درک عظمت اهل بيت

 

زماني که اهل بيت (ع) را با آن وضع ناراحت کننده و بدون پوشش ‍ مناسب، سوار شتران برهنه وارد شام نمودند و مردم به آنها مي نگريستند و برخي آنان را مورد اذيت و آزار قرار مي دادند، يکي از شيعيان از ديدن اين منظره بسيار ناراحت شد و تصميم گرفت خود را به امام سجاد (ع) برساند، ولي موفق نشد. خود را خدمت حضرت زينب (س) رسانيد و عرض کرد: اي پاره تن زهرا! شما از کساني هستيد که جهان به خاطر و وجود شما آفريده شده، متحيرم که چرا شما را به اين صورت مي بينم.

 

23.jpg

 

حضرت زينب (س) با دست مبارک اشاره به آسمان نمود و فرمود: آن جا را بنگر تا عظمت ما را درک نمايي. آن شخص نگاه مي کند، ناگاه لشکريان زيادي را ميان زمين و آسمان مشاهده مي نمايد که از کثرت به شماره نمي آيد و همچنين مشاهده مي کند که جلو اهل بيت (ع) کسي ندا مي دهد که چشمهاي خود را از اهل بيتي که ملايکه به آنها نامحرم هستند، بپوشانيد.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] رياحين الشريعه ج 3 ص 160.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
-1 #1 سعید شهبازی 1393-03-05 14:28
بخاطر قدرت و ثروت و حریص بودن دشمنان به این حال افتادندخدا لعنتشان کند
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir