پرواز در سه‏راهى شهادت

پرواز در سه‏راهى شهادت

بیاد شهيد على‏اصغر صالحى

دى ماه هر سال كه مى‏شود، به ياد روزهاى خونين عمليات كربلاى پنج و شهيدان عزيز آن روزها، حال و هواى ديگرى پيدا مى‏كنم. بسيارند كسانى كه از حال دل ما در اين روزها خبر نداشته باشند و احساس نكنند كه چه مى‏كشيم. بچه‏هاى اردوگاه تخريب، خواه ناخواه با ياد عمليات كربلاى پنج، شهيد عزيز «حاج آقا صالحى» را نيز به ياد مى‏آورند.

وقتى كه گروهى از دانشجويان تربيت معلم را در هنگامه‏ى علميات خيبر در جمع خود ديديم، يكى از آنها - كه چهره‏اش نشان مى‏داد از بقيه مسن‏تر است - نظر ما را به خود جلب كرد، فهميديم حاجى صالحى صدايش مى‏كنند. - چهره‏ى محبوب و جذابى داشت به طورى كه همه محو خصوصيات اخلاقى و گفته‏هاى شيرينش شده بودند.

154.jpg

هنگام علميات والفجر هشت در فاو هر جا كه وضعيت منطقه بحرانى و خطرناك مى‏شد، شهيد «على عاصمى» رعايت سن و سال او را مى‏كرد و به هر طريق ممكن سعى داشت او را به جلو نفرستد؛ ولى حاجى صالحى آرام و قرار نداشت، ترفندى به كار مى‏گرفت و راهى خط مقدم و صحنه‏ى خطر مى‏شد تا اين كه زمستان 65 و عمليات كربلاى پنج در شلمچه رسيد و او در كنار بقيه‏ى تخريبچى‏ها در اردوگاه مانده بود تا جلو برود. به هر درى كه مى‏زد نوبت او و بچه‏هاى دسته‏اش نمى‏رسيد. هنگامى كه شنيد من و يكى از بچه‏ها به تخريب لشكر عاشورا مأمور شده‏ايم، كنار ماشينى كه سوار بر آن بوديم آمد و با همان لبخند هميشگى ولى با لحنى جدى گفت: «اگر شهيد شديد از ما هم ياد كنيد».

ما رفتيم ولى باورمان نمى‏شد كه او چنين بااشتياق، خود را به خط مقدم برساند و در سه‏راهى شهادت به ديدار پروردگارش بشتابد.

راوى: مجيد جعفرآبادى

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir