نابودي سرمايه افراد سنگدل

 

هنگامي که اسيران آل محمد (ص) را از سوي کوفه به شام مي بردند، در مسير راه به کوه جوشن (نزديک شهر حلب) رسيدند، بچه يکي از بانوان حرم که در رحم داشت و نام او را محسن نهاده بودند، بر اثر سختي راه و تشنگي اش سقط شد، که هم اکنون در آن جا زيارتگاهي به نام «مشهد السقط» موجود است که يادآور همان صحنه دلخراش مي باشد.

روايت شده است که حضرت زينب (س) ديد در نزديک آن کوه، معدن مس قرار دارد و عده اي در آن جا مشغول کار هستند، براي گرفتن آب و غذا نزد آنها رفت، آنها که از دشمنان بودند، با کمال سنگدلي از دادن آب و غذا امتناع نمودند، بلکه به ناسزاگويي به اهل بيت (ع) پرداختند.

دل حضرت زينب (س) بسيار سوخت، در مورد آنها نفرين کرد، همين نفرين باعث شد که آن معدن به کلي نابود گرديد و سرمايه آنها که سالها، ثروت کلاني از آن معدن به دست آورده بودند، بر باد رفت.

 

1.jpg

 

و در روايت ديگر، نظير اين مطلب به کوهي به نام کوه حران، نسبت داده شده که کارگران مس در آن جا حتي از آب دادن به اهل بيت (ع) خودداري کردند و با برخوردي بي رحمانه اهل بيت (ع) را از خود راندند، بر اثر نفرين زينب (س) صاعقه اي بر آنها فرود آمد، و تمامي آن سنگدلان تيره بخت را سوزانيد و نابود ساخت.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] رياحين الشريعه، ج 3 ص 151 و 152.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir