زينب در بالين علي اکبر

 

حسين (ع) که از شهادت علي (ع) باخبر شد، از خيمه بيرون آمده به بالين جوان قرار گرفت و همچنين که مي گريست و اشک اندوه مي باريد، فرمود: جوان من! خدا بکشد کشندگان تو را، چقدر اين بي حيا مردم بر خدا جري شدند و چگونه پرده احترام رسول خدا را دريدند. سپس اضافه کرد: پس از شهادت تو، خاک بر سر دنيا و زندگاني آن. زينب (س) که از شهادت يادگار برادرش باخبر شد، به سرعت از خيمه بيرون آمده، با ناله اندوهناکي برادر و برادرزاده را ندا مي داد و بالاخره بي تاب شده، خود را بر اندام او افکند.

 

12.jpg

 

امام حسين (ع) که خواهر را سخت ناراحت ديد پيش آمده او را از روي نعش فرزند بزرگوارش برداشت و او را به خيمه ها روانه کرد و به جوانان دستور داد و فرمود: اينک بياييد نعش برادرتان را برداريد. آنها حسب الامر آمده و نعش پاکيزه يادگار حيدر کرار را در پيش ‍ خيمه اي که برابر آن کارزار مي کردند گذاردند.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] کتاب الارشاد، ص 459.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 21:59
یا علی اکبر (ع)
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir