بايد حجله‏اى آماده كرد

بايد حجله‏اى آماده كرد

سردار شهيد محمد طاهر لطفى

آخرين بار كه حكم فرماندهى را به دستش داده بودند، فهميدم قصد جبهه را دارد. تازه از راه رسيده، خسته و كوفته بودم. نگاه نافذش خستگى را از تن بيرون كرد، ايستادم و به چشمانش زل زدم! پرسيدم: «كجا؟». گفت: «جنوب».

من كه متوجه شده بودم يكه و تنها عازم است، پرسيدم: «چرا تنها؟» و او با خنده‏اى كه بر لب داشت گفت: «بايد حجله‏اى را آماده كنى!».

چندى بعد كه پيكر در خون آغشته‏اش را ديدم، متوجه شدم مژده‏ى شهادت را به او داده بودند و حكم فرماندهى براى سردار شهيد «محمد طاهر»، لطفى برايش نداشت.

(مجله‏ى شاهد، ش 279، مرداد 77، ص 31)

راوى: يكى از همرزمان شهيد

63.jpg

اشتياق ملاقات با خدا

بیاد شهيد سيد حسين علم الهدى

برادر «شريفى» مى‏گويد: شب عمليات هويزه 14 دى 59 شور و حال عجيبى در سپاه ديده مى‏شد؛ بعضى از بچه‏ها قلم و كاغذ تهيه كرده و وصيتنامه مى‏نوشتند؛ بعضى نماز مى‏خواندند و بعضى، قرآن و بعضى با يكديگر شوخى مى‏كردند؛ صحنه‏هايى همچون شب عاشورا - چنان كه در تاريخ و روايات وصف شده، ديده مى‏شد. سيد حسين دستور داد همه‏ى موجودى انبار يعنى دو گونى لباس نو را بين بچه‏ها تقسيم كنيم. حسين درخواست آب نمود كه بتواند غسل شهادت كند، اما آب به اندازه‏ى كافى نداشتيم. گفت: «به اندازه‏ى شستن سرم آب داشته باشيد، كافى است».

به او گفتم: «فردا عمليات است و در گرد و غبار فردا، دوباره سرت كثيف مى‏شود». گفت: «به هر حال مى‏خواهم سرم را بشويم».

گفتند: «مگر مى‏خواهى به تهران بروى؟».

گفت: «نه، فردا مى‏خواهم به ملاقات خدا بروم!».

به هر حال، غفار درويشى بلند شد و يك كترى آب نيم گرم تهيه كرد؛ تشتى گذاشتيم و حسين سرش را شست.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir