دلداري به امام سجاد

 

علي بن الحسين (ع) هنگامي که چشمش بر بدنهاي بي سر آنان افتاد و در بين آنان جگر گوشه حضرت زهرا را به گونه اي ديد که به واسطه عمق فاجعه و شدت آن آسمانها شکافته، زمين از هم گسيخته مي شود و کوها فرو مي ريزد، بر آن حضرت خيلي دشوار آمده و ناراحتي اش فزوني يافته و آثار اين حالات در چهره اش ‍ نمايان شد. زينب (س) بر اين حالت ترسيده شروع به دلداري و تسلاي آن حضرت نمود با اينکه صبر خود حضرت به پايه اي بود که کوهها همتاي صبر و بردباري اش نبودند. از جمله مطالبي که به آن حضرت گفت، اين عبارات بود:

 

6.jpg

 

«اي يادگار جد و پدر و برادرم! به خدا سوگند آنچه که پيش آمده، تعهدي بوده که خداوند از جد و پدرت گرفته و خداوند متعال از مردماني ميثاق و عهد گرفته است که فراعنه اين زمين آنان را نمي شناسند ولي آنان در بين ساکنان آسمانها معروفند، آنان اين پيکرهاي پاره پاره و اين بدنهاي به خون آغشته را جمع آوري و دفن خواهند کرد و در اين سرزمين براي پدرت که سالار شهيدان است، پرچمي خواهند افراشت که در گستره زمان و گذشت شب و روز آثارش محو نشده و فرسوده نخواهد گشت. پيشوايان کفر و رهبران گمراهي در محور نابودي اش خواهند کوشيد و جز ترقي و رشد و اعتلا براي آن علم و پرچم اثري نخواهد داشت.»[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] فاطمه زهرا (س) شادماني دل پيامبر، ص ‍ 866.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 22:01
چه دشوار برای امام علي بن الحسين (ع) بود
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir