شفاي بيماري

 

حضرت حجة الاسلام حاج شيخ محمد تقي صادق در تحقيقاتي که در مورد داستان ذيل کرده و براي مرحوم آية الله العظمي بروجردي (ره) نوشته و فرستاده که ترجمه آن اين است که معظم له بعد از سلام و درود به مخاطب خود و به تمام مؤمنين از شيعه آل محمد (ص) مي نويسد:

و تقديم مي دارم به سوي تو کرامت را که هيچ گونه شک و شبهه اي در او نباشد و آن کرامت از عليا مکرمه حضرت زينب (س) بانوي بانوان عالم و برگزيده امت است و آن قضيه اين است که: زني به نام فوزية زيدان از خاندان مردمي صالح و متقي و پرهيزکار در يکي از قراء (روستاهاي) جبل عامل به نام جوية مبتلا به درد پاي بي درماني شد تا جايي که به عنوان عمل جراحي متوسل به بيمارستانهاي متعددي گرديد ولي نتيجه اين شد که سستي در رانها و ساق پاي وي پديد آمد و هيچ قادر به حرکت نبود، مگر اينکه نشسته و به کمک دو دست راه مي رفت و روي همين اصل بيست و پنج سال تمام خانه نشين شد و به همان حال صبر مي کرد و مدام با اين حال مي بود تا اينکه عاشوراي آقا ابي عبدالله الحسين (ع) فرا رسيد ولي او ديگر از مرض به ستوه آمده بود و عنان صبر را از دست او گرفته، ناچار برادران و خواهران خود را که از خوبان مؤمنين به شمار مي روند خواست و از آنان تقاضا کرد که او را به حرم حضرت زينب (س) در شام برده تا در اثر توسل به ذيل عنايت دختر کبراي علي (ع) شفا يافته و از گرفتاري مزبور به در آيد ولي برادران پيشنهاد وي را نپذيرفتند و گفتند که شرعا مستحسن نيست که تو را با اين حال به شام ببريم و اگر بناست حضرت تو را شفا دهد همين جا که در خانه ات قرار داري براي او امکان دارد.

 

16.jpg

 

فوزيه هر چه اصرار کرد بر اعتذار آنان مي افزود ناچار وي خود را به خدا سپرده و صبر بيشتري را پيشه نمود، تا اينکه در يکي از روزهاي عاشورا در همسايگي مجلسي عزايي جهت حضرت سيدالشهداء (ع) بر پا بود فوزيه به حال نشسته و به کمک دو دست به خانه همسايه رفت، از بيانات وعاظ استماع کرد و دعا کرد و توسل نمود و گريه زيادي کرد، تا اينکه بعد از پايان عزاداري با همان حال به خانه بر مي گردد. شب با حال گريه و توسل بعد از نماز مي خوابد و نزديک صبح بيدار مي شود که نماز صبح را بخواند مي بيند هنوز فجر طالع نشده او به انتظار طلوع فجر مي نشيند در اين اثناء متوجه دستي مي شود که بالاي مچ وي را گرفته و يک کسي به او مي گويد: (قومي يا فوزيه) برخيز اي فوزيه. او با شنيدن اين سخن و کمک آن دست فوري بر مي خيزد و به دو قدمي خود مي ايستد و از عقال و پاي بندي که از او برداشته شده بي اندازه مسرور و خوشحال مي شود. آن وقت نگاهي به راست و چپ مي کند، احدي را نمي بيند. سپس رو مي کند به مادرش که در همان اطاق خوابيده بود و بنا مي کند به «الله اکبر» و «الا اله الا الله» گفت وقتي که مادرش او را به آن حال ديد مبهوت شد سپس از نزد مادرش بيرون دويد و به خارج از خانه رفت و صداي خود را به «الله اکبر» و «لا اله الا الله» بلند کرد تا اينکه برادرانش با صداي خواهر به سوي او مي آيند وقتي آنان او را به آن حال غير مترقبه ديدند، صدا به صلوات بلند کردند. آن گاه همسايگان خبردار مي شوند، و آنها نيز صلوات و تهليل و تکبير بر زبان جاري مي کنند.

اين خبر کم کم به تمام شهر رسيد و ساير بلاد و قراء مجاور نيز خبردار مي شوند و مردم از هر جانب براي ديدن واقعه مي آيند و تبرک مي جويند و خانه آنها مرکز رفت و آمد مردم دور و نزديک مي شد. پس سلام و درود بي پايان بر تربت پاک مکتب وحي حضرت زينب (س) باد.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] کرامات الحسينية، ص 55 - 57.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
ali
+2 #1 ali 1394-06-24 08:25
خدایا همه مریضها را به حق چهارده معصوم و بخصوص مریضهای عصبی و افسرده را انشالله
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir