زينب بر سر پيکر علي اکبر

 

حميد بن مسلم مي گويد: گويا من زني که مانند خورشيد طلوع کرده و آشکار شونده است را مي بينم که براي کشته شدن علي اکبر هيجده ساله، يا بيست و پنج ساله) با شتاب (از خيمه) بيرون شده به هلاک و تباهي شدن فرياد مي زند و مي فرمايد:

اي حبيب و دوست من، اي ميوه دلم، اي روشني چشمانم! پس پرسيدم: آن زن کيست؟

 

13.jpg

 

گفته شد: او زينب دختر علي (ع) است، و آمد و بر روي (جسد و تن) او (علي اکبر) افتاد پس امام حسين (ع) آمد و دستش را گرفته او را به خيمه و خرگاه باز گردانيد و به جوانان خود روي آورده فرمود: برادرتان را برداريد، پس آنان او را از جاي افتادنش به زمين برداشته آوردند تا نزد خيمه اي که در جلو آن کارزار مي نمودند، نهادند[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] الحوادث و الوقايع، ج 3 ص 23.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 21:57
یا زینب
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir