به دنبال دو يادگار امام حسين

 

در کتاب «ايقاد» از مقتل «ابن عربي» چيزي (خبري) است که مضمون و مفهوم آن اين است: حضرت امام حسين (ع) هنگام وداع خود (با اهل بيت) به خواهرش زينب به جمع و گرد آوردن عيال و زن و فرزند پس از آنکه دشمنان خيام و خرگاهها را آتش ‍ مي زنند وصيت و سفارش نمود، پس بعد از آنکه دشمنان خرگاهها را آتش زدند و اطفال و کودکان پراکنده شدند زينب در جمع و گرد آوردن آنان رفت.

 

23.jpg

 

سپس دو کودک از امام حسين (ع) را گم کرد و در طلب و به دست آوردن ايشان رفت. پس آن دو کودک را دست به گردن يکديگر به خواب رفته بر زمين ديد، چون آنها را حرکت داده و جنبانيد، ديد آنان از تشنگي مرده اند. چون لشکر آن را شنيدند، به پسر سعد گفتند: ما را در آب دادن (اين) عيال و زن و فرزند اجازه و دستور ده. پسر سعد اجازه داد. چون آنها (براي ايشان) آب آوردند، کودکان از آب دوري کرده و مي گفتند: چگونه ما آب بنوشيم، در حالي که پسر رسول خدا تشنه کشته شد؟![1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] زينب کبري، ص 237.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
0 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:21
یا حسین
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir