پرواز به سوى آزادى

بیاد شهيد سيد وحيد خجسته‏پور

پرواز به سوى آزادى

آخرين بار كه مى‏خواست به جبهه برود، برخلاف هميشه به خاطر اين كه ناراحت و نگران ما نباشد، ايشان را با لبخند راهى كرديم. يكى از همسايه‏ها مى‏گفت: «صورت او مانند خورشيد مى‏درخشيد». در آن لحظات مانند پرنده‏اى بود كه در حال آزاد شدن باشد. خيلى بى‏قرارى مى‏كرد و بسيار خوشحال بود. على‏رغم اين كه به فرزند بزرگش خيلى علاقه داشت؛ اما به خاطر اين كه عشق و علاقه‏ى پدرى، او را از هدف اصلى‏اش دور نكند، رابطه‏اش را با او به حداقل رسانده بود. هنگام رفتن همسرم، مهدى خيلى گريه كرد؛ اما او برنگشت تا مبادا گريه‏ى فرزند، مانع رفتنش بشود. ساعتى بعد، از منزل دوستش تلفن كرد و گفت: «آقا مهدى آرام شد؟». گفتم: «بله». و اين آخرين گفتگوى ما با هم بود؛ حتى به خود من هم الهام شده بود كه ديگر او را نخواهم ديد؛ به همين دليل آن ديدار آخرين ما به ياد ماندنى بود .

(مجله‏ى خانواده، ش 234، تير 1381، ص 14)

راوى: همسر شهيد

162.jpg

اجراى فرامين امام خمينى رحمه الله

در لحظات قبل از رفتن، خاله‏اش در منزل ما ميهمان بود و قرآن را براى او تفسير مى‏كرد و مى‏گفت: «كسانى كه در راه خدا شهيد مى‏شوند، در بهشت از مزاياى خوبى استفاده مى‏كنند». پسرم در جواب خاله‏اش مى‏گفت: «خاله‏جان! تكليف ما چيز ديگرى است و ما بايد هدفمان فقط اجراى فرامين امام خمينى قدس سره باشد».

شب آخر، نمازش را خواند و صبح فردا به جبهه رفت. از حالات و چشمانش مشخص بود كه ديگر به منزل برنمى‏گردد. او آن شب خيلى با ما صحبت كرد با اين كه او در محفل خانوادگى، هرگز اين مقدار صحبت نمى‏كرد؛ زيرا جوان متين و كم‏حرفى بود

(مجله‏ى خانواده، ش 72، 15 / 3 / 74، ص 18)

راوى: پدر شهيد

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
saeed
0 #2 saeed 1394-01-22 15:57
باعرض سلام شهيدسيدوحيدفرما نده گروهان مابودواقعابه لحاظ اخلاقي بسيارشخصيت والاوبزرگوارومت يني داشتندبعداز30سا ل درخصوص اين شخصيت بزرگوارومعتقدسخ ن گفتن مرانزديكترازقبل به اين شهيدنمودواقعاوج ودايشان راباانچهره نوراني لحظه اي فراموش نميكنم باميدشهادت سلامي به خانواده ايشان ميرسانم واميدشهادت دارم09357740170
 
 
سعيد
0 #1 سعيد 1393-05-25 15:47
باعرض سلام و عرض ادب واحترام _اين حقير از نيروهاي گروهان بفرماندهي اقاي سيد وحيد خجسته پور در سال 1365 در مهران بودم شخص بسيارخ و شر و و تو دل برو بودند انشاالله ما را هم خداوند به آن عزيزان برساند_از شم افرزندان و سادات التماس دعاي فراوان دارم
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir