تانکرهای نسوخته!

تانکرهای نسوخته!

سال 67 مسئول مواد نفتى بودم كه عمليات مرصاد [3/5/67- غرب كشور، كرندواسلام آبادغرب] شروع شد. با حمله عراقيها و منافقين ما نيز محل استقرارمان را ترك كرديم و در “قلاجه” مستقر شديم. بعد از عقب زدن مزدوران، مثل سايرين به موضع و موقعيت خود در آمادگاه برگشتيم.

135.jpg

در كمال تعجب ديديم عراقيها همه انبارها و كانتينرهاى حاوى پانصد تن برنج و قند و خواروبار را با همه سنگرها به آتش كشيده اند، اما هشت تانكر سوخت صدهزار ليترى پر را دست نزده اند. يك ماه از آتش بس گذشت. روزى يكى از همرزمان با فرياد آتش، آتش ما را به خودمان آورد. آتش از “قله حاجيان” بالا زده و تانكرى كه در حال تخليه بنزين به داخل تانكر مادر بود يكپارچه آتش شده بود. به بچه ها گفتم فقط اسلحه هايتان را برداريد و فرار كنيد. چون هر لحظه امكان داشت آتش از تانكرى به تانكر ديگر سرايت كند و همه آنها در نتيجه گرماى زياد منفجر شوند. پيش خودم مى گفتم كه حتما بايد ده بار اعدام بشوم، چون هيچ بهانه و مدركى وجود نداشت كه بگويم مثلا اين كار عراقيها يا منافقين بوده است. به هر حال همه افراد از محوطه فرار كردند. من ماندم و دو نفر ديگر از دوستان. مرگم را از خدا مى خواستم. متأسفانه هيچ گونه وسايل ضد حريق نيز نداشتيم. اگر كپسول اطفائيه اى هم بود فاسد شده بود. داشتم به خودم مى پيچيدم و فكر مى كردم كه ماشين آتش نشانى شهر “گيلان غرب” كه براى پر كردن آب به داخل شهر خالى از سكنه آمده بود متوجه دود غليظ در ده كيلومترى شهر مى شود. ترس و نيز باد كه از جهت مخالف مى وزيد و راه را بسته بود، نمى گذاشتند راننده نزديك حريق بشود. هر چه خواهش كرديم كه بيت المال است و از اين حرفها قبول نكرد. به يكى از بچه ها به نام “حسين مالكى” گفتم: به زور اسلحه، اينها را پياده كن. با تهديد، راننده و كمك راننده را آورديم پايين. خودم پشت فرمان نشستم و با سرعت زياد از ميان آتش به پشت تانكر رفتم. مسئول خودرو نيز بعدا پياده خودش را به ما رساند. شاگردش بالاى تانكر رفت و در حالى كه هيچ اميدى نداشتيم مسلسل آب را باز كرد و ظرف چند دقيقه حريق خاموش شد. نزديك تانكرهاى سوخت شديم. ديديم لايه پلاستيكى شيلنگ سوخته و فقط فنر آن مانده است. اين تانكر با تانكرهاى پايين حدود نيم متر فاصله داشت. واقعا لطف و امداد غيبى خدا را به چشم ديديم كه آتش به بنزين، آن هم در تابستان و با فاصله نه چندان دور سرايت نكرد و آنها سالم ماندند.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir