن الرحیم

هر کسی میخواد عاشق حضرت حق بشه بایستی اول عاشق حسین(ع) بشود و هر کس بخواد عاشق امام حسین بشود بایستی از حضرت زینب و رقیه که قربونشون برم خیلی رئوف هستند کمک بخواد اگه بتونی تصور کنی که یک دختر بچه معصوم تو اون روز سخت و پس از جنگ نامردانه چقدر سختی میتونه بکشه میتونی بدونی چی میگم ، خصوصا اینکه شنیدیم حضرت رقیه فرمودند در تعجبم از شیعه ای که چون فکر میکند ما خرد سال هستیم پس چیزی پیش ما یافت نمیشود و کمتر به ما رجوع میکنند درحالی که حضرت به دلیل سن کمشان خیلی هم مهربان و آسان گیر هستند و مستحضر هستید که ایشان اگر شما را به امام حسین سفارش کنند چه میشود ... در پایان از دوستان خواهشمندم از محضر آیت الله شجاعی غافل نشوند خصوصا ایشان کتابی به اسم "چراغ هدایت" دارند که خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی کمکتون خواهد کرد.
 
 
بنده خدا
+4 #41 بنده خدا 1393-07-19 09:11
بنام خدای حسین (ع)
سلام به همه دوستان امام حسین علیه السلام من هم مثل تمام آدمای روی زمین با مشکلات این دنیا ودلواپس برای آن دنیا دست وپنجه نرم می کنم در همه مراحل زندگیم از یک قدرت لایتنهاهی مدد میگیرم وخداوند درهمه فرازونشیب زندگیم یاریم کرد تارسیدن ماه محرم