هنگام سوار شدن بر محمل

 

آن ايام خوش، هر گاه زينب مي خواست سوار بر محمل گردد، قمر بني هاشم و علي اکبر و سيدالشهداء او را کمک مي کردند تا به راحتي بر محمل سوار شود. عباس کمک او مي کرد تا سوار گردد. علي اکبر طناب شتر را گرفته و سيدالشهداء کمر خواهر و دستهاي او را مي گرفت تا سوار محمل شود.

 

15.jpg

 

اما وقتي اسراء را خواستند از کربلا به کوفه انتقال دهند، زينب تمام زنان و طفلان را سوار نمود و فقط خود ماند که سوار گردد. يادش ‍ به دوران خوش وصل تلاقي نمود. برگشت و رو به مقتل شهدا صدا زد: «برادرم عباس!علي اکبر! برخيزيد که وقت سواري آمده، مرا سوار بر محمل نماييد. برخيزيد که که وقت اسيري رسيده است. حسينم برخيز!...»[1] .

 

 

پی نوشتها :

[1] عقيله بني هاشم، ص 38 و 39.

 

منبع : دويست داستان از فضايل، مصايب و کرامات حضرت زينب ؛ عباس عزيزي

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید شهبازی
+1 #1 سعید شهبازی 1393-03-04 21:39
یا زینب
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir