شنيدن شيهه اسب

 

زينب دختر علي (ع) شيهه اسب را شنيد به سکينه روي آورده و به او گفت: پدرت آب آورده. سکينه به ياد پدر و آب، شادي کنان از خيمه بيرون شد و اسب را تنها و زين را از سوارش تهي ديد. پس ‍ روسري خويش را دريد و پاره نموده، فرياد زد: اي کشته شده، اي پدر، اي حسن، اي حسين، اي واي از غريبي و دور از وطني، اي واي از دوري سفر، اي واي از طولاني و درازي مشقت و رنج و حزن و اندوه، اين حسين (ع) است که به روي زمين بيابان (افتاده) است، عمامه و عبايش ربوده شده، انگشتر و کفش او را گرفته اند (به يغما و چپاول برده اند) پدرم فداء کسي که سرش به زميني است و تنش به زمين ديگر پدرم فداي کسي که سرش را به شام به هديه و ارمغان مي برند، پدرم فداء و خونبهاي کسي که پردگيان (زنان) او در ميان دشمنان از پرده بيرون شدند (لشکر چادر از سرشان برداشتند) پدرم فداء کسي که لشکرش روز دوشنبه مردند (کشته شدند) سپس با صداي بلند گريه کرد[1] .

 

25.jpg

 

پی نوشتها :

[1] زينب کبري، ص 233 و 234.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
0 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:18
حیوانها از مردم کوفه بهتر بودند
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir