زينب کنار بدن پاره پاره

 

حميد بن مسلم (از سربازان دشمن) مي گويد: به خدا سوگند زينب دختر علي (ع) را فراموش نمي کنم که در کنار بدنهاي پاره پاره، ناله و گريه مي کرد و با صداي جانسوز و قلب غمبار مي گفت: «وا محمداه صلي عليک ملائکة السّماء هذا حسين مرمل بالدماء، مقطّع الاعضاء و بناتک سبايا...»؛ فرياد اي محمد! درود فرشتگان آسمان بر تو باد، اين حسين تو است که در خون غوطور است، اعضايش قطع شده، و دختران تو به عنوان اسير، عبور داده مي شوند...

 

3.jpg

 

و در روايت ديگر آمده: سخنان ديگري فرمود، از جمله گفت:

«...هذا حسين مجزور الرّاس من القفا، مسلوب العمامة و الرّداء...بابي المهموم حتي قضي، بابي العطشان حتي مضي، بابي من شيبته تقطر بالدماء...»؛ اي جد بزرگوار، اين حسين تو است که سرش را از قفا بريده اند، لباس و عمامه اش را به يغما برده اند، پدرم به فداي آن کسي که با غمها و داغهاي فراوان شهيد شد، پدرم به فداي آن تشنه کامي که با لب تشنه جان داد، پدرم به فداي آن کسي که قطرات خون از محاسن شريفش مي ريزد...

در بعضي از روايات آمده: اهل بيت (ع) عمر سعد را سوگند دادند آنها را از کنار قتلگاه عبور دهند، تا تجديد عهد با شهدا بنمايند. راوي مي گويد: زينب کبري (س) به گونه اي روضه خواند و گريه مي کرد که «فابکت و الله کل عدو و صديق»؛ سوگند به خدا هر دوست و دشمن از گريه و گفتار زينب (س) گريه کرد.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] بحار الانوار، ج 45، ص 58 و 59.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:08
یا حسین
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir