نابودي زن بي رحم

 

در مسير راه کوفه و شام، اسيران آل محمد (ص) به منزلگاهي رسيدند که نام آن «قصر عجوز» بود، منظور از عجوزه زني به نام «ام الحجام» بود، اين زن که سرشتي ناپاک داشت و از دشمنان کوردل بود، گستاخي و بي شرمي را به جايي رسانيد که کنار سر مقدس امام حسين (ع) آمد و بر سنگي چهره سري را کشيد و آن را خراشيد به طوري که از آن سر مقدس خون ريخت. زينب (س) با ديدن اين صحنه دلخراش پرسيد: اين زن چه نام دارد؟

گفتند: نام او «ام الحجام» است.

 

14.jpg

 

حضرت زينب (س) با آه و ناله جانسوز آن زن پليد چنين نفرين کرد:

«اللهم خرب عليها قصرها، واحرقها بنار الدنيا قبل نار الاخرة»؛ خدايا، خانه اين زن را ويران فرما، و او را با آتش دنيا قبل از آتش ‍ آخرت، بسوزان.»

روايت کننده مي گويد: سوگند به خدا هنوز دعاي زينب (س) به آخر نرسيده بود که ديدم قصر ويران شده، و آتشي در آن قصر ويران شده روي آورد و همه آنچه را در آنجا بود با آن زن سوزانيد و به خاکستر تبديل کرد و سپس باد تندي وزيد و همه آن خاکسترها را پراکنده ساخت و ديگر نشانه و اثري از آن قصر باقي نماند.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] اقتباس از الطراز از المذهب.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir