بي تابي زينب کنار خيمه امام سجاد

 

يکي از سربازان دشمن مي گويد: بانوي بلند قامتي را کنار خيمه اي ديدم، در حالي که آتش اطراف آن خيمه شعله مي کشيد، آن بانو گاهي به طرف راست و چپ و گاهي به آسمان نگاه مي کرد و دستهايش را بر اثر شدت ناراحتي به هم مي زد، و گاهي وارد آن خيمه مي شد، و بيرون مي آمد، با سرعت نزد او رفتم و گفتم: اي بانو مگر شعله آتش را نمي بيني چرا مانند ساير بانوان فرار نمي کني؟

 

2.jpg

 

زينب (س) گريه کرد و فرمود: اي آقا! ما شخص بيماري در ميان اين خيمه داريم که قدرت بر نشستن و برخاستن ندارد، چگونه او را تنها بگذارم و بروم با اينکه آتش از هر سو به طرف او شعله مي کشد؟[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] معالي السبطين، ج 2 ص 8.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:10
یا حسین
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir