خبر اسارت زينب از زبان علي

 

حضرت زينب (س) فرمود: زماني که ابن ملجم - لعنة الله عليه - پدرم را ضربت زد و من اثر مرگ را در آن حضرت مشاهده کردم، به محضرش عرضه داشتم:اي پدرم، ام ايمن برايم حديثي چنين و چنان نقل نمود، دوست دارم حديث را از شما بشنوم.

پدرم فرمود: دخترم، حديث همان طور است که ام ايمن نقل کرده، گويا مي بينم که تو و دختران اهل تو در اين شهر به صورت اسيران در آمده، خوار و منکوب مي گرديد. هر لحظه هراس داريد که شما را مردم بربايند. بر شما باد به صبر و شکيبايي. سوگند به کسي که حبه را شکافته و انسان را آفريده روي زمين کسي غير از شما و غير از دوستان و پيروانتان نيست که ولي خدا باشد.

 

12.jpg

 

هنگامي که رسول خدا (ص) اين خبر را براي ما نقل مي نمودند، فرمودند: ابليس - لعنه الله عليه - در آن روز از خوشحالي به پرواز در مي آيد، پس در تمام نقاط دستياران و عفريتهايش را فرا خوانده به آنها مي گويد: اي جماعت شياطين! طلب و تقاص خود را از فرزند آدم گرفته و در هلاکت ايشان به نهايت آرزوي خود رسيده و آتش دوزخ را نصيب ايشان نموديم، مگر کساني که به اين جماعت - مقصود اهل بيت پيغمبر (ص)بپيوندند. از اين رو سعي کنيد نسبت به ايشان در مردم تشکيک ايجاد کرده و آنها را بر دشمني ايشان وا داريد تا بدين وسيله گمراهي مردم و کفرشان مسلم و محقق شده و نجات دهنده اي بر ايشان به هم نرسد، ابليس با اينکه بسيار دروغ گو و کاذب است اين کلام را به ايشان راست گفت، وي به آنها اطلاع داد. اگر کسي با اين جماعت - اهل بيت (ص) - عدوات داشته باشد، هيچ عمل صالحي برايش نافع نيست، چنانچه اگر با ايشان محبت داشته باشد هيچ گناهي غير از معاصي کبيره ضرري به او نمي رساند. زائده گويد: حضرت علي بن الحسين (ع) پس از نقل اين حديث برايم فرمودند: اين حديث را بگير ضبط کن. اگر در طلب آن يک سال شتر مي دواندي و در کوه و کمر به دنبال آن تفحص مي کرديد، محققا کم و اندک بود. [1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] کامل الزيارات ص 807و 808.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+2 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 21:47
ننگ بر مردم کوفه که امامشان را تنها گذاشتند
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir