زينب و نعش برادر

 

راوي گويد: به خدا قسم هرگز فراموش نمي کنم زينب دختر علي (ع) را که بر برادرش حسين (ع) ندبه و ناله مي کرد و با صداي اندوهناک و دلي پر غم فرياد مي زد:

«يا محمداه! اي جد بزرگوار که درود فرشتگان بر تو باد! اين حسين توست که در خون خود غلطان است و اعضايش از يکديگر جدا شده است و اينان دختران تو هستند که اسير شده اند. از اين ستمها به خداوند و به محمد مصطفي (صلي الله عليه و آله و سلم) و به علي مرتضي و به فاطمه زهرا و حمزه سيدالشهداء شکايت مي کنم.

 

7.jpg

 

يا محمداه! اين حسين توست که در زمين کربلا برهنه و عريان افتاده است و باد صبا خاکها را بر بدن او مي پاشد. اين حسين توست که از ستم زنازادگان کشته شده است. آه و افسوس! امروز روزي است که جدم رسول خدا عليهم السلام از دنيا رفت. اي ياران محمد! اينان فرزندان پيغمبر شمايند که آنان را مانند اسيران به اسيري مي برند» در روايت ديگري وارد شده است که زينب (س) عرض کرد: «يا محمداه! دخترانت اسير و فرزندانت کشته شدند و باد صبا خاکها را بر آن بدنها مي پاشد. اين حسين توست که سرش را از قفا بريدند و عمامه و رداي او را به غارت بردند.

پدرم فداي آن کسي باد که ظهر دوشنبه لشکرش را قتل و غارت کردند.

پدرم فداي آن کسي باد که خيمه هاي او را گسيختند.

پدرم فداي آن کسي باد که ديگر کسي ندارد که اسير گرفته شود.

پدرم فداي آن کسي باد که زخم بدنش طوري نيست که مرهم پذير باشد.

پدرم فداي آن کسي باد که دوست بداشتم جانم فداي او شود.

پدرم فداي آن کسي باد که دل پر از غم و غصه بود تا از دنيا رفت.

پدرم فداي آن کسي باد که لب تشنه بود و با لب عطشان شهيدش ‍ کردند.

پدرم فداي آن کسي باد که جدش محمد مصطفي عليهم السلام پيغمبر خداست.

جانم فداي کسي باد که او فرزند کسي است که خورشيد به خاطر نماز او برگردانده شد.» راوي گويد: به خدا قسم زينب (س) از گريه خود،

هر دوست و دشمني را به گريه انداخت.[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] لهوف، ص 153.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 21:58
جانم فداي حسین بی کفن
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir