کنار بدن برادر

 

در کتاب «دمعة الساکبة» آمده است: از ابن رياح رسيده که او گفته: من در جنگ و کارزار کربلا حاضر بوده و به چشم ديدم، چون امام حسين (ع) کشته شد. زني آمد در حالي که به وسيله دامنهايش مي لغزيد تا اينکه بر زمين افتاد، سپس به پا خاسته فرياد مي زد: اي حسينم، اي امام و پيشوايم، اي کشته شده ام، اي برادرم! آن گاه آمد به سوي جسد و تن آن حضرت در حالي که آن بزرگوار جثه و تني بي سر بود. چون او را ديد، دست در گردنش انداخته و پي در پي نعره و فرياد مي زد، تا اينکه هر کس را (در آنجا) حاضر بود به گريه در آورد. سپس پرسيدم: او کيست؟ گفتند او زينب دختر اميرالمؤمنين (ع) است [1] .

 

2.jpg

 

پی نوشتها :

[1] زينب کبري، ص 231.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
0 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:17
یا زینب
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir