ايا در ميان شما مسلماني نيست

 

حميد بن مسلم مي گويد: سوگند به خدا، هيچ مغلوبي را مانند حسين که فرزندان و ياران و اهل بيتش را شهيد کرده باشند، پابر جاتر و قوي دل تر نديده بودم زيرا آن حضرت با اين همه گرفتاري که ديده بود، باز هم هر گاه رجاله پسر سعد به وي حمله مي آوردند شمشير مي کشيد و آنها را مانند روباهان که شير شرزه در ميانشان افتاده باشد از راست و چپ متفرق مي ساخت.

 

7.jpg

 

شمر که ديد به سادگي نمي تواند بر حسين (ع) دست پيدا کند سواره ها را به کمک خوانده و آنها را پشت سر پياده ها قرار داده و به تير اندازان دستور داد تا بدن شريف او را هدف تيرها ساختند و بالاخره آن قدر تير بر بدن آن حضرت وارد شد که گويي از تير پر برآورده بود.

حسين (ع) از زيادي خستگي و نوک پيکانهاي بيداد از کار ماند و دست از نبرد برداشت. لشکر هم در برابر او ايستادند. زينب که برادر را از هر جهت بي يار و ياور ديد، پيش خيمه ها آمده عمر سعد را مخاطب ساخته و فرمود: اي پسر سعد! مي بيني زاده زهرا را مي کشند و تو همچنان ايستاده و تماشا مي کني. پسر سعد پاسخي نداد و رو از آن جناب برگردانيد. زينب (س) به لشکر توجه کرده گفت: آيا در ميان شما مسلماني نيست، باز هم پاسخي نشنيد. در اين وقت شمر سواره و پياده را مخاطب ساخته و گفت: واي بر شما! در انتظار چه هستيد؟ مادرتان به عزايتان بنشيند، چرا کار او را به پايان نمي رسانيد؟ لشکر که خود را جيره خوار پسر زياد مي دانستند، ديدند از ادب دور است پاسخ او را هم ندهند، به همين مناسبت از هر طرف به او حمله آوردند[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] کتاب الارشاد، ص 466 و 467.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:09
حتما نبوده مسلمان که با امام زمان چنین کاری کردند
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir