بوسيدن گلوي برادر

 

در بعضي از مقاتل آمده: زينب (س) خم شد و بدن پاره پاره برادر را در آغوش گرفت و دهانش را روي حلقوم بريده برادر نهاد و مي بوسيد و مي گفت: «اخي! لو خيرت بين الرحيل و المقام عندک لاخترت المقام عندک و لو ان السباع تأکل من لحمي»؛ اي برادرم! اگر مرا بين سکونت در کنار تو (در کربلا) و بين رفتن به سوي مدينه، مخير مي نمودند، سکونت همراه تو را بر مي گزيدم، گرچه درندگان بيابان گوشت بدنم را بخورند.[1] .

 

چون چاره نيست، مي روم و مي گذارمت 

اي پاره پاره تن به خدا مي سپارمت

 

 

سپس گفت: «يابن امي لقد کللت عن المدافعة لهؤلاء و الاطفال و هذا متني قد اسود من الضرب»؛ اي پسر مادرم، از نگهداري اين کودکان و بانوان، در برابر دشمن، کوفته و درمانده شده ام و اين کمر (يا چهره) من است که بر اثر ضربه دشمن، سياه شده است.

 

 

پی نوشتها :

[1] معالي السبطين، ج 2، ص 55.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+2 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:06
چون چاره نيست، مي روم و مي گذارمت

اي پاره پاره تن به خدا مي سپارمت یا حسین
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir