وقتي امام از روي اسب افتاد

 

وقتي که امام حسين (ع) از اسب به روي زمين افتاد، زينب دختر علي (ع) از خيمه بيرون آمد در حالي که دو گوشواره اش (از بسياري اضطراب و نگراني) ميان دو گوشش جولان داشته و مي گرديد، و مي فرمود: کاش آسمان بر زمين مي چسبيد، اي عمر پسر سعد! آيا ابوعبدالله امام حسين (ع) را مي کشند و تو به سوي آن حضرت مي نگري؟

 

1.jpg

 

و اشکهاي (چشم) عمر بر دو گونه اش ‍ جاري و روان بود، در حالي که روي خود را از آن مخدره بر مي گرداند، و امام حسين (ع) نشسته و در برش جبه و جامه گشاده اي از خز (که روي جامه ها به تن مي کنند) بود، و مردم از (کشتن) آن بزرگوار پرهيز مي کردند، پس شمر فرياد زد، واي بر شما! چه انتظار داريد و چشم به راه چه هستيد درباره آن حضرت؟ او را بکشيد، مادرهايتان شما را گم کنند و از دست بدهند (بميريد تا مادرهايتان بي فرزند باشند)[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] همان منبع، ص 230.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
0 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:19
یا حسین جانم فدای تو
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir