نظاره به آتش کشيدن خيمه ها

 

عمر سعد کنار خيمه ها آمد و فرياد کشيد: «اي اهل بيت حسين! از خيمه ها بيرون آييد». آنها به فرياد او اعتنا نکردند. عمر سعد، بار ديگر فرياد کشيد: از خيمه ها بيرون بياييد.

زينب (س) فرمود: اي عمر! دست از ما بردار. عمر سعد گفت: اي دختر علي! بيرون بياييد تا شما را اسير نماييم. زينب (س) فرمود: از خدا بترس، آنقدر به ما ستم نکن.

 

28.jpg

 

عمر سعد گفت: چاره اي جز اسير شدن نداريد. زينب (س) فرمود: ما به اختيار خود بيرون نمي آييم. عمر سعد در آن وقت دستور داد آتش آورده و خيمه ها را آتش ‍ زدند، آن گاه بانوان حرم و کودکان با پاي برهنه از خيمه ها بيرون آمدند، و به سوي بيابان روي خارهاي مغيلان مي گريختند، در حالي که دامن دخترکي آتش گرفته بود.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] سوگنامه آل محمد، ص 379.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:16
لعنت خدا بر عمر سعد باد
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir