نشانه‏هاي شهادت وحيد محمدی

نشانه‏هاي شهادت وحيد محمدی

در مورد آخرين حضور شهيد در منزل، پدر وحيد مي‏گويد از وحيد سه نشانه‏ي شهادت ديدم:

1. يك روز وحيد گفت: «در حرم حضرت فاطمه‏ي معصومه عليهاالسلام مشغول نماز بودم كه ناگهان در قنوت نماز، حالت غشوه‏اي به من دست داد؛ ولي اين حالت نه تنها دردناك نبود بلكه حال بسيار خوشي داشتم».

2. پس از شهادت پسر دايي‏اش شهيد بزرگوار «غلام‏رضا محمدي»، وحيد بر فراز قبر پاك شهيد، فقط به عكس او نگاه مي‏كرد و بسيار هم متأثر و غمگين بود، ناگهان وحيد شروع به خنديدن كرد و مثل آدمي كه خبر بسيار خوبي شنيده باشد، شروع به دويدن و خوشحالي نمود، من همان جا به همه‏ي بستگان كه در بهشت زهراي كاشان حضور داشتند گفتم: «اگر وحيد به جبهه برود، اين بار ديگر برنمي‏گردد»، و به مادرش هم گفتم: «حاج خانم! خودت را براي شهادت پسرت آماده كن».

3. شب آخري كه در خانه بود، حال و هواي عجيبي داشت و مناجات بسيار زيبايي با خدا داشت؛ البته بنده طوري كه وحيد متوجه نشود، ايشان را ديدم و با خود گفتم: «يقينا ديگر وحيد برنمي‏گردد و قطعا اين بار به شهادت مي‏رسد».

197.jpg

كيفيت شهادت وحيد

وحيد پس از بازگشت به جبهه در عمليات سراسري جنوب (در شلمچه) حضور يافت و به گردان غواصان پيوست. پس از گذشت مدتي، مرخصي گرفت تا به شهر ري بازگردد؛ ولي به دليل نياز شديد به نيرو، داوطلبانه در منطقه‏ي عملياتي باقي ماند. در اين روز، در شب عيد سعيد قربان (اول مرداد ماه 1367) از گروه غواصان تقاضاي نيروي زميني مي‏شود، وحيد نيز داوطلبانه از گروه غواصان جدا شده و به عنوان آر. پي. جي زن، به ديگر نيروهاي سپاه اسلام مي‏پيوندد. در جريان اين عمليات، به دليل تك سنگين عراق، عده‏ي بسياري از رزمندگان غيور اسلام به فيض بزرگ شهادت نايل مي‏شوند.

وحيد در حين عمليات در كنار گود ريل راه‏آهن (كنار پادگان حميد) پناه مي‏گيرد و از آن جا متناوبا تعدادي از تانكهاي عراقي را نابود مي‏كند. در آخرين دفعه كه براي انهدم يكي از تانكها برمي‏خيزد، تك تيرانداز دشمن بعثي، گلوله‏اي به سمت راست سينه‏ي وحيد شليك مي‏كند و وحيد پس از اصابت گلوله بر زمين مي‏افتد. يكي از امدادگران به نام «حاج آقا علايي» (از اهالي كرج) بر بالين او براي انتقال او به عقب حاضر مي‏شود.

حاج آقا علايي تعريف مي‏كند: «وقتي بالاي سر وحيد رفتم، ديدم لبهايش تكان مي‏خورد و گويي با كسي صحبت مي‏كند، وقتي باند را براي پانسمان روي سينه‏ي او قرار دادم، وحيد گفت: آقاي علايي! خلوتم را به هم نزنيد».

من نتوانستم وحيد را به عقب منتقل كنم و به ناچار خود به عقب رفتم. وقتي اوضاع كمي آرام شد، باز به نزد وحيد رفتم؛ ولي ديدم او به شهادت رسيده است. و بدين ترتيب، وحيد «ذبيح‏الله عيد قربان» شد و در اول مرداد ماه 1367 - كه هفده سال بيشتر نداشت - شراب طهور شهادت را سركشيد.

يكي از نكات جالب اين شهيد گرانقدر اين است كه به قدري افتاده و متين بود كه بسياري از همسايگان شهيد، تا زمان شهادت، وحيد را نمي‏شناختند.

420.jpg

رؤياي مادر وحيد

مادر وحيد پس از شهادت وي، او را در خواب مي‏بيند. شهيد به مادرش مي‏گويد: «من مشغول زدن تانكهاي دشمن بودم كه ناگهان مادر حضرت زينب عليهاالسلام را ديدم، تعجب كردم». مادر شهيد در خواب مي‏گويد: «حضرت فاطمه‏ي زهرا عليهاالسلام بودند».

شهيد ادامه مي‏دهد: «وقتي به طرف دشمن مي‏رفتم، حضرت زهرا عليهاالسلام بغل گشوده به طرف من مي‏آمدند، من سعي مي‏كردم تير من به ايشان نخورد؛ هر چه نگاه مي‏كردم، ديگر تانكهاي دشمن نبودند؛ بارگاهي مقدس را مي‏ديدم (كه منظور، بارگاه حضرت اباعبدالله الحسين عليه‏السلام است). من فقط احساس يك ضربه كردم و بي‏بي زهرا عليهاالسلام مرا بغل گرفتند و ديگر چيزي يا دردي احساس نكردم».

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir