دعوت به استقامت

 

حجت خدا در مقابل اجساد مطهر شهدا ايستاده و لب به سخن مي گشايد: «هل من ناصر ينصرني! هل من معين يعيني!» تک تک شهدا را صدا مي زند: «عباس کجايي؟ مسلم کجايي؟ برير کجايي؟ چرا جواب حسين را نمي دهيد؟ دلخوش بوديد که من شما را صدا بزنم، اما اينک چه شده که جواب نمي دهيد؟»

به سوي خيمه روانه مي گردد. اهل خيام را صدا مي زند و همه را بر صبر و بردباري و تحمل سفارش مي نمايد: «مبادا در مقابل دشمن بلند گريه نماييد تا دشمن شاد گردد...»

در ميان اهل بيت، متوجه عقيله بني هاشم حضرت زينب کبري مي شود که مي لرزد. حسين بر سينه خواهر خويش دست ولايت مي نهد و او را به طمأنينه و استقامت بشارت مي دهد: «خواهرم! پس از من، در قبال تمام مشکلات صابر باش. پس از من، مصايب زيادي بر تو وارد خواهد گشت.»

 

5.jpg

 

دختر حضرت علي (ع) و يادگار فاطمه مي فرمايد: «برادر! فرمانت را تحمل مي کنم، ولي اگر اين اطفال سراغ تو را بگيرند، چه جوابي بدهم؟» حسين نگاهي محبت آميز به خواهرش مي نمايد: «زينبم! مرا در نماز شب خودت فراموش نکن.»[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] عقيله بين هاشم، ص 28 و 29.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:13
یا علی ابن الحسین
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir