متوسل شويد، مأيوس نمي شويد

 

هرکه را حاجتي باشد، دنيويه و اخرويه، هر گاه متوسل به خانه آن مظلومه شود، مأيوس نخواهد شد؛ چرا که انجام مقاصد از قبيل رحمات اند و اعطاي هر مطلبي، رحمتي است خاص. و چون آن مکرمه، عالم به رحمات، و قادر بر اعطاي هر گونه موهبات مي باشد، چگونه ممکن است کسي در خانه او روي برد و مأيوس ‍ گردد؟

 

6.jpg

 

با آن جود و کرم که جبلي خانواده محمدي بوده؟! با اينکه هر يک از صدماتي را که متحمل شد، مکافاتي دنيويه و مثوباتي اخرويه دارد، که محتاج به تفصيل مي باشد و آن منافي با غرض ‍ است. ولي اجمالا اين مکرمه در اين عالم از علايق خود دور مانده زيرا کساني را که از علاقه خود در اين عالم دور افتاده اند هر گاه به او متوسل شوند - احتراما لها- به علايق خود رسند.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] فروغ تابان کوثر ص 263.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-05 14:19
یا زینب کبری
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir