پيش ‏بينى فرزند و شهادت پدر


بیاد سردار شهيد حاج جعفر شيرسوار

مسؤول دسته، برادر «پناهى» به شهادت رسيده بود. شب، شهيد حسين نصراصفهانى با قايق، آب، غذا و مهمات آورد. آنها را پايين آورديم و زخميها و شهدا را داخل قايق گذاشتيم. دشمن شروع به منور زدن كرد. ما را كه ديدند با «اس. پى. جى» بالاى سر قايق سه گلوله زدند. حسين نصر به سرعت قايق را روشن كرد و به عقب رفت. يكى از دوستان شهيد پناهى، وقتى شنيد او به شهادت رسيده، گريه‏اش گرفت. همه‏ى بچه‏ها از شدت گريه‏ى او متعجب بودند.

او گفت: «اين بار براى آمدن به جبهه به در منزل او رفتم. همسر و دختر چهار ساله‏اش به دنبال او به در منزل آمدند. دختر كوچكش بى تابى مى‏كرد. او خداحافظى كرد و چند قدمى نرفته بوديم كه دختر چهار ساله‏اش دويد و پاهاى پدرش را گرفت. او دختر خود را بوسيد و خداحافظى كرد. مجددا چند قدمى نرفته بوديم كه دختر كوچكش دويد و پاهاى او را بغل كرد. اين حركت باز هم تكرار شد و دخترش گريه مى كرد و مى‏گفت: «بابا نرو جبهه، اين بار شهيد مى‏شوى!». دختر چهار ساله‏اش را بوسيد. او را نوازش كرد و رو به همسرش گفت:

«اگر اين را واسطه قرار داده‏اى تا من به جبهه نروم اشتباه مى‏كنى؛ بچه را بردار و برو خانه».

حالا به ياد دختر چهار ساله‏ى او افتادم كه مى‏گفت: «بابا جبهه نرو، اين بار شهيد مى‏شوى». (حديث حماسه، اكبر جوانى - احمدرضا كريميان، لشكر 14 امام حسين (ع)، تابستان 75، ص 115)

راوى: سيد مرتضى موسوى

420.jpg 

 

زيارت ابا عبدالله الحسين عليه‏السلام در رؤيا

بیاد شهيد على اوسط صحت

روزهاى آخر، «محمد» حالت عجيبى داشتند. خواب ديده بودند در حرم امام حسين عليه‏السلام هستند و هميشه به من مى‏گفتند: «به احتمال زياد من تا قبل از عيد شهيد مى‏شوم»، همين طور هم شد و در سالگرد انقلاب اسلامى، شهيد شدند. (مجله‏ى خانواده، ش 23، ارديبهشت 72، ص 19)

راوى: همسر شهيد

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir