اين قرباني را قبول کن

 

علامه مقرم مي گويد: «...زنان گفتند: شما را به خداوند سوگند مي دهيم که ما را از کنار اجساد کشتگان عبور دهيد. هنگامي که چشمشان بر پيکرهاي پاره پاره شده افتاد، در حالي که نيزه ها بر بدنهايشان ميخکوب و شمشيرها از خونشان رنگين و اسبها لگد کوبشان کرده و آنان را درهم کوبيده بودند، شيون و ناله سر داده بر سر و صورت زدند.

 

5.jpg

 

زينب (س) فرياد بر آورد: وا محمدا، اي رسول خدا! اين حسين است که بدين سان برهنه افتاده، به خاک و خون آغشته گرديده و رگ و پيوندش از هم گسيخته است و اينان دختران تو هستند که به اسارت مي روند و فرزندان تو که کشته شده اند. در اين حال هر دوست و دشمني بر حالشان گريست، به گونه اي که حتي از ديدگان اسبها اشک سرازير شده بر دست و پايشان فرو ريخت بعد دستها را زير بدن برادر برده به سوي آسمان بلند کرده گفت: خداي من! اين قرباني را از ما بپذير!»[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] فاطمه زهرا (س) شادماني دل پيامبر، ص ‍ 62.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:03
یا فاطمه زهرا(س)
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir