توسل به زينب کبري

 

مرحوم بهبهاني، باني شبستان مسجد نقل مي کرد.

پدرم قبل از تمام شدن کار شبستان مسجد، به مرض موت مبتلا شد و در آن حال وصيت نمود که «مبلغ دوازده هزار دينار حواله را صرف اتمام کار مسجد نماييد».

زماني که فوت کرد، به منظور احترام به پدر و اشتغال به مجالس ‍ ترحيم،

چند روزي کار ساختمان تعطيل شد. شبي در عالم خواب پدرم را ديدم که به من گفت: چرا کار مسجد را تعطيل کردي؟ گفتم: به منظور احترام به شما و اشتغال به مجالس ترحيمتان. در جوابم گفت: اگر مي خواستي براي من کاري بکني، نبايد کار ساختمان مسجد را تعطيل مي کردي.

 

23.jpg

 

زماني که بيدار شدم تصميم به اتمام کار ساختمان مسجد نمودم به اين منظور باي حواله دينارهايي که پدرم در وصيت خود عنوان کرده بود وصول کرده و از آن مصرف مي نمودم. اما هر چه بيشتر جست و جو مي کردم حواله ها پيدا نمي شد هر جا که احتمال وجود حواله ها مي رفت گشتم، اما خبري از حواله ها نبود. سرانجام در حالي که بسيار ناراحت بودم به مسجد رفته و متوسل به حضرت زينب (س) شدم و خدا را به حق آن ساعتي که امام حسين (ع) و زينب (س) از يکديگر وداع نمودند قسم دادم. ناگهان خوابم برد.

پس از مدتي بيدار شدم و ديدم همان ورقه اي که حواله ها داخل آن بود کنار من است از همان ساعت کار مسجد را ادامه دادم تا به اتمام رسانيدم و هميشه اين کرامت را براي ديگران نقل مي کنم.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] اين کرامت را خانم مرضيه نقل کرده است.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
شیرین
+1 #11 شیرین 1395-07-14 13:44
دوستان ازتان خواهش میکنم برای من دعا کنید خیلی مهتاجم یا زینب فاطمه در خانه تو را زده ام جوابمو نکن .
 
 
بی نام
+1 #10 بی نام 1395-04-27 14:45
السلام علیک یا حضرت زینب س
دخیلا یا زینب س
 
 
گدای درخانه زینب
+1 #9 گدای درخانه زینب 1395-01-29 17:55
کاش زینب کبری نگاهی به من بنده دلشکسته خسته ونامیدمیکردمن بیمارم قصهای
دنیا من بیمارکرده روحم بیمار حتی یارای نوشتن چند خط هم ندارم یا زینب عنایتی به من بنده گناهکارخدا بکن بحق مادرت زهرا کمکم کن سخت محتاج ودردمندهستم
 
 
دلشکسته
+2 #8 دلشکسته 1394-10-05 00:25
برا ازدواجم متوسل شدم به حضرت زینب تا دوباره سمت گناه نرم ...برام دعا کنید بی بی زینب بهم نگاه کنه
 
 
یا حق
0 #7 یا حق 1394-09-11 15:28
بچه ها تورو به خدا برا برادرم دعا کنید مدتی احساس میکنم برادرم از خدا سرد شده دیگه نمیبینم نماز بخونه یا حضرت زینب نجاتمون بده خیلی دلم گرفته نمیدونم چی کار کنم خدا این صفحات مجازی رو نابود کنه یاحسن خودت عنایتی بکن. تو رو خدا دعامون کنیدبچه ها دلتون پاک التماس دعا.
 
 
فاطمه
0 #6 فاطمه 1394-09-11 15:13
اول هر کاری بسم الله الرحمن الرحیم . سلام به دوستان عزیزم 4 ساله که شدید دلم میخواد برم کربلا تورو خدا دعام کنید دیگه نمیتونم صبر کنم. یازینب کبری ترو به سینه شکافته مادرمون قسم جواز عاشقی ما رو هم صادر کن.سلامتی آقا امام زمان صلوات.
 
 
h
+1 #5 h 1394-05-03 11:12
سلام جالب بود ......منم زیارت عاشورا 40 روز خوندم الان تو 40 دومم توسل به حضرت رقیه حضرت زینب کردم دیگه نمیدونم چیکار کنم تا حاجتم رو بگیرم . دارم ناامید میشم کاش برا من هم این دعا و توسل ها جواب بده..التماس دعا.یاعلی
 
 
رضا
+3 #4 رضا 1393-03-07 18:38
سلام
40شب دعای عهد خواندم وصبح های جمعه به لطف خداوند ندبه خوان شدم آخرین دعای عهدم افتاد روز جمعه که صبح باید ندبه میرفتم نماز صبح دعای عهد خواندم بعد از دعا گفتم بابا ماکه دعای عهدم خوندیم ندبه رفتیم امام زمان ع را ندیدیم نماز صبح رو خوندم خوابم برد تا برم دعا ندبه تو عالم خواب دیدم امام زمان ع از آسمان با اسبی سفید وذولفقار اقا امیر المومنین ع در دست او به سمت زمین می اید و فریاد میزند من می ایم تا انتقام خون عمه جانم زینب را بگیرم.البته خیلی نمیتونم بازش کنم خیلی زیبا بود .از اون روز تا اسم حضرت زینب ع میاد وجودم له میشه.تو رو خدا گناه نکنید چرا که حضرت آقا ع بسیار اندوهگین است از مصائبی که برای اهل بیت ع پیش اومده .چه کنیم نمیتونیم یک لحظه کنار امام زمان ع بنشینیم سر بر زانوهای امام زمان ع بگزاریم خیلی خستم خیلی.کاش میشد اقا ما شیعیانشو میبرد سرزمین دیگه ای تا از این دنیای پر از گناه دور میشدیم.
ای خداوند متعال به حق لحظه ای که حضرت زینب ع بالای سر امام حسین ع نشست وبوسه بر رگهای حضرت زد ما شیعیانتو از گناه حفظ کن وبر نور قران بنشان به سوی حقانیت امیر المونین ع اوج ده.
از بزرگان دین ومملکت خواهش میکنم همان گونه که در محضر امام زمان ع کمک به یک مریض و فقیر ومظلوم زیباتر از رفتن به مکه وکربلاست برسند به فقرا ومستمندان وبیمارانی که دستشون خالیه .بابا اگر زیبا نبود اقا امیر امومنین ع شیر وخرما نمیداد به فقرا .ما این همه منبع درامد داریم تو کشور ،خیلی ها هم همین طور که صداش در میاد میخورن .نمیدونم اگر فکر میکنیم درجه ایمان فقط به نماز و روزست سخت در اشتباه هستید.
در آخر میگویم وفریاد میزنم که در درگاه خداوند وهم در محضر امام زمان ع کسی ارزش دارد که به فکر زیر دستش باشد.باید از مدیریت های مولا مون امیر المونین ع استفاده کرد. خواهشمندم ا ز جملات بنده حقیر برداشت سوئ نشود التماس دعا
 
 
سعید شهبازی
0 #3 سعید شهبازی 1393-03-05 14:17
یا زینب
 
 
مرضیه
+5 #2 مرضیه 1393-02-24 21:18
سلام...
این پیام رو یکی به من نظر داد منم بهش عمل کردم....
 
 
اللهم العن قاتلی فاطمه الزهرا
+3 #1 اللهم العن قاتلی فاطمه الزهرا 1393-02-03 23:45
سلام.ممنون.
اللهم عجل لولیک الفرج
یا عقیله بنی هاشم(س)
یا علی مدد
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir