وداع با همه‏

وداع با همه‏

بیاد شهيد يعقوب كشواديان

آخرين بار كه مي‏خواست به جبهه اعزام شود، با همه‏ي اقوام و آشنايان خداحافظي كرد؛ حتي به منزل خواهرش كه در روستا بود رفت و از همه‏ي افراد حلاليت طلبيد و خداحافظي كرد. هر كس صحنه‏هاي وداع آخرين او را مي‏ديد، شوق شهادت را در چهره‏ي او مي‏خواند.

(كاجهاي آسماني، سيد مهدي حسيني، فروردين 76، ص 20)

140.jpg

وداع با پدر

هنگامي كه عازم جبهه بود، به خانه‏ي ايشان رفتم. ديدم لباسهايش را پوشيده، خيلي هم تميز و مرتب شده است. در آخرين لحظات، دستش را بر گردن پدرش انداخت و گفت: «حاجي! من مي‏خواهم بروم، آيا از دست من راضي هستي؟». حاجي هم در جواب، او را بوسيد و دستي بر سرش كشيد... چند قدمي رفت و دوباره بازگشت و گفت: «حاجي! نگفتي از دست من راضي هستي يا نه؟».

لحظات وداع او، تماشايي‏ترين و زيباترين لحظه‏هايي است كه در ذهن من مانده است؛ لحظاتي كه با التهاب، لبخند و اشك، همراه بود. (همان، ص 21)

شتاب براي پرواز

حالت روحاني عجيبي، تمام وجودش را فراگرفته بود. آرام و قرار نداشت. همه‏ي فاميل خداحافظي كرد. شتاب عجيبي براي رفتن داشت؛ حتي يكي - دو ساعت زودتر از حركت قطار، به ايستگاه راه‏آهن رفت! گويي كسي منتظر اوست. از حال او انسان احساس مي‏كرد كه روحش در جاي ديگري پرواز مي‏كند و جسم او را هم به دنبال خود مي‏كشد... (كاجهاي آسماني، سيد مهدي حسيني، فروردين 1376، ص 20.پ)

198.jpg

رسيدن به فيض شهادت

اولين روزهايي بود كه شهيد «يعقوب كشواديان» مفقودالاثر شده بود و در پيگيري مسأله‏ي ايشان، دلواپسي عجيبي داشتيم. در اين حال، من به قرآن تفألي زدم و از خداوند خواستم سرنوشت واقعي ايشان را براي ما روشن فرمايد، آيه‏ي شريفه‏ي، (ان الله اشتري من المؤمنين..) (توبه: 111) در ابتداي صفحه‏ي قرآن، تمام تشويش مرا پايان داد و مطمئن شدم يعقوب به فوز عظيم شهادت نايل شده است (كاجهاي آسماني، سيد مهدي حسيني، فروردين 1376، ص 21)

راوي: بستگان شهيد

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حسین میناکارده
+1 #1 حسین میناکارده 1392-09-06 20:20
اگر از دست کسي ناراحت شديد، دو ركعت نماز بخوانيد، بگوييد: خدايا! اين بنده تو حواسش نبود، من گذشتم. تو هم ازش بگذر ... شهيد حسن باقري
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir