الگو شدن براى ديگران

بیاد شهيد محمدرضا مظلومى‏فرد

الگو شدن براى ديگران

در آخرين وداع، خيلى او را نصيحت مى‏كردم كه به درس و تحصيل اهميت بدهد. مى‏گفت: «انسان نبايد عالم بى‏عمل باشد؛ همان طور كه پيغمبر گرامى و تمام ائمه عليهم‏السلام اين را گفته‏اند». مى‏گفت: «شما به من محبت مادرى داريد، به همين خاطر نگران هستى، در حالى كه مرگ در دست خداوند است». به هر حال، من مى‏خواهم با خون خودم روى بچه‏هاى هم سن و سال خودم تأثير بگذارم. وقتى اين طور، منطقى با من صحبت كرد، ديگر حرفى نزدم و او را به خدايش سپردم .

(مجله‏ى خانواده، ش 145، 15 / 5 / 77، ص 16)

راوى: مادر شهيد

583.jpg

پيوستن به تشنگان كوثر

درس را رها و براى ثبت نام به سپاه مراجعه كرده بود. هنگامى كه به سپاه رفت، فرمانده سپاه به او گفت: «شما خيلى كم سن و سالى، براى جبهه رفتن، كوچكى و ما نمى‏توانيم از شما ثبت نام كنيم». و او هر چه اصرار كرد، بى‏فايده بود.

به خانه آمد. حرف دلش را به مادر گفت. مادر نيز با شهامت، در جواب فرزند گفت: «عليرضا! من نذر مى‏كنم تا تو به جبهه بروى و تو هم بايد نذر خود را ادا كنى».

او هم قبول كرد و دوباره با پدر جهت ثبت نام به سپاه رفت. دعاى خير مادر، مستجاب شد و او ثبت نام شد و سرانجام در عمليات كربلاى چهار در منطقه‏ى «ام‏الرصاص» به خيل تشنگان كوثر پيوست .

اشك وداع

براى آخرين بار كه مى‏خواست به جبهه برود، رفتار و حركاتش با هميشه متفاوت بود. در لابه‏لاى حرف‏هاى او متوجه شدم كه مى‏گفت: «ديگر باز نخواهم گشت». هنگام عصر وقتى داشت خداحافظى مى‏كرد، در كوچه پيوسته به اطراف خود نگاه مى‏كرد. وقتى علت اين كار او را پرسيدم، گفت: «دارم با محله‏مان خداحافظى مى‏كنم». به هر حال اشك به من مجال نداد و با همان حال او را بدرقه كردم. پس از چند روز خبر شهادت او را آوردند .

(مجله‏ى خانواده، ش 152، 1 / 9 / 77، ص 16)

راوى: مادر شهيد

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حسین میناکارده
0 #2 حسین میناکارده 1392-09-06 19:55
از قرآن و نهج البلاغه جدا نشويد و از گناهان دورى كنيد. شهيد سيد محمد حجتى
 
 
حسین میناکارده
0 #1 حسین میناکارده 1392-09-01 15:01
اگر به اميد خدا، شهادت نصيب من شد، سعادت دنيا و آخرت شامل حال من شده، كه در راه خدا شهيد شدم. شهيد يوسف اركانى
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir