دلداري و پرستاري از امام سجاد

 

امام سجاد (ع) مي فرمايد: در روز عاشورا، وقتي پدرم را کشته و به خون آغشته ديدم و مشاهده کردم که فرزندان آن حضرت با برادران و عموهاي خود به شهادت رسيده اند و از سوي ديگر زنان و خواهران را مانند اسيران روم و ترک مشاهده کردم، فوق العاده نگران و ناراحت شدم و سينه ام تنگي کرد و نزديک بود که روح از بدنم جدا شود.

 

13.jpg

 

همين که عمه ام زينب مرا بدين حال ديد، گفت: «ما لي اراک تجود بنفسک يا بقية جدي و ابي و اخوتي»؛اي يادگار جد و پدر و برادرانم! تو را چه شده است؟ مي بينم که نزديک است قالب تهي کني! از مشاهده اني منظره دلخراش بي تابي مکن. به خدا قسم اين (شهادت) عهدي است که خدا با جد و پدرت کرده است. خدا از مردمي که ستمکاران آنان ران نمي شناسد، ولي در آسمانها معروف هستند، تعهد گرفته است که ايشان اين اعضاي پاره پاره و جسدهاي غرقه به خون را به خاک بسپارند. «لهذا الطف علما لقبر ابيک سيد الشهداء لايدرس اثره و...»؛ در اين سرزمين براي قبر پدرت بيرقي برافرازند که اثر آن از بين نخواهد رفت و به آمد و رفت و شب و روزها محو نخواهد شد. پيشوايان و رهبران کفر و پيروان گمراه آنان، براي از بين بردن آن قبر فعاليت ها مي کنند، ولي تلاش آنها جز بر عظمت آن قبر نخواهد افزود.»[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] ره توشه راهيان نور، ص 263.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

 

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 21:43
یا حسین
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir