حلاليت خواستن از مادر

بیاد شهيد يوسف جعفر قلى

حلاليت خواستن از مادر

هنگامى كه براى آخرين بار عازم جبهه بود، او را از زير قرآن رد كرديم. وقتى سوار اتوبوس مى‏شد خيلى به من نگاه مى‏كرد. من متعجب شدم؛ زيرا نگاه كردنش با دفعات قبل خيلى فرق داشت. از او پرسيدم: «چيزى شده است؟». گفت: «نه مادر! من فقط براى شما زحمت داشته‏ام، مرا حلال كنيد».

وقتى سوار اتوبوس شد، براى اولين بار از روى صندلى بلند شد، از شيشه به ما نگاه كرد و برايمان دست تكان داد و رفت. چهل روز پس از آن، خبر مفقودالاثر شدنش را به ما دادند .

(مجله‏ى خانواده، ش 183، 15 / 1 / 79، ص 15)

راوى: مادر شهيد

597.jpg

آخرين زيارت امام رضا علیه السلام

آخرين بارى كه از جبهه آمد به من گفت: «مى‏خواهم شما را به مشهد مقدس ببرم». و با هم به زيارت مرقد مطهر امام رضا عليه‏السلام رفتيم. در حرم گفتم: «چشم من درد مى‏كند، يك زيارت نامه به جاى من بخوان». او گفت: «اگر ده بار هم بخواهى، زيارت نامه مى‏خوانم؛ اين آخرين بارى است كه من با شما به زيارت امام رضا عليه‏السلام مى‏آيم».

با اين حرف، لرزه‏اى بر تنم افتاد. دو روز بعد از اين كه از سفر برگشتم عازم جبهه شد و گفت: «مرا حلال كن. اين آخرين بارى است كه مى‏روم. مى‏دانم كه شما را خسته كرده‏ام و مى‏خواهم خداحافظى كنم و به اميد ديدار در جايى كه خدا مى‏داند» و رفت و ديگر برنگشت .

(مجله‏ى خانواده، ش 157، 15 / 11 / 77، ص 16)

راوى: مادر شهيد

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حسین میناکارده
+1 #1 حسین میناکارده 1392-09-06 19:58
از ما شهيدان به شما اين نصيحت، كه بزرگترين پيام ما اين است كه دست از اين ماه تابان (امام) برنداريد. شهيد علي فدائي
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir