اولين سفر به شام

 

حاج سيد حسن ابطحي گويد: در سفري که به شام رفتم، با ماشين شخصي با خانواده ام همسفر بوديم. حدود دويست کيلومتر که به شام مانده بود، عيبي در موتور ماشين پيدا شد که به هيچ وجه روشن نمي شد. در اين بين، آقا مهدي در بيابان با ماشين بنزش پيدا شد و با کمال محبت ماشين ما را بکسل کرد و به شهر شام آورد، ولي از اين موضوع خيلي ناراحت بودم و به حضرت زينب (س) عرض کردم! چرا ما با اين وضع در سفر اول وارد شام شديم؟!

 

8.jpg

 

شب در عالم رؤيا خدمت حضرت زينب (س) رسيدم، حضرت در جواب من فرمودند: آيا نمي خواهي شباهتي به ما داشته باشي؟ مگر نمي داني ما در سفر اولي که به شام آمديم، اسير بوديم و چه سختي ها کشيديم؟ تو هم چون از ما هستي (و سيد هستي) بايد در اولين سفري که به شام وارد مي شوي اسيروار وارد شوي.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] شب هاي مکه ابطحي، ص 155.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
0 #1 سعید شهبازی 1393-03-05 14:17
جانم فدای زینب
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir