درخواست آب براي علي اصغر

 

زينب (س) خواهر امام حسين (ع) کودک را بيرون آورد و گفت: «برادر جان! اين کودک تو، سه روز است که آب ننوشيده است. براي او جرعه اي آب بخواه». پس حضرت او را بالاي دست گرفت و فرمود: «اي مردم! شما پيروان و خانواده ام را کشتيد و تنها همين کودک باقي مانده است که از تشنگي بي تاب شده؛ او را با جرعه اي آب سيراب کنيد.»

 

17.jpg

 

هنگامي که حسين (ع) با ايشان سخن مي گفت، يک نفر از لشکريان تيري پرتاب نمود که گلوي کودک امام را پاره کرد. سپس امام او را نفرين کرد که اجابت آن به دست مختار به وقوع پيوست. هنگامي که حرملة را دستگير کردند و مختار او را ديد گريست و گفت: «واي بر تو! چه چيز سزاي کار توست که کودکي کوچک را کشتي و گلويش را دريدي. اي دشمن خدا! آيا نمي دانستي که او فرزند پيامبر است؟» سپس دستور داد تا او را نشانه تيرها قرار دهند و آن قدر به او تير زدند تا مرد.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] لهوف ص 137.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 21:49
لعنت خدا بر دشمنان حسین
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir