ديدن مادر در خواب در شام غريبان

 

در کتاب «مبکي العينون» آمده: در شب شام غريبان، حضرت زينب (س) در زير خيمه نيم سوخته، اندکي خوابيد، در عالم خواب مادرش حضرت فاطمه زهرا(س) را ديد. عرض کرد: مادرجان، آيا از حال ما خبر داري؟! حضرت فاطمه زهرا (س) فرمود: تاب شنيدن ندارم. حضرت زينب (س) عرض کرد: پس شکوه ام را به چه کسي بگويم؟ حضرت فاطمه زهرا (س) فرمود: «من خود هنگامي که سر از بدن فرزندم حسين (ع) جدا مي کردند، حاضر بودم.

 

8.jpg

 

اکنون برخيز و حضرت رقيه (س) را پيدا کن.» حضرت زينب (س) از جا بر خاست. هر چه صدا زد، حضرت رقيه (س) را نيافت. با خواهرش ام کلثوم (ع)، در حالي که گريه مي کردند و ناله سر مي دادند، از خيمه بيرون آمدند و به جستجو پرداختند؛ تا اينکه نزديک قتلگاه صداي او را شنيدند. آمدند کنار بدنهاي پاره پاره؛ رقيه (س) خود را روي پيکر مطهر پدر افکنده و در حالي که دستهايش را به سينه پدر چسبانيده، است درد دل مي کند.

حضرت زينب (س) او را نوازش داد. در اين وقت سکينه (ع) نيز آمد و با هم به خيمه بازگشتند.

در مسير راه، سکينه (س) از رقيه (ع) پرسيد: چگونه پيکر پدر را جستي؟ او پاسخ داد: «آن قدر پدر پدر کردم که ناگاه صداي پدرم را شنيدم که فرمود: بيا اينجا، من در اينجا هستم»[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] سرگذشت جانسوز حضرت رقيه (س) ص ‍ 27.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
مرضیه
+2 #3 مرضیه 1393-08-07 15:55
من که واقعا خوشم اومد
 
 
مرضیه
+2 #2 مرضیه 1393-08-07 15:53
ممنون از لطف بی پایان شما
 
 
سعید شهبازی
+3 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 21:57
سخت ترین روز شام غریبان شهدای کربلا برای زینب بود
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir