شفاي پسري که از بام سرنگون شده بود

 

مرحوم سيد کمال الدين رقعي، که زماني مسئوليت واحد تأسيسات و برق صحن مقدس حضرت زينب (س) را به عهده داشت، براي يکي از دوستان خود چنين تعريف مي کرد:

روزي پسري به نام «صاحب» مشغول چراغاني مناره هاي حرم حضرت زينب (س) براي جشن مبعث بود که از بالاي پشت بام به وسط حياط صحن سرنگون شد. مردم جمع شدند و بلافاصله او را به بيمارستان عباسيه شهر شام منتقل کردند و به عليت حال بسيار وخيم او، توسط پزشکان بستري شد. خود او نقل مي کند: هنگامي که در روي تخت دراز کشيده بودم، ناگهان بي بي مجلله اي دست يک دختر کوچک را گرفته و آن دختر فرمود: اينجا چه مي کني؟ بر خيز و برو کارت را انجام بده. و باز ادامه داد: عمه جان! بگو برود و کارش را انجام بدهد. بي بي اشاره فرمود: برو کارت نيمه تمام مانده. من که ترسيده بودم، با همان لباس بيمارستان از روي تخت بلند شدم و فرار کردم. در خيابان افرادي که مرا آورده بودند با تعجب از من پرسيدند: اينجا چه مي کني؟ و چرا از بيمارستان بيرون آمدي؟ من شرح واقع را گفتم و خلاصه، اين واقعه، مشهور آن زمان شهر شام شد.

 

 

18.jpg

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir