خبر به آتش کشيدن خيمه ها به امام سجاد

 

در بعضي مقاتل آمده: هنگامي که خيام را آتش زدند، زينب (س) نزد امام سجاد (ع) آمد و عرض کرد: اي يادگار گذشتگان و پناه باقيماندگان، خيمه ها را آتش زدند، چه کنيم؟ امام فرمود: «عليکن بالفرار» بر شما باد که فرار کنيد.

 

1.jpg

 

همه بانوان و کودکان در حالي که گريان بودند و فرياد مي زدند، فرار کردند و سر به بيابانها نهادند، ولي زينب (س) باقي ماند و کنار بستر امام سجاد (ع) به آن حضرت مي نگريست و امام بر اثر شدت بيماري قادر به فرار نبود.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] سوگنامه آل محمد، 381.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
0 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:12
مردانکی در ان زمان این بوده که به زنان و کودکان ستم کنند
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir