ماه محرم- سال چهاردهم هجري قمري

 

در گذشت ابوقحافه در مکه

عثمان بن عامر تميمي معروف به ابوقحافه، پدر نخستين خليفه مسلمين ابوبکر بن ابي قحافه، از مشرکان مکه بود. که علي رغم اسلام آوردن فرزندش ابوبکر، بر کفر خود باقي بود. تا اين که در فتح مکه به دست پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله در رمضان سال هشتم قمري، او نيز بسان ساير اهالي مکه مسلمان شد و تا آخر عمر در آن باقي ماند.[1] .

 

9.jpg

 

وي در 77 سالگي پس از شش ماه و چند روز از وفات فرزندش ابي بکر، در مکه معظمه بدرود حيات گفت [2]  و در همين شهر به خاک سپرده شد.

 

 

پی نوشتها :

[1] اسدالغابة، ج 5، ص 275.

[2] تاريخ الطبري، ج 2، ص 617.

 

منبع : منبع : روز شمار تاريخ اسلام (ماه محرم ) ؛ سيد تقي واردي 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir