امام زمان کنار قبر عمه اش در شام

 

در مقدمه کتاب «خصايص الزينبيه» داستاني آمده است که نشان مي دهد قبر زينب (س) در شام است و آن اينکه:

مرحوم حاج محمد رضا سقازاده، که يکي از وعاظ توانمند بود، نقل مي کند: روزي به محضر يکي از علماي بزرگ و مجتهد مقدس ‍ و مهذب، حاج ملاعلي همداني مشرف گشتم و از او درباره مرقد حضرت زينب جويا شدم، او در جوابم فرمود:

«روزي مرحوم حضرت آيت الله الغظمي آقا ضياء عراقي (که از محققين و مراجع تقليد بود) فرمودند: شخصي شيعه مذهب از شيعيان قطيف عربستان به قصد زيارت حضرت امام رضا (ع) عازم ايران مي گردد. او در طول راه پول خود را گم مي کند. حيران و سرگردان مي ماند و براي رفع مشکل متوسل به حضرت بقية الله امام زمان (عج) مي گردد. در همان حال سيد نوراني را مي بيند که به او مبلغي مرحمت کرده و مي گويد: اين مبلغ تو را به «سامره» مي رساند.

 

21.jpg

 

چون به آن شهر رسيدي، پيش وکيل ما «حاج ميزا حسن شيرازي» مي روي و به او مي گويي: سيد مهدي مي گويد آن قدر پول از طرف من به تو بدهد که تو را به مشهد برساند و مشکل مالي ات را برطرف سازد. اگر او نشانه خواست، به او بگو: امسال در فصل تابستان، شما با حاج ملاعلي کني طهراني، در شام در حرم عمه ام مشرف بوديد، ازدحام جمعيت باعث شده بود که حرم عمه ام کثيف گردد و آشغال ريخته شود. شما عبا از دوش گرفته و با آن حرم را جاروب کردي! و حاج ملاعلي کني نيز آن آشغال ها را بيرون مي ريخت... و من در کنار شما بودم!!».

شيعه قطيفي مي گويد: چون به سامرا رسيدم و به خدمت مرحوم شيرازي شرفياب شدم جريان را به عرض او رساندم. بي اختيار در حالي که اشک شوق مي ريخت، دست در گردنم افکند و چشمهايم را بوسيد و تبريک گفت و مبالغي را برايم مرحمت کرد.

چون به تهران آمدم، خدمت حاج آقاي کني رسيدم و آن جريان را براي او نيز تعريف نمودم. او تصديق کرد، ولي بسيار متأثر گشت که اي کاش اين نمايندگي و افتخار نصيب او مي شد.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] سيماي زينب کبري، ص 143.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir