ممانعت از به ميدان رفتن عبدالله

 

عبدالله بن حسن (ع) که هنوز به حد بلوغ نرسيده بود، با سرعت از ميان خيمه ها بيرون آمده و مي خواست خود را به کنار عموي بزرگوارش رساند. زينب (ع) خواست او را از رفتن ممانعت کند و حسين (ع) هم به خواهرش دستور داد او را از آمدن کنار عمش ‍ جلوگيري نمايد، ليکن آن پاک گهر شديدا از رفتن به خيمه ها امتناع مي ورزيد و مي گفت: سوگند به خدا، از عمويم جدا نخواهم شد. در اين وقت ابجر بن کعب با شمشيري به جانب حسين (ع) حمله آورده عبدالله فرمود: واي بر تو اي زنازاده! مي خواهي عمويم را شهيد کني و مرا داغدار سازي؟

 

10.jpg

 

ابجر به سخن او اعتنايي نکرده تيغ فرود آورد و دست آن طفل را که فدايي حسين (ع) بود به پوست آويخت. عبدالله مادر خود را به فرياد خواند حسين (ع) يادگار برادر را به سينه چسبانيده و فرمود: اي فرزند برادر آرام بگير و شکيبا باش و اين پيش آمد را به خير خود به شمار آور، زيرا به همين زودي خداي متعال تو را به پدران نيکو کارت ملحق خواهد ساخت.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] کتاب الارشاد، ص 465.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:05
السلام علیک یا اصحاب الحسین
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir