سکوت محض در هنگام خواندن خطبه

 

در دروازه کوفه در آن ازدحام و شلوغي که صدا به کسي نمي رسد، زينب (س) مي خواست حق را ظاهر کند و خطبه اي انشاد فرمايد. هيچ کس گوش نمي کرد. سر و صداي لشکر و هياهوي تماشاچيان و هلهله ايشان نمي گذاشت صدا به کسي برسد که ناگاه به قوه ولايت اشاره فرمود: «اشارت الي الناس ان اسکتوا فارتدت الاصوات و سکنت الاجراس» ساکت شويد! همه صداها گرفته شد، بلکه به همان اشاره زنگهاي گردن اسبها و قاطرها و شترها ايستاد و در يک سکوت محض خطبه غرايش را انشاد فرمود و حق را ظاهر ساخت [1] .

 

6.jpg

 

پی نوشتها :

[1] زندگاني فاطمه زهرا و زينب (س) ص ‍.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
0 #1 سعید شهبازی 1393-03-05 14:22
خطبه زینب شجاعت زبان اهل بیت است
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir