يهودي و طلب فرزند از زينب

 

نقل مي کنند: در بروجرد مردي يهودي بود به نام يوسف، معروف به دکتر. او ثروت زيادي داشت ولي فرزند نداشت. براي داشتن فرزند چند زن گرفت، ديد از هيچ کدام فرزندي به دنيا نيامد. هر چه خود مي دانست و هر چه گفتند عمل کرد، از دعا و دارو، اثر نبخشيد. روزي مأيوس نشسته بود، مرد مسلماني نزد او آمد و پرسيد: چرا افسرده اي؟ گفت، چرا نباشم، چند ميليون مال و ثروت براي دشمنان جمع کردم! من که فرزندي ندارم که مالک شود. اوقات وارث ثروت من مي شود. مرد مسلمان گفت: من راه خوبي بهتر از راه تو مي دانم. اگر توفيق داشته باشي، ما مسلمانان يک بي بي داريم، اگر او را به جان دخترش قسم بدهي، هر چه بخواهي، از خدا مي خواهد. تو هم بيا مخفي برو حرم زينب (س) و عرض ‍ حاجت کن تا فرزنددار شوي. مي گويد: حرف اين مرد مسلمان را شنيدم و به طور مخفي از زنها و همسايه هايم و مردم با قافله اي به دمشق حرکت کردم. صبح زود رسيديم، ولي به هتل نرفتم، اول غسل و وضو و بعد هم زيارت و گفتم: آقا يا رسول الله! دشمن تو و دامادت در خانه فرزندت براي عرض حاجت آمده، حاشا به شما بي بي جان! که مرا نااميد کني. اگر خدا به من فرزندي دهد، نام او را از نام ائمه مي گذارم و مسلمان مي شوم. او با قافله برگشت. پس از سه ماه متوجه شد که زنش حامله است، چون فرزند به دنيا آمد و نام او را حسين نهادند و نام دخترش را زينب. يهوديها فهميدند و اعتراضها به من کردند که چرا اسم مسلمانها را براي فرزندت انتخاب کردي.

 

17.jpg

 

هر چه دليل آوردم نشد قصه را بازگو کردم ناگهان ديدم تمام يهوديهايي که در کنار من بودند با صداي بلند گفتند: «اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان عليا ولي الله» و همه مسلمان شدند.

 

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
مژگان
0 #4 مژگان 1393-08-08 23:16
:sad: فرزند پسر.یا زینب خودم میام به پابوستزینبم ارزومو براوده کن فرزندی سالم بهم ببخش
 
 
سعید شهبازی
0 #3 سعید شهبازی 1393-03-05 14:29
یا زینب بسیار اموزنده بود
 
 
داراب علیزاده
0 #2 داراب علیزاده 1393-01-02 18:27
باسلام.من ازحرم مطهرحضرت زینب وحضرت رقیه برای چهارنفر که چندسال ازدواج گرده بودندبچه دارنمی شدند چندتاعروسک تبرک کردم اوردم بعدازمدتی سه نفرآنهابچه دارشدند.پس هرکه به این خاندان متوصل شودحاجت می گیرد
 
 
...
+2 #1 ... 1392-05-21 02:03
اشک توی چشمام حلقه زد...منم رفتم کربلا از اقا بچه خواستم. هنوز منتظرم..برام دعا کنید...
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir