درد دل بچه ها با زينب

 

حضرت زينب (س) بانوان و کودکان پراکنده را جمع آوري کرد، با هر کدام از آنها سخني مي گفت و گريه مي کرد. يکي از پدر مي پرسيد، ديگري از عمو سؤال مي کرد، سومي از اصغر تشنه کام ياد مي کرد، چهارمي از اکبر و قاسم و عون و مسلم و...

 

9.jpg

 

يکي مي گفت:اي عمه جان! سيلي خورده ام، ديگري مي گفت: گوشم مي سوزد، زيرا گوشم را به طمع گوشواره، دريده اند، سومي مي گفت: تازيانه خورده ام، زينب (س) در برابر دهها حوادث جانسوز قرار گرفته که به قول شاعر از زبان زينب (ع):

 

اگر دردم يکي بودي چه بودي 

اگر غم اندکي بودي چه بودي؟[1] .

 

 

 پی نوشتها :

[1] سوگنامه آل محمد، ص 390 و 391.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:06
یا زینب
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir